Lis na plastove obaly

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

Lis na plastove obaly

#1 Příspěvek od termit256 »

Existuje nejky lis na plastove obaly z domacnosti ktery funguje tak, ze se do nej strci ty plastove obaly co se v tom prodavaj potraviny, PETky apod. lis foukne na chvili horky vzduch a slisuje plast do nejake male placky tak, ze uz se nevraci zpet a nezabere v odpadkovem kosi prilis mista?

Nic se mi nepodarilo najit a nezda se mi, ze bych byl jediny kdo je z toho zpruzeny.

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#2 Příspěvek od bdn »

U nás to řešíme takto:
PET láhev položím na zem, Sešlápnu, jakmile uteče vzduch, dotáhnu uzávěr...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

a) musis mit uzaver
b) moc si tim nepomuzes
c) u veci typu vanicka od ovoce (veci bez uzaveru) kterych je vetsina si nepomuzes ani trochu.
d) mas na zemi bordel kdyz ti neco vytece

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

Na Slovensku se už zálohují plastové láhve i plechovky.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Uprimne receno, nejake zalohovani, trideni apod. je mi z logiky veci naprosto ukradene, mne jen sere objem toho bordelu v kosi.

Uživatelský avatar
LojzaFernet
Příspěvky: 125
Registrován: 14 led 2017, 01:00
Bydliště: Brno jako Brno

#6 Příspěvek od LojzaFernet »

Řešili jsme to tak, že jsme vzali delší horizontální štípačku na dřevo, rozříznutou propanbutanovou velkou bombu do které se navařilo rovné dno a udělal otvor ve středu pro vytlačovací píst, a místo pístu štípačky opět nasadili plotnu na dlouhém čepu. Už z popisu je jasné, že stlačenec nešel rád sám ven, muselo se vytlačit proti, ideálně do plastového pytle nebo to hned zapáskovat, než se to rozpadlo. Nějak nevím, kde to potom skončilo, poslední dobou opět sešlapujeme a dáváme do plastového pytle. Ta štípačka v zimě štípala, v létě stlačovala, jsou typy s delším šroubem, je pak možné mít hlubší stlačovací nádobu. Máme i velkou traktorovou štípačku, kde by to bylo ještě větší a silnější, ale nakonec se to neukázalo jako efektivní. Obyčejná noha postačuje.
---------------------------------------------------------------------------
Krásné a příjemné věci by se neměly odkládat, nikdy nevíš, jestli se k nim budeš moci ještě vrátit ...

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#7 Příspěvek od Jodr »

Pamatuju začátky PETek, kdy se u sběrných nádob instalovaly přístroje na ruční pohon na mačkání uvedených obalů. No počin neměl dlouhého trvání. Šlápnout na PETku snad umí každý. Nějak si nedokážu představit, že budu kupovat energie abych teplem placatil obaly. 😳
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

Jo, existuje. typický výrobek kategorie "zcela zbytečný"
lis
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Otkundes »

Termite, podívejte se na svůj problém pozitivně:
Místo odpadkového koše, nebo kupování sáčků do koše, můžete k uložení kuchyňských odpadků využít prázdné obaly od zakoupených potravin. Na drobné, vyřazené součástky v dílně, se hodí třeba i ty petky, s praktickým šroubovacím uzávěrem, kvůli kterému se pak obsah nevysype. Po naplnění, akorát odnést do popelnice. Je to zdarma, a odpadkový koš pak zůstane čistý a prázdný… :)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

No, stipacku na drevo s traktorem budu do kuchyne tahat tezko :-)
Myslel jsem neco co bude trochu vypadat.

Tech PET lahvi ktere tady kazdy zminuje mam naproste minimum, seslapavani nebo lisovani rucnim lisem je uplne k nicemu, kdyz se to hned vrati do vicemene puvodniho tvaru.

Cena energie je mi naprosto ukradena, hazu to do kose v kuchynske lince a ten je porad plny, coz mne prudi mnohem vic nez kacka za elektrinu. Nemam v kuchyni zadne pytle na odpadky, popelnici ani nic podobneho.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Otkundes píše:Místo odpadkového koše, nebo kupování sáčků do koše, můžete k uložení kuchyňských odpadků využít prázdné obaly od zakoupených potravin...
Jo, mam jednu PETku s vodou do ktere hazu vajgly na terase, ale jak nosit 8 pater dolu odpadky do popelnice v derave vanicku od jahod mi neni moc jasne :-)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#12 Příspěvek od Kremik »

Hoď to do trouby :-)
Jo, nad zmenšením objemu plastového odpadu jsem už přemýšlel vícekrát. Samotné teplo však nestačí. Buď by musela být teplota tak vysoká, že už by utíkaly škodlivé emise, nebo by muselo jít o kombinaci ohřevu a lisu. Zatím teda asi není nic efektivnějšího než běžný lis na odpad, který se pro jednu domácnost opravdu nevyplatí.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#13 Příspěvek od jirkati »

Přidám jedni možnost, kterou provozujeme doma my.
Plastové lahve zcela zmizely po pořízení Sodastreamu. Vaničky osoba velmi blízká kuchyňskými nůžkami hned rozstříhá na placky a je po objemu a starostech.
Jako mnohem horší problém vidím láhve od vína a tvrdých alkoholů. Ty se musí prakticky denně při cestě z domu házet do vlastní popelnice.
Z principu odmítám se tahat asi 1,5 km do nejbližšího sběrného místa, kde jsou kontejnery stejně pořád plné, i když jsou týdně vyváženy. Vzorní občané z blízkého okraje Liberce dokonce vezou odpad až do naší obce, protože jejich patřičné kontejnery jsou plné hned druhý den po vyprázdnění.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Plastove flase nekupujem, pretoze z vodovodu mi tecie pitna voda. Problem su ale rozne vanicky od ovocia, obaly od jogurtov a pod. Kos na plast sa zaplni velmi rychlo a vacsinu jeho objemu tvori pritom vzduch. Napad so strihanim nie je zly - chcelo by to namiesto lisu nejaku rezacku.
jirkati píše:Jako mnohem horší problém vidím láhve od vína a tvrdých alkoholù. Ty se musí prakticky dennì pøi cestì z domu házet do vlastní popelnice.
Ak kazdy den vychlastate flasku vina alebo tvrdeho, tak tam je aj iny problem - a nie s odpadom :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady zavedli systém door-2-door, takže každej má u domu popelnici 240l na plast, takže s plastem problém nemáme. Oni všichni nadávali, ale pak zjistili, že je to dobrý na domácí úklid. Ale než to zjistili, tak jsem si pár popelnic "vypůjčil" a vyklidil jsem aspoň část sklepa. A budu si půjčovat dál.

Protože nikdo se neptá, že je to vlastně porušení smlouvy (popelnice se oficiálně půjčovat nesmí), tady jde o podíl vytříděného odpadu. Vůbec jsem netušil, jak těžká je "papírová" popelnice nacpaná jen kartonem. :D

No a protože do plastů se můžou házet i kovy, tak tam letí všechny plechovky a podobnej šrot.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“