vysilacka baofeng uv-5r vybijeni?

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sas
Příspěvky: 172
Registrován: 28 dub 2009, 02:00

vysilacka baofeng uv-5r vybijeni?

#1 Příspěvek od sas »

zdar mam vyse uvedenou vysilacku,koupil jsem ji synovi na minule vanoce na airsoft,kdyz ji nabije, a pak treba za mesic ji chce zapnou tak je vybita,,nepomohlo by po nabiti ji z vysilacky vytahnout?

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#2 Příspěvek od nixdorf »

..alebo prelepiť kontakty. Podobné mám i na Wouxun KG UVD1. Ale neni číňan ako číňan, u TGUV2 ostáva nabitá furt. Nebyť toho príšerného menu...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

mám dva kusy UV-5R a žádný problém s nimi nemám (r.v. 2015 a 2019 baterie u obou originál).
zkus baterii odpojovat,
ale nechávat stanici uloženou a myslet si že po měsíci bude baterie na 100% nabitá,
je prostě hloupost.

Uživatelský avatar
sas
Příspěvky: 172
Registrován: 28 dub 2009, 02:00

#4 Příspěvek od sas »

ok vyzkousim co to udela

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Však není nic jednodušší než změřit, zda nemá při vypnutém stavu klidový odběr. A tento typ má tuším mechanický vypínač a ten by měl fyzicky odpojovat akumulátor.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#6 Příspěvek od jirkati »

Přečti si manuál a pravděpodobně zjistíš, že podle něj je zaručena fukčnost po nabití ve Standby jen určitý čas. Já mám např. u Wouxun KGUV9D napsáno Working Time by Standby: Continuous 38 hours. To platí u stávajícího aku 2200 mAh. S rezervní 3200 mAh ale vydrží spolehlivě i dvakrát tolik.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

To ale píšeš o STBy, tedy poslechu bez modulace a vysílání. Ale on ji má vypnutou. Ty akumulátory trpí značný samovybíjením. Ale měsíc by mohla vydržet.
..to bude jen ňákej odpůrek

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#8 Příspěvek od nixdorf »

ten horeuvedený Wouxun má vo vypnutom stave (vypnutom vrchným mechanickým točítkom, nepliesť s pohotovostným Standby) odber až 1,65mA, čo znamená že to tú 2Ah lítiovku za 2 mesiace spolahlivo vylágruje. Rozoberať sa mi to nechcelo, takže.. buď mať bateriu bokom, alebo v nečinnosti izolepou prelepiť kontakty. U baofengu asi podobne

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Pak máš ale svod na C 176-179 nebo vadný vypínač, nebo blbě měříš.
..to bude jen ňákej odpůrek

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#10 Příspěvek od nixdorf »

U Wouxuna C622 skúšobne odpájkovaný, odber bez zmeny. Nič proti, ale ampérmeter do série s bateriou ešte zapojiť viem. Ostatne, tomu parazitnému odberu nasvedčuje fakt, že tú vysielačku tiež po pár mesiacoch (s bateriou zasunutou) nezapnem. Riešiť to nehodlám, je to šikmák.

//po edite hore: C176-179 som už nepozeral. Na to, aby sa jeden dostal na druhú stranu DPS, celý lakatoš rozdělat. Je mi ľahšie dať kus pásky než loviť pinzetou 0602; beztak to pri poruche poputuje do odpadu.

//edit 2: pre úplnosť som takto zmeral ešte Quansheng TGUV2 Plus a tam spotreba prúdu pri vypnutom točítku činí 33uA, takže do úplného vybitia cca 7 rokov. Baofeng holt nemám, ale zdá sa že všetky tieto šikmácke rúčky so spriahnutým potenciometrom hlasitosti a cvakajúcim vypinačom, majú nejaký ten parazitný odber.
Naposledy upravil(a) nixdorf dne 28 srp 2022, 16:31, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Editoval jsem to, páč jsem prvně koukal na schéma Wouxuna. A toto je Baofeng. Tady by měly být před vypínačem snad jen ty C176-179. Schéma je na Táně. Ale beru zpět, oni tam mají opravdu napájení některých obvodů přímo z baterie.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Mikras »

Baofeng UV-5R má před vypínačem kromě těch pár blokovacích kondenzátorů připojené i napájecí napětí budícího a koncového FETu pro vysílač. A taky ochrannou diodu proti přepólování. Někde může být svod...

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#13 Příspěvek od dreamer »

Tak já tu svoji UV-5R vytahuji 1x za rok a baterie ukazuje stále plné nabití. Pro jistotu ji dám na nabíječku a po chvíli nabíjení se přestane dobíjet. Asi jak se která baterie povede. Samovybíjení nepozoruji prakticky vůbec žádné. Nakolik klesla kapacita za těch zhruba 6 let co ji mám nedokážu posoudit.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“