windows 7 a jeho trvalá aktivace

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

windows 7 a jeho trvalá aktivace

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Hezký den. Existuje způsob, jak mít trvalou aktivaci windows 7, který je na notebooku bez přístupu k internetu? Jedná se o starší notebook, který se využívá pouze na stahování dat ze zařízení (posmorty a pod). Windows je oficiální instalace, akorát už nebyl roky na internetu a i když jsem jej na internet připojil, tak aktivace neproběhla (původně musel být minimálně jednou za 3 měsíce na síti).
Naposledy upravil(a) Artaban001 dne 09 srp 2022, 10:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

Existuje, ale legální to není. Měl jsem takovou malou "utilitku", která ze systému odebrala celou tu komponentu na aktivaci; léta jsem na takových Win 7 fungoval.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Je mi to jedno. Ten notebook na internet stejně oficiálně nesmí - fungovalo by to i u "korporátní instalace"?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hubert_79 »

Co si pamatuji, tak to fungovalo na cokoli. Nainstalovalo se to, nechal se nainstalovat SP (když jsi to aplikoval dřív, tak se tam ta aktivace po instalaci SP vrátila), spustilo se to, proběhl restart a bylo to pryč.
V tom okně "Tento počítač - vlastnosti" to o aktivaci vůbec nebylo.
Hledej "Remove WAT". Možná bych to na nějakém disku vyhrabal, ale antivir kvůli tomu bil na poplach.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Díky, vyzkouším..

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Nebo nahrát SLICnutej BIOS a OEM certifikát, to používám já.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

Jen tedy s tím "Remove WAT" bacha, vyskytuje se to na ne zrovna bezpečných webech...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Legalna retail alebo OEM instalacia sa predsa aktivuje raz a tym to konci.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

Zjevně to v MS "vylepšili", protože nám spousta firemních mašin, které jsou na interní síti a ven se nedostanou, taky po čase píše, že Windows nejsou aktivované. Zvysoka se na to kašle, funkci to nijak nebrání a doklady od toho jsou.
Zajímalo by mě, jestli by se to chovalo jinak po aktivaci telefonem, což byla doporučovaná metoda pro PC nepřipojené k síti.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PotPalo »

Niekde mám DVD s Windows 7 anglický a pre-activated. Ten by snáď mal fungovať bez internetu a neotravovať.

Inak je mi záhadou, prečo by sa mal Windows 7 sám deaktivovať bez internetu. Vždy to bolo skôr naopak, že cez internet sa stiahla aktualizácia, ktorá zistila že licenčné číslo je prefláknuté a teda už neplatné a chcelo to nové číslo a aktivovať. Ale bez internetu.... záhada. Že by nejaká výrazná zmena hardvéru?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Ten Windows se nedeaktivoval - Píše, že mu aktivace vypršela. Podmínkou totiž bylo minimálně jednou za 3 měsíce přístup k Internetu - Bohužel ale máme zakázáno jej kvůli WIn7 připojovat do sítě - a přes wifi a síť T-mobile už aktivace dát nejde.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#12 Příspěvek od dvorak »

Aktivovat W 7 se dá také pomocí KMS Auto Net vždy po 6-ti měsících, ale pokud jsou již propadlé, tak to asi fungovat nebude.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PotPalo »

Tak ono sa to aktivuje iba na 3 mesiace? To čo je za šmejd. By som vyhodil CMOS batériu, a aktivoval to pri defaultnom dátume. Ozaj či si to samé počíta dobu prevádzky alebo to iba kontroluje dátum. Vždy po vypnutí by bol dátum a čas zasa späť. Akurát otravná hláška pri POST...

Sú aj aktivátory pre Windows 7, ale zvyčajne sú zabalené v samorozbalovacom archíve aj s nejakým vírusom. Takže rozbaliť v PC na ktorom nezáleží (ten sa zavíri), rozbalený aktivátor nakopírovať na USB, a potom skontrolovať na druhom počítači antivírom či je čistý. A ešte ani to nič nezaručuje.

Mám tu notebook s Windows 7, tak môžem skúsiť v BIOSe posunúť dátum o nejaký ten rok dopredu a bez siete ho zapnúť či bude stále aktivovaný. Tiež by to stálo za pokus s Windows 10. Naozaj sa mi to nezdá, možno je to nejaká divná verzia.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Mi bezi aktivovane w7 pomoci slic metody snad uz 10let bez pristupu k internetu a bez jakychkoliv hlasek.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PotPalo »

Takže dátum nastavený na 12.4.2023 a Windows 7 nič nehlási, normálne zapol, a je stále aktivovaný. Je to Win7 Professional, číslo zadané pri inštalácii z nálepky (a pri aktivácii znova lebo je tam chyba a píše že je neplatné aj keď je platné). Normálny Windows 7 skrátka ostáva aktivovaný aj po rokoch.

V tomto prípade to bude asi nejaká preview alebo skúšobná verzia ktorá sa aktivovala vždy na 90 dní. A ja som uvažoval že prečo je v aktivátore spomínané čosi na 30 dní alebo 180 dní. Teraz je mi to jasnejšie.

Ale načo černota, keď je to legálna inštalácia.
To že sa to samé neaktivovalo cez internet sa dá ľahko riešiť. Oni totiž niečo zmenili a aj nová inštalácia sa už neaktivuje a nejdú aktualizácie. Treba ručne stiahnuť a nainštalovať aktualizácie:
Windows6.1-KB3050265-x64.msu
Windows6.1-KB3138612-x64.msu
Tieto sú pre 64-bit windows. Pokiaľ je to 32-bit, má byť na konci namiesto x64 napísané x86. Po týchto dvoch aktualizáciách funguje aktivácia cez internet, a aj automatické aktualizácie.

Tiež je tam možnosť aktivovať so cez telefón. Je to automat, stačí napísať čísla. Zadarmo.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“