Samsung UE 32 F6200 problém s podsvietením

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

Samsung UE 32 F6200 problém s podsvietením

#1 Příspěvek od peterkos2 »

Zdravím všetkých.
Mám takýto problém.
Dostala sa mi do rúk táto TV bez zdrojovej dosky. Podobnú som našiel,pinout sedel TV som zapol-zase problém s bootloop-om-čiže problém v mainboarde.
Našiel som takú istú dosku-mainboard-z TV Samsung UE 46F6400 bezproblémov nabehol a po desiatich minútach vyplo podsvietenie.
Myslel som že je vadné, len som odpojil mainboard a nechal som ho svietiť viac ako pol hodiny bez problémov.
Zapojil som ho naspäť,PWM_DIM =3,2V a cca po desiatich minútach začal podsvit blikať -napätie postupne po pár sekundách klesalo na 0V a podsvietenie vypol.
Nestretol sa niekto s takýmto prípadom?
Keď som ho hneď vypol a zapol tak bezproblémov nabehol a zase bežal cca 10 minút.
Ešte na záver - keď som dal z TV Samsung UE 40F mainboard tak išiel bez problémov
Naposledy upravil(a) peterkos2 dne 10 srp 2022, 21:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dulode
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 43
Registrován: 24 dub 2022, 02:00

#2 Příspěvek od dulode »

vieš jožko kutil že zdroj z 32 palcovej telky má uplne iné napatia pre led diody ako ten zo 42-ky alebo 46-tky aj ked bn-ko sedi a súčiastkovo (pár odporov)sú skoro rovnaké..
takže najskor si poslal nejaký pasik do čavesu a teraz sa čuduješ jako bača pred tuzexom že prečo ti to stvára také veci :D

Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

#3 Příspěvek od peterkos2 »

dulode píše:vieš jožko kutil že zdroj z 32 palcovej telky má uplne iné napatia pre led diody ako ten zo 42-ky alebo 46-tky aj ked bn-ko sedi a súčiastkovo (pár odporov)sú skoro rovnaké..
takže najskor si poslal nejaký pasik do čavesu a teraz sa čuduješ jako bača pred tuzexom že prečo ti to stvára také veci :D
Nepochopil si to,čo som napísal.
Čo už s tebou

Uživatelský avatar
dulode
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 43
Registrován: 24 dub 2022, 02:00

#4 Příspěvek od dulode »

..to je tým že si najskor napísal blbost a potom po mojej odpovedi si ju rýchlo zeditoval aby si nevyzeral ako blbec.. stači si len pozrieť časy mojej odpovede a tvojej editácie :D

Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

#5 Příspěvek od peterkos2 »

dulode píše:..to je tým že si najskor napísal blbost a potom po mojej odpovedi si ju rýchlo zeditoval aby si nevyzeral ako blbec.. stači si len pozrieť časy mojej odpovede a tvojej editácie :D
Ano editoval som to kvôli tomu že TY si to nepochopil.
Ale teraz už ti poradenie došlo,že? :lol: :lol:

Uživatelský avatar
dulode
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 43
Registrován: 24 dub 2022, 02:00

#6 Příspěvek od dulode »

ja som to pochopil, nepochopil som tvoje kroky že si laboroval zo zdrojom a menil zdroje z rôznych uhlopriečok keď más problém na mainboarde..
takže si tu ďalej maturuj nad PWM, edituj príspevky a možno v 45 zbytočnom príspevku ti dôjde že máš urobiť cez uart init log a ten ti povie to čo ja na 90 % tuším ..

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“