Elektrický dávkovač tek. mydla-ředit-neředit aby byla pěna

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Elektrický dávkovač tek. mydla-ředit-neředit aby byla pěna

#1 Příspěvek od robo »

Zdravím celé osazenstvo. Hygiena je důležitá věc. Na umývadle mám tekuté mýdlo s mechanickou pumpičkou. Vyleze z toho gel který dostat z rukou vyžaduje dlouhý čas, hodně vody a důkladné opláchnutí rukou. A stejně někde ve skulině něco zůstane a pak naskočí trochu ekzém. Líbí se mě pěna se kterou jsem se občas někde venku setkal. Jde to krásně opláchnout z rukou. Pořídil jsem si automat. dávkovač Xiaomi-je na cestě. Podle ilustračního fota prodejce z ali je vidět z automatu pěna. Při zkoumání co tam nalít jsem narazil na nějaké video kde chlápek nalil do nějakého automatu trochu tekutého mýdla a zbytek doplnil vodou a výsledek byla pěna. Mlel tam že se ten automat dá použít i v kuchyni s jarem. Snad to co demonstroval bylo tek. mýdlo a ne jar. Koupil jsem si Fa a přemýšlím jestli tam nalít obsah neředěný čí ho zředit a v jakém poměru. Nevíte někdo jak na to? Děkuji

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od Kremik »

Co je to za dotaz? Čím víc to zředíš, tím víc toho pak musíš vypotřebovat pro stejný efekt a tím častěji to budeš doplňovat. Když to nezředíš, stačí ti na umytí opravdu jen malá kapka. Když si nabereš velký cákanec, stejně ti z rukou steče do umyvadla a na rukou zůstane jen troška.
Pokud něco z rukou nejde pořádně smýt, tak je to sračka a nepoužívej to.
Já osobně nesnáším všechny ty srágory kterýma se umyješ a i po opláchnutí a utření zůstaneš tak nějak mokromastnej.
Pokud však trváš na pěně, není to o tom jak moc to naředíš, ale o tom, že se do toho při vytlačování nějak vhání vzduch. Podle mě je to stejná blbost jako třeba bublinková čokoláda.
Jo a mimochodem, ta pěna není pro tvé pohodlí nebo luxus, ta je jen proto, abys měl pocit, že ti hodně vylezlo, ale provozovateli ubyla jen troška.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Do tech penovych davkovacu se to naredit musi, jinak to nepeni. Mydlo s vodou se dava v pomeru cca 1:3 az 4. Urcite to bude napsano v navodu, ale neni to zadne dogma. Mydlo si kup takove jake ti vyhovuje, nektere obsahuji ruzne slozky proti vysusovani rukou apod., kdyz se ti to nelibi, kup si takove ktere ti bude vyhovovat. Penou ten "mastny" efekt urcite neodstranis.

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#4 Příspěvek od adakar »

Pre váhajúcich najlepšie je vyskúšať. Najprv som tú penu odmietal, neskôr prijal. Po dlhšom používaní to hodnotím len pozitívne: práve z dôvodu tej prvotne hustej hmoty: ktorá sa použitím aj tak riedi alebo spení. Už si to doma vhodne riedime sami, dokonca časom prišlo aj na sprcháč.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Pěnový mýdlo je pěnový. Nic se neředí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Ona ta konzistence peny neni na pouziti spatna, kdyz si nakydam jen mydlo, stejne mi ho polovina vzdycky zklouzne z rukou do umyvadla. Problem je spis v tom, ze ty davkovace jsou takove plastove hruzy. Ja dal do designu koupelny pomerne dost prachu na to abych si ji hyzdil takovymi skvosty jak z nadrazniho hajzliku.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

To Kremik: Sprchový gel nemám rád ze stejnýho důvodu. Klasika mýdlo bez různých olejů a hydro čehosi.
Ptal jsem se v drogerii a že na to aby to byla pěna tak to musí být nějaký spešl tek. mýdlo. Měli jich tam hodně ale všechno kam jsem koukl bylo označeno jako tekuté mýdlo. Tak se mě to tvrzení v drogerii nezdálo.
Na rukách mě gel. mýdlo nevadí ale ta pěna mě připadne lepší.
Hergot práca, do této chvíle jsem si myslel je to Xiaomi a vono ne, je to Xiaowei. Ach jo ty oči.
Přílohy
dávkovač.jpg

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

No jo. A pak budes shanet baterky az to zdechne v nejnevhodnejsi okamzik :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

se to nabíjí. Nevím co tam je za článek, jak dlouho to vydrží a jak dlouho se to bude nabíjet. Má to ukazovat stav baterie takže bych měl být v obraze a včas ji nabít.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

No, jako ze bych zrovna u davkovace mydla potreboval mit USB pripojeni, informaci o teplote mydla apod. se zrovna rict neda, ale zlutaci jsou do podobne veci schopni bez mrknuti oka zaintegrovat treba radio s kalkulackou, takze to dopadlo jeste dobre.
Tady mas nejake recenze na ten zazrak
https://www.banggood.com/cs/Xiaowei-X6C ... 01013.html

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#11 Příspěvek od keemo »

Jak bez toho muzu zit... :D mydlo na baterky :D si za chvili pri blackoutu ani prdel neutrou :D

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Mikras »

Před mnoha lety jsem si koupil mechanický dávkovač se stiskací pumpičkou, která vytvářela pěnu. Jak bylo již výše napsáno, ten mechanismus je trochu jiný než pro pouhé vytlačení mýdla. Když náplň došla a nesehnal jsem už náhradu, koupil jsem mýdlo samotné a naředil ho cca jeden díl mýdla a jeden a půl až dva díly vody. A fungovalo to dál. Vždycky jsem to jen propláchl teplou vodou a bylo to. Ale poslední dobou už se té pumpičce nechce zpět, zůstává zamáčknutá a nevím, co kde drhne. Možná by to chtělo to správné mýdlo, které působí i jako mazaní té mechaniky :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Pouzivam tuhe mydlo, takze neriesim ziadne davkovace, plastove flase a iny zbytocny odpad.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Pouzivam tuhe mydlo, takze neriesim ziadne davkovace, plastove flase a iny zbytocny odpad.
No pokud jseš na to mejdlo sám, tak proč ne. Jinak ale proč asi maj tyhle dávkovače kapalnýho mejdla v nemocnicích infa závoru, nebo páku na loket asi tušíš. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od workhard »

Léta jsme se mydlili jedním mýdlem celá rodina a žijem.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“