Výběr TV Samsung vs Philips

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

Výběr TV Samsung vs Philips

#1 Příspěvek od bdn »

Po x-letech odešla TV CRT Thomson. Jako náhrada se hledá LCD TV uhlopříčka kolem 80cm. Co byste doporučili z hlediska životnosti, opravitelnosti a z hlediska kvality obrazu.
Jsou dva kandidáti:

32" Samsung UE32T4002 (HD) 2020
https://www.tsbohemia.cz/32-samsung-ue3 ... 65701.html

32" Philips 32PFS6906
https://www.alza.cz/32-philips-32pfs690 ... 107559.htm

PS. hry a internet netřeba, stačí hloupá televize.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Philips určitě ne, je to čínský šrot.
Z hlediska oprav doporučuji LG, ale ne tu nejlevnější a už vůbec ne někde v Tescu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Jestli máš na výběr opravdu jen z těchto dvou typů, tak raději toho Philipsa než tu sračku od Samsunga. FHD je fakt lepší než jen HD.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

no v téhle cenové relaci je to úplně jedno

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#5 Příspěvek od bdn »

Dodám, že může být jakýkoliv typ i mimo Philips a Samsung. Důležitá je úhlopřička do max. asi 80cm a cena strop do 7000,- , poněvadž v marketu stojí 80cm v akci 3500,- takže více než 2x už neprosadím...
Je to pro starší lidi, vytížení 1-2h /denně provozu. Chcou novou, repasi nebo starší ne.

Uživatelský avatar
kolkatikum
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 109
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#6 Příspěvek od kolkatikum »

jezevec píše: Z hlediska oprav doporučuji LG
Toto by som napísal tak dva roky dozadu, ale teraz už nie.

1. Mnohé LG sú už vlastne Philips (tie isté črevá), ale nie všetky treba si vedieť vybrať.

2. Vadné displeje u LG (podsvit ide obraz nie) a to hlavne telky tesne po záruke (alebo do troch rokov). Ale nie je to také markantné ako u Samsung, tam je to horšie čo sa týka počtu kusov čo mi prešlo rukami.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#7 Příspěvek od Hydrawerk »

Panasonic v nižší cenové hladině je dnes co? Převlečenej tureckej Vestel? https://www.alza.cz/43-panasonic-tx-43l ... #parametry
Jinak je známo, že Panasonic zavřel továrnu v Plzni. https://plzensky.denik.cz/zpravy_region ... 20401.html
Přestěhovali to někam? Třeba do Polska?
https://support-cz.panasonic.eu/app/pro ... il/p/28453
Má to divnej dálkovej ovladač a zespodu na televizoru je d3bilní joystick. Čuchám tureckej návrh a výrobu.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#8 Příspěvek od Hydrawerk »

jezevec píše:Philips určitě ne, je to čínský šrot.
A ví se, jestli je to např. převlečené TCL?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Panasonic uz ziadne 32" televizory nevyraba. Posledny bol TX-32FSxxx (napr. TX-32FS503E), este sa da najst niekde na sklade. Nie je full HD. Tie s joystickom su Vestel (stale lepsie ako Philips).

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mikras »

Já mám s joystickem 9 let starého LED Samsunga UE32F5370 z outletu scorpion-elektro.com. Obraz stále drží, není flekatý, jen dva lehce temnější pruhy uprostřed při středně tmavošedé. Ale to je beze změny od začátku. Denně běží tak 5-6 hodin. Rozlišení 1920/1080. Měla umět i DVB-T2, ale bohužel kodek 264. takže nechytá nic. Mám IPTV. Ale až doslouží, sám nevím, čím jí nahradím. Do nábytku se mi větší nevejde a dnes je z těch 32" velmi malý výběr.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Jestli chteji kupovat TV za 3,5k tak je uplne jedno co si koupi. At si vyberou tu ktera lip vypada, nebo ma pro ne prijatelnejsi ovladac apod. Co se tyka kvality, bude to vsechno na jedno brdo a jestli vydrzi 10let nebo zdechne hned po zaruce je jen loterie. A i kdyby, za tu cenu je to napriklad jen jedna krabicka cigaret za mesic... Pokud mas vybirat pro podobne narocne uzivatele s takovym rozpoctem, ber to co je v akci nebo nejlevnejsi, aby te nemrzelo kdyz to zdechne.

Kdyz jsem osobe blizke vybiral TV do rohu kuchyne nad stul, skoncilo to u PC monitoru, protoze male TV se proste prestaly delat.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od cabernet »

Ja som tiez za Samsung. Philips urcite nie!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Jen pro info . Stále se zde i jinde naráží na prc zboží . Jsem přesvědčen , že již v tv i další technice nebude celý výrobek bez prc komponentů . Představuji si , že nejvíce vlastních součástek bude v korejských výrobcích . Kolik vlastně zbylo výrobců tv ? Myslím to tak , pokud koncern spolkl 5 značek , které koncerny zbyly a které "značky" spolkly . Představuji si , že koncern nakupuje pro celou stáj to stejné . Díky i za další zájemce . 50 a 30 let jdoucí tv co mám doma také jednou skončí . I když od února je vlastně nesleduji .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

PS , jelikož mám antenní příjem , tak HD nepotřebuji , neb se HD přestalo vysílat ......

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#15 Příspěvek od konosuke »

Nemám důvěru k TV plackám na pavoučích nožkách, stačí menší závan
větru (průvanu) zvídavé děcko, tchýňa Jaruna nebo pes domácí a průšvih
je na světě.
Solidní central stojan má Toshiba 80 cm z Planea, jo ale ta je bez scartu
a zvuk 2x6W mírně nedostačující. Tak si vyber člověče.
(zatím tedy hraje český Panasonic CRT a STB Emos 190 napojený redukcí
přes čelní dutinky cinch) :(
Toshiba
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“