Zaváraniny-slzí pod víčkami-čo s tým.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Zaváraniny-slzí pod víčkami-čo s tým.

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

V noci zavarala zena broskyne a rano zbadal ,ze nove vicka prepustaju.Existuje neaka zachrana tych zavaranin okrem zjedenia,rozdania?Stare aj stokrat pouzite netecu zene,toto si nevie vysvetlit.Zato hu asi nezabijem,ci .... dik
Otocit ,oblepit, zaizolovat izolacnou paskov pred vnikom vzduchu do poharov tie viecka co najskor nepo?Viecka ze su prisate este.
--------------------------
Dalsia vec,neviem chytit mys na orech ani slaninu ani klobasu,zeby vegetarianka.Nasere v miestnosti, pasce si asi nevsima a odide.Lepidlo nechcem pouzit,ked mam pasce.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Mysi daj do pasce piskotu.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

My chytame mysi na cokoladu, studentskou pecet miluji :)

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Behemot »

nezamazala hrdlo lahve při plnění? se to musí před zavíčkováním utřít, jinak netěsní

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

RadekB píše:My chytame mysi na cokoladu, studentskou pecet miluji :)
Potvrzeno od známýho deratizátora, oříškovou čokošku a není hlodavec, kterej by odolal. Jinak nebožtík děda přísahával na kůrku chleba namazanou škvarkovým sádlem, slyšel jsem i tvrzení, že nejlepší je špeková uzená kůže, ale na tu čokoládu pozitivně jde všecko - i polní škůdci.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#6 Příspěvek od tiktak1953 »

Behemot píše:nezamazala hrdlo lahve při plnění? se to musí před zavíčkováním utřít, jinak netěsní
--------------------
Zena je este poctiva,takze to robi poctivo a urcite uz vyse tisic kusov zavarila velkych 7dcl.a s lekvarmi a vyzivami uz aj 3ooo poharov. Dva mesiace len zavara.Jeden tunajsi hovoril ze za rok zavaria aj 500 poharov.Sem tam jej praskol a sem tam iba tiekol.Uz sa s tym neda nic robit borci???? Ani do palenky to vyliat,samoze zartujem!!!Vicka su prisiate ze!Neviem preco potom slzia?Dajte neaky napad.Ja zatlacacie vicka viem opravit aj ked su kryve. krutia sa lachko,a potom drzia.
---------------------
Skusim tu studentsku,na tum som aj ja alergicky!!Mne ju nosia sem znami aj vseliake sladkosti,ale nepriberam ani tak.Cesi co rano odysloi odnas hovorili, ze su mysi (mozno ceske)aj co zeru korene.Mozna skor podla mna pražákov.diky pani,cakam na tie vicka nieco dobre.
--------------------------.Pri pasci boli aj susienky a nedotkli sa ich.Aj pasce som dezifikoval,moznom im nevoniam!
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 06 srp 2022, 22:06, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#7 Příspěvek od ZVUK2000 »

Zkus zavařovací celofán.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Moje babička mě vždycky učila, že sklenice se po zavaření vytahají z vody a postaví hore dnem - a tak nechají vychladnout. Ještě to šlo vylepšit postavením tím víčkem na utěrku namočenou do studený vody, aby se víčko rychle ochladilo a dřív "přicuclo".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od PavelFF »

Chleba je prý nutno trochu očadit ohněm. Mají raději trochu připálené.

V USA používají jako návnadu arašídové máslo. Používají to na pasti typu propadliště.Myši to tam milují a funguje to skvěle. Ale jen americké myši. Naše myši vůbec nevědí co to je 🤐 a nechytnul jsem na to nic. Musel jsem dát očouzený chleba a chytily se.


Zakázané slovo je lidově řečeno burský oříšek. Asi připomíná lidově pánský úd. Zajímavé.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od PavelFF »

Jestli problém s broskvemi nebude v tom, že tvoje, ještě poctivá žena, zavařovala už tisíckrát - jenže pořád s těmi samými víčky.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#11 Příspěvek od scorpions-cz »

Asi přede 2 roky mi vběhl malej myšák do obýváku. Nastražil jsem 2 pastičky se špekem. Večer když jsem už koukal na telku sám a bylo jinak zhasnuto, vyšel myšák na průzkum. Kolem pastí pobíhal a špek jen očichl. Asi po 2 hodinách jsem do jedný pastičky dal chlebovou kůrku a za 10 minut bylo po myšákovi.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#12 Příspěvek od Otkundes »

Pokud po zavaření netěsní víčko, je nejlepší sklenici otevřít, zkontrolovat její dosedací plochu, otřít, osadit nové víčko a sklenici znovu sterilizovat. Dobré je, víčka před osazením prohlédnout a nechat je ve vodě projít varem, aby těsnění změklo a víčko bylo při osazování na sklenici sterilní.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PotPalo »

Mám takú teóriu, snáď mi ju tu skúsenejší potvrdia. A síce: viečko nemá byť moc silno narazené, musí mať trošku vôľu, asi takú aby sa dalo otáčať, skrátka z neho vznikne jednosmerný ventil. Pri sterilizácií rozpínavý vzduch tlakom unikne z pod neho von, a pri chladnutí sa dnu vzduch už nedostane a viečko sa pricucne, vznikne podtlak. Je ho poznať pri otváraní kompótu ako to zasyčí. Keby bolo moc silno narazené viečko, vzduch pri sterilizácií nemá ako utiecť, a po vychladnutí bude tlak rovnaký ako predtým. Tiež to snáď môže spôsobiť tesnenie nesprávnej tuhosti.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

Aby ty pastičky nebyly nakonec kontraproduktivní...
Obrázek
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#15 Příspěvek od MiraSt »

>>>Stare aj stokrat pouzite netecu<<<... Jak tečou? To unikl podtlak a teď se to v teple rozpíná a teče?
Já používám toto na obrázku a mám stopro úspěšnost. Cucám před vložením do horké vody a cucám po vyjmutí z vody. Okamžitým otočením před a po zavaření vidím jestli těsní. A když ne tak to po obvodu objedu hrubým šroubovákem a tím si to sedne. Zavíčkovací hlavu nepoužívám, to vakuum to drží za studena samo. Před vložením do vařící vody na to nasadím zavařovací sponu. Po vyjmutí sponu sundám a (podle potřeby) jednou nebo i méně potáhnu. Vznikne okamžitě podtlak a ve sklenici to začne vřít. Otočím na víčko a koukám jestli těsní. No a je hotovo. :-)
Přílohy
Fotografie-1771.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“