Projektor Panasonic PT-LB50NTE

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

Projektor Panasonic PT-LB50NTE

#1 Příspěvek od GeXeS »

Mám v práci tenhle šestnáct let starý projektor, minulý týden si postavil hlavu. Při zapnutí hlavní tlačítko zezelená, blikne, projektor začne nabíhat... a o pět sekund později se vypne, tlačítko zas zčervená a navíc "zamrzne" - je nutno projektor vytáhnout ze zásuvky, aby se dal pokus opakovat (se stejným výsledkem).
Zkusil jsem vyměnit lampu, profouknout filtry i celý samotný projektor stlačeným vzduchem - zatím vše bez úspěchu. Chápu, že už má svoje odžito, ale vzhledem k tomu, že na něj máme furt dvě náhradní lampy, je mi líto ho nahrazovat.
Napsal jsem do čtyř projektorových servisů, mimo jiné do Abaxu, se kterým jsem kdysi měl docela dobré zkušenosti (a teď vidím, že už asi moc dobře nefunguje). Zatím mi odpověděli jen z jednoho z nich s tím, že se to těžko odhaduje, ale asi to bude něco na základovce a opravu nacenili kdekoli mezi 3,5 a 7,5 tisíc. (Nový Epson, nad kterým uvažuji, vyjde na 10, to už je v podnikovém rozpočtu skoro jedno.)

Má s tímhle modelem někdo nějakou zkušenost? Díval jsem se na YouTube, že u Panasoniců bývá problém v zatuhajícím mechanismu irisové clony, ta ale bohužel u tohohle modelu není vidět (asi je schovaná někde hlouběji ve vnitřnostech, kam se mi za ní zatím moc nechce, vypadá to, že to nebude úplně snadná rozborka).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ventilatory funguju?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Zkontrolovat kondy ve zdroji a všechna napětí. Většina si jich spíná hlavní zdroj až po zapnutí a pak se může hryznout.

Servis bych asi moc neřešil. Za litr to nikdo neudělá a víc to nemá vzhledem k parametrům na dnešní dobu smysl.

Ony ty Panasoniky nejsou žádná hitparáda. Většinou je to u těch malých převlečené něco jiného.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Curvetraceristé všech zemí spojte se!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Vidím to jako rezis.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Myslim, ze nemoznost opakovaneho zapnutia nie je chyba, ale vlastnost.

Ked sa to vypne kvoli nejakej chybe, tak je dalsie zapnutie zablokovane. Na prehriatie a lampu by tam mali byt chybove LED, ostatne chyby indikator nemaju.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#7 Příspěvek od GeXeS »

Díky všem za rady, zkusím s tím něco vymyslet příští týden, prozatím jsem tam píchnul záložní kus (to se tak běžně válí v šuplíku, jak jsem zjistil).
rnbw: Ventilátory jedou.
Sendyx: Jo, taky jsem hleděl. No, už je to pár let, co jsme u nich nechávali jiný projektor úspěšně servisovat...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“