Fórum o skútrech pro seniory

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Fórum o skútrech pro seniory

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Potřeboval bych typ na dobré fórum o skútrech pro seniory ,tady vás nechci obtěžovat.Mám problém ze skútrem typu PRIDE LUNA VIKTORY ,manipulační páka nechce se zapojit definitivně.Nějakou dobu sleduji že s ničeho nic začne blikat kontrolka manipulační páky na ukazateli nabytí - nemám display , tento typ nemá co mám já.S čím mám počítat co mi řeknou v servisu ? Koupil jsem před pěti lety jako repasovaný,.díky

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

Řídit jednostopý stroj je do jisté míry sportovní výkon tím spíš že
výjimka ze zákona dovoluje použít řidičák "B" až do 125ccm obsahu
válce motoru - pokud jde o automat...zatím pokukuji po modelu Piaggio liberty
v zákaznické soutěži místního hypermarketu, pravděpodobnost výhry
je asi jako najít na chodníku obálku s tisícovkou Kč :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#3 Příspěvek od jogi24 »

Skus “ skutrforum.cz “.
A je jedno ci si pubertak, alebo dedo.
Si motorkar, motorkarom zdar!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

Mám vyhlídnutou starou Babču 210, do práce (30 km) na ryby, na houby
a na pivo za šest tisíc ? to by šlo, opravit si umím a díly zatím jsou v místním krámku.
(běžná cena na bazoši je 2-3x)
Naposledy upravil(a) konosuke dne 19 čer 2022, 13:13, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#5 Příspěvek od jogi24 »

Tie hypermarketove stroje su snad 3tia trieda kvality.
Kolega to tu na SK vyhral, ale nejde mu to od nova poriadne…
Radsej si kupit stroj z druhej ruky a previest sa na tom. Motorka musi cloveku “sadnut”….

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

konosuke píše:asi jako najít na chodníku obálku s tisícovkou Kč :(
No a když takovou najdeš, tak ji musíš co? Odevzdat na úřadě obce, v jejímž katastru jsi to našel.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

No ovšem...ať si ouřadové jednou koupí značkovou brandy že jo
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Zase meles z hladu nesmysly. Jemu jde o ty sebevrazedne miniauta, (zadne jedniostope vozidla) na kterych jezdi duchodci v soucasnem provozu bez jakekoliv kategorie ridicaku a sebemensi znalosti dopravnich predpisiu. Skutecnost ze ty slintas nad nejakou babetou ze supermarketu ci co nikoho nezajima.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od markoni »

Srandu beru :D toto můj jediný dopravní prostředek bez kterého nedám ani ránu díky
https://www.zdravotnictvi.net/pictures/ ... tory_1.jpg

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Auto je taky muj jediny dopravni prostredek bez ktereho nedam ani ranu a presto musim znat a dodrzovat dopravni predpisy, mit prislusne ridicske opravneni a byt zdravotne zpusobily k ucasti na silnicnim provozu.

Dokud s tim neco statni organy neudelaji, rozhodne nehodlam prispivat ke zvysovani poctu techto vozidel v provozu. Minula vlada byla zavisla na hlasech slaboduchych duchodcu, ale ti soucasnou stejne volit nebudou, tak je tu snad sance ze s tim neco udelaji, aby se jedinci jez na to nemaji mentalni nebo fyzicke schopnosti nemotali v silnicnim provozu.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od workhard »

Taky se jednou budeš motat, jestli ti dřív nerupne cévka. Máme tady důchoďák, důchodců tu na tom jezdí hromada a nemám s nimi problém.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Jo, my taky mame u firmy to "stesti". Kolize jsou tu kazdou chvili a je jen stesti a nahoda ze dosud nikdo nezaklepal. Naposled letos na jare vletel uchcany dement z chodniku primo pred nakladak. Majitel auta - soukromy dopravce byl 4mesice bez prijmu, nez to policajti vysetrili a papiry mu vratili. Malem ho to odrovnalo. Banka se splatkami uveru nepocka.
Pokud budu v takovem stavu jako ti dementi, bude i v zajmu meho zdravi kdyz mi zakazou vyjizdet do provozu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

Já zase spíš vidívám poděsy na elektrokoloběžkách, jak mají kolikrát na mále.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Je to obecny problem vsech co jezdi po silnici bez ridicaku a tedy znalosti pravidel, cyklisty a kolobezkare nevyjimaje. Ale je velka pravdepodobnost, ze pokud se nekdo udrzi na kole, mentalne a fyzicky na tom nebude tak blbe, jako ridici tech miniaut. Tam se k neznalosti a ignorovani dopravnich predpisu pridava ze jsou slepi a hlusi, o rychlostech reakci na zmenu dopravni situace nemluve.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#15 Příspěvek od MiraSt »

konosuke píše:Mám vyhlídnutou starou Babču 210, do práce (30 km) na ryby, na houby
a na pivo za šest tisíc ? to by šlo, opravit si umím a díly zatím jsou v místním krámku.
(běžná cena na bazoši je 2-3x)
Ber. Já má dvě a denně jezdím do práce. Celkem 14 km. Až do prvních mrazů a sněžení a na jaře hned po oblevě.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“