Mezerník klávesnice

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

Mezerník klávesnice

#1 Příspěvek od josef_novak »

Jde o mezerník z klávesnice Logitech K740, kde se ulomily packy pro zacvaknutí do nůžkového mechanismu a také drátu, který mezerník přidržuje k tělu klávesnice. Ty nůžkového packy se zlomily i na druhé straně.
Jako náhradní díl jsem to nenašel a je otázkou, jak to opravit. Uvažoval jsem, že bych do toho transparentního plastu zatavil nějak vymodelovaný drát, který by nahradil jen tu zlomenou půlku packy nebo celou.
Neřešil jste někdo něco podobného?
Přílohy
mezer1.jpg
mezer2.jpg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

Neřešili. A když si pořídíš pořádnou klávesnici, tak to ani řešit nebudeš...
Obrázek
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »


Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#4 Příspěvek od josef_novak »

Devět let sloužila a nyní mám mechanické spínače, takže kdykoliv vyměnitelné a upevnění tlačítka je zcela na jiném principu a někde jinde.

Z toho eshopu mi už loni ani neodepsali.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jjilek »

Hubert_79 píše:Neřešili. A když si pořídíš pořádnou klávesnici, tak to ani řešit nebudeš...
Někdo řeší "opravy" výměnou. A diví se, že lze také něco opravit. :D

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#6 Příspěvek od josef_novak »

Když ona to byla klávesnice za trojku, protože je podsvícená + bezdrátová s rychlou výměnou AA nabíjecích článků, které dají i 15 dnů a kvůli jedné klávese, která vyskakuje, se mi ji nechce jen tak zahodit.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od Kremik »

Jestli jsi ochoten se v tom ponimrat a jde fakt jen o ty tři packy, tak to určitě opravíš. Pak tam dej trošku vazelíny, ať se to rychle nevyběhá.
Možností je víc, s teplem bych byl ale opatrný. Lepidla, epoxid, možná malé šroubečky, vytvarovaný plech nebo drát...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Problém je v exponovanosti. Klávesa "SPACE" neboli mezerník je podstatně víc zatěžovaná, než ostatní klávesy a jakákoliv oprava musí bejt učuněná způsobem "bombenfest und soldatensicher", jinak se závada velice brzo bude opakovat. Sám mám v "bedně" odloženejch asi 5 klábosnic, který mají právě problémy s mezerníkem způsobený tím, že konstruktér na jeho vyšší zatížení při psaní nemyslel... A asi je brzo bez nároku na opravu vyhodím, místa není nekonečně mnoho a spíš si koupím new klábosnicu, než bych zdlouhavě opravoval starou, odloženou a ještě k tomu s nejistým výsledkem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#9 Příspěvek od josef_novak »

Transparentní část šla vytáhnout, protože byla přilepená na oboustranné pásce. Tu packu nahradím celou s tím, že tam vyvrtám dírku a upevním tam nové packy, udělané z řadového konektoru, což by mohlo stačit. Ta umělá hmota bude trpět vůči tomu kovu, ale pokud se to příště rozpadne, tak už to tolik nebude mrzet.
Přílohy
mezer3.jpg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

jilek: Nerozumíme si. Použitím levné, ale až legendární klávesnice nevyvstane potřeba opravovat mezerník :)
Co mi prošly prackama výrobky firmy Logitech, tak to byl vesměs čínský hnůj a nesmí mi to do baráku.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Nez to zacnes likvidovat, nakreslil bych si nejdriv 3D model, abys to mohl vytisknout na SLA tiskarne.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“