Jaké pohybové čidlo PIR

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
davidasis
Příspěvky: 4
Registrován: 20 kvě 2022, 02:00

Jaké pohybové čidlo PIR

#1 Příspěvek od davidasis »

Zdravím všechny,
řešim problém s venkovním pohybovým čidlem zn.Elektrobock. Mám ho na rohu garáže a pravidelně mně každý rok a něco odchází, kupuji ho v Bauhausu, konkrétně se jedná o model CN09. Je pravda, že je docela exponované co se týče podmínek, je to jihovýchodní strana. Tak se chci zeptat, co si o této značce myslíte a poradíte mně prosím, v čem je problém popřípadě jiného výrobce?

Předem děkuji

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#2 Příspěvek od Ivan_01 »

keď ti každý rok a niečo odchádza, tak je v záruke. Vyreklamuj, ho a máš zase na rok pokoj :) Ak je čidlo na priamom slnku, neprospieva to kondenzátorom vnútri a keďže je to výrobok, aký je, nepredpokladám použitie extra triedy súčiastok. Najčastejšie odchádzajú X2 zvitky, ktoré slúžia ako "kondenzátorový" zdroj napájania

Uživatelský avatar
davidasis
Příspěvky: 4
Registrován: 20 kvě 2022, 02:00

#3 Příspěvek od davidasis »

To bych musel mít krabičku s dokladem, člověk nepředpokládá, že když koupí něco určeného na ven, že to po roce odejde ...
Každopádně bych rád, kdyby mně někdo doporučil nějakou značku, která je spolehlivá, aniž by zařízení vadilo slunko .... Díky

Uživatelský avatar
vlafil
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2007, 01:00
Bydliště: okolí Vsetína

#4 Příspěvek od vlafil »

Zkus si vybrat něco z nabídky B.E.G. Luxomat, Elektrobock byl vždycky problémový, o potížích s reklamacemi se nehodlám vyjadřovat. Tyto značky jsme prodávali.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Na přelomu milénia se prodávaly venkovní halogenový reflektory, takový žebrovaný černý hranatý krabice. Pod nima byl PIR s nastavením citlivosti, doby zapnutí a prahu od kdy má reagovat. Namontovali jsme jich možná 100 ks a kde je nevyměnili kvůli úsporám elektriky, tak svítí a reagují dodnes.
Zkus si jedno sehnat a upravit.
Elektrobock - katastrofa. Tlačítka bezdrátových zvonků, i když byly pod krycím kšiltem se jejich plasty rozpadly do 3-4 let od namontování. Žádná UV ochrana v plastu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
davidasis
Příspěvky: 4
Registrován: 20 kvě 2022, 02:00

#6 Příspěvek od davidasis »

Ten Luxomat vypadá sice pěkně, ale ta cena už tak pěkná není ... :-(

Díval jsem se na tohle, co myslíte? https://www.ledshopik.cz/pir-pohybove-c ... ip65-x1954

Uživatelský avatar
vlafil
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2007, 01:00
Bydliště: okolí Vsetína

#7 Příspěvek od vlafil »

Existují dvě varianty, kvalita nebo cena. Nic mezi tím není !!!. Luxomat jsem nikdy nereklamoval, Elektrobock se řešil hodně často, jejich přístup k reklamacím je hrozný.
Pracoval jsem v Elkov elektro. Co zvolíš je pouze na tobě, jak často budeš řešit problémy, někam tahat žebř ap.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od kevin_mitnick »

davidasis píše:Ten Luxomat vypadá sice pěkně, ale ta cena už tak pěkná není ... :-(
Vzdycky mate na vyber. Koupit levny klump s cenou do 300 korun a smirit se s tim, ze jednou za rok-dva to poleti do popelnice, nebo koupit prumyslove cidlo v cenove kategorii 2000 korun a vic a na 10 let zapomenout ze je tam. Cidlo, co jsem kupoval v roce 2001 kdyz jsem se nastehoval do baraku po rodicich a predelaval elektriku fungovalo na schodisti 20 let. Slo pryc jen kvuli rekonstrukci a predelavce osvetleni a do dnesniho dne bez problemu funguje u tchana ve sklepe.

Uživatelský avatar
davidasis
Příspěvky: 4
Registrován: 20 kvě 2022, 02:00

#9 Příspěvek od davidasis »

Tak jsem koupil od značky Panlux s IP65, vypadá o dost lépe jako to předchozí. Krabičku s dokladem jsem si schoval, když tak jim ho pak omlátím o hlavu :-D, pač nebylo nejlevnější.

Jinak jsem kuchnul to od Electrobock a opticky jsem neshledal nějakou vadu na součástkách, tak by se to muselo přeměřit třeba...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

Běžné závady jsou:
kondezátor na vstupu, který svou reaktancí omezuje proud, který do toho teče
zenerova dioda, která z toho proudu dělá malé napětí, kterým je ta věc napájena uvnitř
rezistor mezi nimi...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“