Je to ještě k něčemu (otazník)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Je to ještě k něčemu (otazník)

#1 Příspěvek od Celeron »

Trochu přerovnávám letitej bordel ve skladu a narazil jsem na nějaký věci u kterých je dilema jestli vrátit zpět, nebo vyhodit.
Kromě kupy vyloženě starejch krámů, co jsou jasný, je tu třeba originál balenej ZyXel P-660 hw-T3 V2. Je k tomu jen omalovánková knížka od O2 jak ho zapojit ale parametry žádný. Jen zespoda je schvalovací nálepka ČRK a popis:
Provoz: ADSL2+/ISDN
Standard: 10/100 Base-T
Wlan-IEE 802.11b/g
To znamená, že vDSL neumí. Na netu na něj před cca 10 lety nadávalo. Kde se u mě vzal, netuším. Použít jen jako switch? A nebo se z něj dá udělat i AP-čko?

Pak jsem tu ješte našel PCI kartu TP-LINK TL-WN350GD v1.2 54Mbps. Tadyhle jsou k ní nějaký kecy. V dílně mám u frézky PC s PCI a W7 tak bych ji asi ještě mohl použít abych nemusel klopejtat o LAN kabel. Na netu se ale píše, že je problém s ovladačema na novější než W7.

Díky za info, v poslední době se mě tahle tématika začíní čím dal víc vzdalovat. :oops:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PotPalo »

Osobne TP-LINK nemám rád. S čímkoľvek od nich boli problémy, raz to fungovalo, potom zasa nie. Ale možno som mal iba smolu na zlé kusy.

Ak treba dotiahnuť niekde sieť bez káblu, doporučujem použiť router ktorý vie režim "klient" (niektoré ZyXely ho vedeli). Tento router sa pripojí na existujúcu WiFi sieť, z neho ide LAN kábel do PC (alebo kľudne 4 káble do 4 zariadení), v ktorom teda nemusí byť absolútne nič naviac nainštalované.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Ten TP-Link je snad bezny Atheros AR5007G, driver by mohli novsie Windows mat v sebe.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

PotPalo píše:Ak treba dotiahnuť niekde sieť bez káblu, doporučujem použiť router ktorý vie režim "klient" (niektoré ZyXely ho vedeli). Tento router sa pripojí na existujúcu WiFi sieť, z neho ide LAN kábel do PC (alebo kľudne 4 káble do 4 zariadení), v ktorom teda nemusí byť absolútne nič naviac nainštalované.
Nojo, musím někde na netu nalýzt, zda ten Zyxel umí klienta. Ale protože to dodával O2 za kačku k smlouvě ADSL, tak bude možná odrbanej na kost.

V dílně Wifinu mám pro NTB a mobil z Comtrendu VR-3026e. Tu TP Linkovou WN 350 bych chtěl strčit do PC u CNC-čka, abych nemusel klopejtat přes další kabel. To by snad mělo jít.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Wifi klienta vedia robit akurat niektore AP a zopar wifi routerov. ADSL router asi nie.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PotPalo »

Napríklad ZyXEL NBG-416N vie klienta v pohode, mám na ňom zavesený PC na druhom konci bytu a sieťovú tlačiareň, zvláda to oboje v pohode a bez problémov.

Či router vie klienta je najlepšie pozrieť priamo v jeho nastaveniach cez web rozhranie. Samozrejme treba mať posledný firmware, niekedy je ich vydaných slušná zbierka a klient pribudol až od určitej verzii.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Mikras »

Ty ZyXely P-660 hw-T3 V2 dodávalo O2 se sw pro O2TV. Sice se dalo v menu TV porty přepnout na LAN, ale sekalo se to stejně. Řešením bylo najít na stránkách výrobce originální sw. S tím to pak fungovalo spolehlivě. Máme ho v práci na ADSL a další dva jako switch s WiFi v jedné síti a pracuje to dobře. Jen ten výkon WiFi je tak na pokrytí jedné místnosti. Jestli umí klienta AP nevím. Jako vstupní port lze použít kterýkoliv ze čtyř výstupů a je možné, že se jako LAN dá nastavit i WAN, původně pro připojení k telefonní lince. Takže jako čtyřportový rozbočovač s WiFi někomu ještě posloužit může.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Mikras píše:Takže jako čtyřportový rozbočovač s WiFi někomu ještě posloužit může.
Jseš přesvědčenej, že když do něj přivedu kabelem data třeba do LAN1 štekru, že ho jde donutit aby to poslal na Wifinu? Zkoušel jsem, nedařba. Jako switch jede ale Wifi Ledka nesvítí. Nastavil jsem ho a zapojil stejně jako funkční TL WR741 ND, vlastně místo něj.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Wifi musis zapnut a nakonfigurovat. DHCP vypnut. Wifi by malo byt v bridge s LAN portami, takze by to malo fungovat ako AP.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Jo, to jsem všecko udělal, okopíroval z toho funkčního WR 741. Na netu vidím že ty Zyxely byly stejný typový číslo s a bez WiFi, jen se to lišilo dvěma písmenama na konci. Ten můj má na konci HW, tak by WiFi měl mít, má i nedemontovatelný pendrek. I v nastavení jsou položky pro nastavení Wifi, takže vylučuju, že by v něm byl FW bez WiFi. Možná se ke mě dostal kvůli vadný WiFi, nevím, je to cca 10 let.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Skus to vyresetovat, wifi LED by mala svietit.

Inak jeden P-660HW-T3 v2 niekde mam. Vyzeral, ze funguje, ale vsetky elyty znacky JH boli vadne.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“