Ksichtokniha a problém s psaním příspěvku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Ksichtokniha a problém s psaním příspěvku

#1 Příspěvek od robo »

Zdravím a prosím o radu než rozšlápnu ntb vzteky. Rozhodnu se napsat do nějaké skupiny příspěvek. Píšu, píšu a pak se stane něco, zmáčknu kombinaci kláves nebo nějakou klávesu kdy se mě uzavře okno mého příspěvku nebo snad i stránku zpět a já můžu psát znovu. Bych to rozšlápl a mám po chuti to psát znovu. Děje se mě to na dvou strojích, ntb klavce a na druhém ntb s externí klávesnicí. Nevím o jakou kombinaci kláves jde, že bych se ji pokusil bloknout třeba namapováním na jinou funkci ale něco s tím udělat musím nebo skončím v blázinci. Zkuste mě někdo poradit, nakopnout co vyzkoušet za kombinaci. Nejsme velký psavec a tak mě chvíli trvá než něco napíšu. Win 10, prohlížeč Brave. Těžko tady půjde něco radit. Děkuji

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Ctrl + W umí zavřít aktivní okno ve Windows.
Vyloupni si z klávesnice klávesu W :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mikras »

Ahoj. Zkus si tu stránku, kam píšeš, zobrazit v novém panelu, nebo samostatném okně. Na FB nevím, měl jsem ho jen chviku před pár lety, ale stává se mi občas, že když vyplňuji nějaký formulář, typicky na nějakém e-shopu, že když se překlepnu a použiji klávesu "<--- Backspace", že to neumázne chybné písmenko, ale hodí mě to na předchozí stánku. Když pak člověk píše trochu rychleji, nebo sleduje víc klávesnici, než monitor, najednou zjistí, že klofe na úplně jiné stránce "do prázdna" a některá písmenka nebo kombinace kláves pak vyvolávají různé nežádoucí funkce.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Na tohle je nejlepší nemít vůbec Xichtoknihu ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PotPalo »

Riešenie je otvoriť si notepad (Poznámkový blok) a písať v ňom. Následne si to prekopírovať. Tiež sa mi stáva že pri rýchlom písaní stlačím tlačítko "predošlá stránka" ktoré je múdro umiestnené nad šípkou vľavo. Niekedy pomôže ísť o stránku vpred a napísaný text tam ostal, niekedy je čistá stránka a môžem začať znova. Pri dlhšom texte to istí notepad, tam sa to len tak ľahko nestratí. A pokiaľ by aj, stačí stlačiť Ctrl+Z akože späť a zmazané sa znova objaví.

Inak tých klávesových skratiek je hromada, a keď niekto omylom namiesto Shift stlačí Ctrl a písmeno, pohroma je na svete.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

V Notepadu jsem psal občas i maily - protože, než jsem je dopsal přímo ve schránce, tak mě to odhlašovalo pro neaktivitu (klienta nepoužívám).

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

PotPalo: ten poznámkový blok je super nápad.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#8 Příspěvek od kejki »

Kdo není zvyklý na tlačítko zpět na myši, taky si často klikne zpátky.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“