Máte střelnou zbraň ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

Máte střelnou zbraň ?

#1 Příspěvek od konosuke »

už je nejvyšší čas !
zatím slavia 4.5mm a turek hatsan 5.5mm - plašidlo na vrabce a kuny
armádní pistol vz52 to by bylo něco ale váha nemožná tož napiště něco
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#2 Příspěvek od scorpions-cz »

vz.52 opravdu není na nošení a obranu ideální. Těžká a tokarev toho prostřelí opravdu hodně. Na obranu k ničemu. Zbraní mám několik, je to můj koníček. ( dělám i zkušebního komisaře pro zbrojní průkazy) Osobně preferuju na nošení revolver. Mám Ruger LCR 38sp.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

Flusbrok.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#4 Příspěvek od ZVUK2000 »

Na co střelná zbraň, vždyť většina lidí jsou dávno střelení :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

ti jsou nejvíc nebezpečný
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Hubert_79 píše:Flusbrok.
Mam tiez. Nepodarilo sa mi tym nikdy nic trafit, ani terc :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

No, přesnost není nejsilnější stránkou této "zbraně" :D
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

scorpions-cz píše:vz.52 opravdu není na nošení a obranu ideální. Těžká a tokarev toho prostřelí opravdu hodně. Na obranu k ničemu. Zbraní mám několik, je to můj koníček. ( dělám i zkušebního komisaře pro zbrojní průkazy) Osobně preferuju na nošení revolver. Mám Ruger LCR 38sp.
Nevím, nevím, mně přijde automatická pistole skladnější a vzhledem k vyšší kapacitě Multiladerů a snadnějšímu přebití zásobníku proti ládování po každejch 6 ranách u revolveru taková sympatičtější. Přeci jen, náhradní nabitej Multilader je pro tahání po kapsách nebo v pouzdře/ledvince určitě kompaktnější díl, než 3 speedloadery naplněný revolverovou municí. Ráže 9mm Para alias 9x19 mi přijde svýma balistickýma i zastavovacíma vlastnostma a sortimentem prodávanejch verzí včetně extra laborací a expanzních střel minimálně srovnatelná s .38 Special. Takže za mne "sedmnáctka" Ujo Gaston (Glock), IMI Jericho, CZ-75 resp. její potomek P-02 Shadow, Beretta M-92F, někdo má radši SIG Sauer nebo Walther. ruSSáckej Makarov je jen parodie na "devítku", žluťácký kopie Makarovů nebo Waltherů jsou spíš k smíchu, i když třeba taková do posledního detailu opajcovaná Norrinco Z-75 (podle jakýhopak asi vzoru ??? Žluťáci se tím vůbec netajej ... - viz její označení, nepřipomíná něco??) má cosi do sebe ... Kdo by chtěl nějakou raritu, koupí si belgickou FN-57 neboli Five-Seven v její osobitý ráži 5,7x28 shodný s původním samopalem P-90 (bull-pup) - ale ta cena za patrony...??? Lehčí kalibr má spíš vlastnosti plašičky na špačky a těžší se zase blbě schovává, i když třeba Drsnej Harry si svýho Rugera .44 Magnum pod sako zastrkával poměrně zlehka ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#9 Příspěvek od scorpions-cz »

No taky jsem nosil pistoli a náhradní zásobník. Mám Walther PPQ (super chod spouště :lol: ). Ale časem jsem dospěl k tomu, že se do nějaký velký přestřelky asi nedostanu a pokud na nutnou obranu vypálím víc jak mejch 5 ran, tak to bude jízdenka na Bory. ( I když jak říkají amíci, je lepší být dvanácti souzenej, než šesti nesenej)
To LCRko je malý skladný a lehký. Dokonce nemá ani vnější kohout, takže systém DAO.
S pistolí chodím blbnout na střelnici.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#10 Příspěvek od passion »

EKKAR - ak si napadnutý a potrebuješ sa brániť, tasenie, obťahovanie, odistenie automatu sú tie najdlhšie sekundy v tvojom živote. Scorpionsov ruger vytiahneš z poza opasku, potiahneš za kohútik a strielaš.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

ZVUK2000 píše:Na co střelná zbraň, vždyť většina lidí jsou dávno střelení :D
Souhlas.
Domů nám to nesmí, jedno skleněné oko a zbytek broku v nosní chrupavce úplně stačí.
hele

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Pockej az se ozvou plynovkari se svymi silenymi pribehy kdy by jim tento nesmysl mohl k necemu pomoct, v jejichz vymysleni jsou mistri :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

scorpions-cz píše:... jak říkají amíci, je lepší být dvanácti souzenej, než šesti nesenej....
Tesat - pod tohle se podepisuju.
passion píše:EKKAR - ak si napadnutý a potrebuješ sa brániť, tasenie, obťahovanie, odistenie automatu sú tie najdlhšie sekundy v tvojom živote. Scorpionsov ruger vytiahneš z poza opasku, potiahneš za kohútik a strielaš.
V životě jsi nikdy netasil "z poza opasku", tak tady prosím tebe o něčem takovým nežvaň. Docela pochybuju o tom, že chápeš principiální rozdíly systémů SA/DA/DAO a střelby s takovýma zbraněma. Tolik k tomu "potiahnutiu za kohútik". Moderní pistoli není problém nosit s nábojem v komoře a vypuštěným kohoutem - takovej Glock se ani jinak nosit nedá, úderník se natahuje při každým nabití. Přesto je to jedna z nejbezpečnějších zbraní myšleno v odolnosti proti nechtěný ráně při nošení, tasení nebo nechtěným pádu. Automatická pistole je navíc placatější a má míň výraznejch výčnělků z obrysu, než relativně bachratější bubinčák, takže má při tažení z místa nošení menší pravděpodobnost, že se o něco zachytí a i při pouhým skrytým nesení je míň zřetelná. Ale proč to tobě vůbec vykládám, když jsi v životě toho moc neodstřílel ani z toho Hubertusova flusbroku, že ju?
Hill píše:
ZVUK2000 píše:Na co střelná zbraň, vždyť většina lidí jsou dávno střelení :D
Souhlas.
Domů nám to nesmí, jedno skleněné oko a zbytek broku v nosní chrupavce úplně stačí.
hele
Jardo, nesrovnávej prosím tě neukázněnýho ožralce se vzduchovkou s člověkem, kterej musí vynaložit nemalý částky oběživa a svýho času na pořízení SKUTEČNÝ ZBRANĚ a na vykonání kursu a zkoušek, potřebnejch k držení a nošení zbraně pro sebeobranu - to je jako když srovnáváš vožralou pumpičkářskou cyklomrdku s profesionálním kroutičem kulatou lopatou - i když ta cyklomrdka dokáže zavinit skoro stejný škodní následky jako nějakej 40tunovej kamión, jí k tomu stačí plečka za pár tisícovek ... Tohle není o zbraních jako nástrojích, to je jen a jen o lidech. Zkus srovnat statistiky úrazů, kolik se jich ročně stane následkem neukázněný manipulace člověkem bez zbrojního průkazu se zbraní NEPODLÉHAJÍCÍ POVOLOVACÍM PODMÍNKÁM = vzduchovky, plynovky apod. - a kolik se jich stane následkem jakýkoliv manipulace osobou s oprávněním a s palnou zbraní podléhající povolení. Neboli přeloženo do lidštiny, kolik je ročně úrazů způsobenejch "hraním si" se vzduchovkama a plynovkama a podobným šméčkem - a kolik je skutečně úrazů od běžnejch obrannejch nebo sportovních pistolí a revolverů. Schválně nepočítám zelený ozbrojený sbory dobrovolnejch brigádníků, to jsou bouchalové Pámbu s náma a zlý pryč ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
trubka
Příspěvky: 94
Registrován: 29 kvě 2006, 02:00
Bydliště: na západ od Plzně

#14 Příspěvek od trubka »

2 luky a asi 30 šípů.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#15 Příspěvek od scorpions-cz »

EKKARe jenom tě trošičku poopravím. GLOCK má systém SAFE ACTION to znamená, že zápalník je přednataženej. Donatáhne se až, jak píšeš, zmáčknutím spouště. Předepnutí se provede stažením závěru vzad, při zasouvání náboje do komory. Není, ale úplně spuštěnej. Osobně "Gastonovi recyklovaný PETflašky" rád nemám. Glock je služební a velmi spolehlivá zbraň, ale ošklivá. Zbraň se mi musí taky líbit.
Jinak k tomu LCRku. Koukni na něj, to je pro skrytý nošení ideální, a právě aby se o nic nezaseklo, tak nemá ani ten kohout.
Přílohy
ruger..jpg

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“