Panelovej digitál 100V/9A

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Panelovej digitál 100V/9A

#1 Příspěvek od Celeron »

Vážení, zkoumal jste někdo tenhle digitál od jakýho napětí zobrazuje v samonapájecím režimu, spodní zapojení v datašítu?
Mám je objednaný tak zatím nemůžu vyzkoušet.

Pak by mě ještě pro jiný použití zajímalo, jestli při napájení z pomocnýho zdroje musí mít pomocnej zdroj plovoucí napájení, tedy galvanicky oddělenou nulu.
Tenhle případ je zase jen jedno napětí, 48V, takže napřímo panel napájet nepůjde, panel umí jen max 30V. Pokud musí být galvanický napájení, chtělo by to nějakej izolovanej step-down z 48V na 12-24V. Zatím jsem našel u Farnela Traco TRM 4-4815 ale moc se mi ho tam dávat nechce kvůli ceně.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Máš to tam napsaný, od 4V do 30V. Je tam stabilizátor 3V3.
Při měření proudu to do cca 100mA ukazuje bludy.
Nemusí mít galvanické oddělení.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Díky za info. To že nemusí být galvanický oddělení je paráda. Žere to trvale 15-20mA. Pak by snad na těch 48V stačilo panel napájet jen přes sériovou zenerku cca 24V/1W. Akorát co přechodový jevy, zap/vyp?

Taky jsem slyšel, že to pod asi 0,8A ukazuje s klesajícím proudem čím dál nepřesnějc a kolem 100 mA je chyba už kolem 20%. Předpokládám, že posuv tečky a zobrazovaných řádů to neumí.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Klidně to můžeš napájet přes tu zenerku, popř. tam ještě vložit cca 100R odpor.
Dělal jsem test několika takových čínských voltampérmetrů a všechny až na jeden velmi levný typ ukazovaly vcelku přesně podle běžného multimetru. I linearita byla dobrá.
Problém je u těch 10 a více ampérových MP s přesností do 100-200mA, pak už je to v pohodě.
Pokud chceš větší přesnost a linearitu, použij ICL7106/7107.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od PavelFF »

Jestli narazíš na 4místné provedení s vhodným rozsahem, tak ber raději to. Je sice dražší, ale s přesností a linearitou je na tom o mnoho mnoho líp. Ostatní parametry jako spotřeba a rozměry jsou stejné.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“