Identifikace desky

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
grrrrrrrr
Příspěvky: 456
Registrován: 15 čer 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc

Identifikace desky

#1 Příspěvek od grrrrrrrr »

Zdravim,

Podarilo se mi ziskat takovouto desku. Je to osazene jako mikropocitac s 8080. Bouhzel z toho nekdo predemnou vykrad epromky. Netusite prosim nekdo co to bylo ?

Diky.
Přílohy
deska1.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Zkus napsat SZ místnímu EC1045, mohl by vědět. Nevím, jak často sem chodí.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Tipuju to na něco dederónskýho, ty zobrazovače jsou dederónský 4-místný integrovaný jednotky VQC-10 s vnitřní pamětí a dekodérem a maticovým zobrazením, tzn. umí to i písmena v rastru 7x5 bodů.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ec1045 »

Nic mi to neříká. Ale to označení na samolepce „7QN067167 a 7QN050230“ vypadá jako TESLA značení DPS/dílců. Zjistit která TESLA používala znaky „QN“ tak by se z toho dalo usoudit k čemu by to asi mohlo sloužit. Na desce s displejem je asi 7QS 000 713 takže to „QS“ bude číslo DPS a to „QN“ číslo dílce (ta čísla 43348 a 45617 budou čísla, co si tam dal výrobce DPS).

Podle popisu je to obecný „počítač“ takže soudit k čemu to mohlo složit. Něco by mohl napovědět znakový generátor … předpokládám, že je to ta zapájená EPROM MHB2708C.
Naposledy upravil(a) ec1045 dne 01 zář 2022, 20:34, celkem upraveno 1 x.
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ec1045 »

EKKAR ta VQC-10 nemá vlastní generátor znaků jen si pamatuje jeden mikrořádek pro každý segment co se do ní zapíše. Záleží pouze na obsluze … aneb ten displej muže bít v rámci možností grafický tj. v rastru 7x5 bodů.
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

ec1045 píše:označení na samolepce „7QN067167 a 7QN050230“ vypadá jako TESLA značení DPS/dílců. Zjistit která TESLA používala znaky „QN“
.
Velmi matně si pamatuju, že to byl systém podle kterého se značily jak součástky, tak díly, dps, trafa, přípravky atd. První číslice znamenala výrobní podnik, 7 tuším Pardubice, 4 Kolín atd.
Gůgl už skoro nic nenajde, navíc se do toho nově plete se slovem Tesla ten pazhřivý aku vozík.
Víc by mohl o značení vědět sinclair, ale chodí sem dost sporadicky.
Dotyčný orloj je nepochybně Teslácký produkt, i když podobně vypadající dps vyráběla taky Aritma.

Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ec1045 »

No TESLA měla podle mě více jak 10 podniků. Co jsem vypozoroval z DPS tak „AB“ je TESLA BRNO, „XB“ je asi TESLA LIBEREC (je to dost často na deskách ze SAPI-1), TESLA STROPKOV má „NX?“, … to první číslo bude mít asi také nějaký význam. Ty čísla za písmeny jsou už jen pořadové číslo. Označení DPS/dílce/schématu má jiná písmena a kolikrát i jiné číslo.

Pokut na té desce není něco specifického pro daný obor tak jediné vodítko bude to označení DPS aby se aspoň určila TESLA a z její produkce odhadnout co by to mohlo bít. Ale podle toho jak to vypadá tak to bude nějaký „počítač“ k něčemu … ani pokud by se vypískalo schéma tak se asi o moc dále nedostaneme.

Jedině by něco víc mohl říct někdo kdo se s tím setkal ve funkčním stavu.
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

ec1045 píše:EKKAR ta VQC-10 nemá vlastní generátor znaků jen si pamatuje jeden mikrořádek pro každý segment co se do ní zapíše. Záleží pouze na obsluze … aneb ten displej muže bít v rámci možností grafický tj. v rastru 7x5 bodů.
Jo, blbě jsem to napsal - nemá dekodér znaku, ale "dekodér" ve formě posuvnýho registru, kam se sériově uloží sekvence dat a pak se postupně vysvítí na tu matici.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Je to určitě sériová produkce ČSSR. Ty pětimístný čísla na deskách 45617 a 43348 jsou identifikační čísla filmu a děrný pásky plošňáku pro Teslu Přelouč a jiné Tesly, co měly svoji plošákovnu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“