Akumulátor 5V a co nejvyšší kapacitou

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Akumulátor 5V a co nejvyšší kapacitou

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Nevím jestli se někdo zabýval technologii nebo ví jak vyrobit akumulátoru 5 V nebo takhle potřeboval bych koupit akumulátor 5V ne více ale taky ne méně, to znamená žádné stabilizátory.Já vím že to má určité zákonitosti na článek a podobně .Namítnete že ať si dám power banku ale pro mne na ten účel je moc veliká co do rozměrů se týče. díky

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

A nechtěl by jsi k tomu ještě létající koberec a vodou ředitelný cín na pájení kontaktů?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od Kremik »

Power banka obsahuje stabilizovaný měnič, jehož použití v dotazu zamítáš. Většinu prostoru power banky však zaujímá li-ion akumulátor, který má příznivý poměr objem/výkon. Pokud ti ani takový článek nestačí, pak budeš svůj záměr muset buď přehodnotit nebo jeho řešení přenechat následujícím generacím.
Zatím ti musí stačit buď 4 NiMH v sérii nebo 1 NiMH + 1 li-ion.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Nic takoveho co ti bude neustale drzet 5V neexistuje. Kup si liion utajene kapacity a velikosti a dej k tomu menic jako vsichni ostatni na svete.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

ZdenekHQ píše: vodou ředitelný cín na pájení
Něco podobnýho existuje, pájecí pasta XG50 přece. :) Znám jednoho, co ji opravdu ředí vodou. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jojo, pájecí pastu ředitelnou vodou mám. Ale ze zásady ji nepoužívám, už té ostudy bylo dost. Musí se po pájení pořádně vysušit, jinak svody a průšvih. Velmi ochotně voda drží hlavně pod širokýma pouzdrama SMD. V troubě je to asi jedno...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od sis2 »

ZdenekHQ píše:A nechtěl by jsi k tomu ještě létající koberec a vodou ředitelný cín na pájení kontaktů?
A ještě dvě věci z této oblasti jsme s kamarády kdysi stanovili: sprej na vlny a akustická dioda
Sprej na zviditelnění vln je jasný. Akustická dioda byla myšlena do dveří z obýváku do kuchyně - aby jedním směrem snadno procházely požadavky na jídlo a pití, ale druhý směr (její blbý kecy z kuchyně) by izolovala...
Větší verze podobných vlastností pak byla pro kanceláře a zasedačky.

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#8 Příspěvek od barnodaj »

Dej dva do série a nemáš co řešit :lol: :lol: :lol:
Přílohy
akum.png

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

To budu len dva NiMH clanky v serii.
Přílohy
1280110722_01_web-600x600.jpg

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Ještě nám vyjev proč 5 bez tolerance . Jinak se to blíží dvěma článkům LTO .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Bobo, už jsi viděl LOTO v jiný velikosti než 18650 (1,3Ah a nebo M12 prizmáky 30-45Ah? Na to že je to cca 4 roky stará technologie se kolem toho zas tak moc neděje a nepíše. A dost se kolem toho mlží, sice snesou hodně cyklů a velký proudy ale prý shnijou za 7-10 let ať se drbou do mrtí a nebo použijí jen pár cyklů.
Mě by se šiklo něco s kapacitou 2,5-3Ah, prostě jako jsou A123 2,6Ah "monočlánky".
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od markoni »

BOBOBO píše:Ještě nám vyjev proč 5 bez tolerance . Jinak se to blíží dvěma článkům LTO .
Tak jdu z pravdou ven já potřebuji modul ESP32 Cam a ten akumulátor umístit do krabičky od mýdla, na tom modulu je i možnost vstupu 3.3 V ale ta například Baterie typ 18650 3.6V starosti mi dělá ty 3 desetiny Voltu bude to vadit? diky

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#13 Příspěvek od dobrman »

k ESP32 jsem koupil tohle, má to výstup 3V a 5V a zároveň i microUSB přes který to jde dobíjet
Rozměrově je to jen o málo větší než ta 18650
Naposledy upravil(a) dobrman dne 16 kvě 2022, 11:09, celkem upraveno 1 x.
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Podivej se kolik ma voltu baterie plne nabita a kolik vybita. Uvidis ze bez stabilizatoru se neobejdes. Pouzij tam nejaky malicky buck/boost menic kteremu je jedno jestli je vstupni napeti vyssi nebo nizsi nez vystupni, nejlepe s hlidanim podpeti abys baterii neznicil a pouzij takovou liion ktera se ti tam vejde. Tech obvodu se dela mraky a nezabere to moc mista. Da to trochu prace navic, ale porad lepsi nez tam cpat nejakou exotickou baterii kterou budes nasledne problematicky shanet a nabijet a ktera stejne tvuj problem nevyresi.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od markoni »

termit256 píše:Podivej se kolik ma voltu baterie plne nabita a kolik vybita. Uvidis ze bez stabilizatoru se neobejdes. Pouzij tam nejaky malicky buck/boost menic kteremu je jedno jestli je vstupni napeti vyssi nebo nizsi nez vystupni, nejlepe s hlidanim podpeti abys baterii neznicil a pouzij takovou liion ktera se ti tam vejde. Tech obvodu se dela mraky a nezabere to moc mista. Da to trochu prace navic, ale porad lepsi nez tam cpat nejakou exotickou baterii kterou budes nasledne problematicky shanet a nabijet a ktera stejne tvuj problem nevyresi.
doporuč mi něco aby se to vlezlo do krabičky já nemám takový přehled ani akumulátorech ani v měničích a dalších komponentech a hlavně aby se to dalo koupit tady z aliexpressem nebo podobným si netykám :( nejlépe na aukru , tady přikládám velikost krabičky díky
Přílohy
velikost.jpg

Odpovědět

Zpět na „Poradna“