existuje nějaký limiter hlasitosti pro YOUTUIBE ?

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

existuje nějaký limiter hlasitosti pro YOUTUIBE ?

#1 Příspěvek od radioelectrum »

existuje nějaký limiter hlasitosti pro YOUTUBE ? Posloucháte nějakou přednášku a hlasitost nahrávky na youtube musíte mít na maximum i zesílení v počítači máte dost nahlas abyste pořádně slyšeli, většinou nejsou nahrávky z přednášek příliš dobře promodulované a najednou do toho začně příšerně řvát reklama. Dá se nějakým prográmkem nastvit omezení hlasitosti u těch reklam ? Nebo pokud nic takového není, existuje nějaký limiter co by se dal mezi audiovýstup z počítače a zeslilovač. Zkreslení 99% mi nevadí,(nepotřebuji poznat jestli v reklamě běží hudba nebo mluvené slovo) jde o limitaci aby to nepřekročilo hlasitost přednášky. Jsou to přednášky kde se nedívám na obraz ale poslouchám pěkně vyvalený na pohovce a vyskakovat k počítači a stahovat hlasitost se mi nechce.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Nainstaluj si adblock a zadne reklamy na youtube mit nebudes.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#3 Příspěvek od Ivan_01 »

alebo ak používaš Firefox, tak si doinštaluj rozšírenie Ghostery

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#4 Příspěvek od Ruprecht »

Mně to v sedmičkách funguje takto:
- pravým myšítkem na repoduktor dole v liště
- zařízení pro přehrávání
- klikneš na reproduktory, pro které to nastavuješ
- dáš vlastnosti
- rozšíření
- zaškrtneš vyrovnání hlasitosti
a případně v nastavení můžeš zvolit release kompresoru
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mikras »

Snadná rada, ale co dělat, když před pár týdny nebo měsíci přestaly tyhle Adblocky, včetně Plus verze, nebo µBlock tyhle reklamy blokovat?
Najednou mi po otevření stránky nahoře naskočí reklama přes dvě třetiny stránky, že ani nevidím pomalu nadpis článku, v Youtube se přeruší reklamou i krátká písnička, nehledě na 2 reklamy před a po videu, totéž na Seznamu, iDnesu a prakticky všude...
Aktuálně mám Adblock, Mozzilu 104.0.2., Win 10 ver. 21H2. Stejně se to chová i v Chrome.
Nevím, jestli to s tím souvisí, nebo si to jen myslím, ale nějak od té doby se mi na všech PC doma i v práci s jakýmkoliv prohlížečem stává, že když kliknu někam na stránku, tak se zobrazí blikající kurzor, což mám pocit, že se dřív nedělo. A samozřejmě i stejný problém s reklamama. Ale možná jsem jen paranoidní :-D


EDIT 12.11.2022:

Ten blikající kursor v textu prohlížeče, ale třeba také v titulcích při přehrávání filmů v NETFLIXu a pod. je funkce Navigace nebo "Procházení pomocí kurzoru" a dá se ovládat klávesou "F7". Funguje to v Mozzile i v Chromu. Jiné prohlížeče aktuálně nepoužívám.
Přílohy
Seznam.jpg
Naposledy upravil(a) Mikras dne 12 lis 2022, 18:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Něco s tím máš, mně to na sedmách normálně funguje.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#7 Příspěvek od lopez »

Asi...neviem isto ale Addblock? - Ghostery? si vieš aj sám zablokovať reklamu.
A v podstate takto sa zbiera ten "black list".
Každý prispeje na dobrú vec.:D

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Mikras »

Zablokovat reklamu jde, ale jen některou. Kliknout pravým tl. myši a v nabíce se objeví "Blokovat prvek". Jenže to zablokuje jen jeden banner a při obnovení stránky tam skoči reklama jiná, z jiné adresy. Tudy cesta nevede. I kdybych tu stránku obnovil 100x a všechno to zablokoval, zůstane tam prázdný prostor, který se při načítání stránky zobrazí opožděně a stránka stejně uskočí. Navíc se tímto postupem stanu hltounem reklam, což je přesně opak toho, co chci. A ve videích takové reklamy tímto způsobem blokovat nejdou.
Taky mi vadí samospouštěcí videa, dnes už není potřeba ani přes ně přejet myší, jako kdysi, stačí jen, že se při rolování stránky zobrazí a už video jede...
Vím, že si na to stěžuje víc lidí, tak nevím kde může být chyba, když spousta jiných tvrdí, že se jim nic nezobrazuje. Mluvím teď o OS Win. Mám doma i v práci po dvou PC, vždy jeden s W10 a druhý WXP. Stejné problémy na všech.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na tohle je expert soused - přijde, sedne a vidí, že nemám čas a čučím třeba do PC, tak začne sjíždět odkazy z FB, co většinou vedou na YT a ten jeho mobil začne vydávat příšerný zvuky.

Dodnes nezjistil, že v nastavení mobilu si může hlasitost médií stáhnout skoro na nulu.

Takže občas dostane vynadaný.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Hod sem konkretni link na youtube kde mas problem. Na zabraneni spousteni videi je doplnek do chrome autoplay stopper.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Já teda používám v PC uBlock Origin a na YT se mi nespustí jediná reklama.
Nic jsme nenastavoval, prostě to blokuje od začátku (na firemním i na soukromém NB).
Zkus odebrat ten AdBlock a přidat si tento.

Jinak ale bych uvítal nějaký blokovač právě do mobilu (jak o tom píše Zdeněk), zatím jsem neměl potřebu tam cpát Firefox, jedu s defaultním Xiaomi browserem.
Dá se i tady něco přidat?
Díky
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#12 Příspěvek od JirkaZ »

Michal22 píše:...
Jinak ale bych uvítal nějaký blokovač právě do mobilu...
Mobilní FF má k dispozici třeba uBlock Origin, Ghostery nebo AdGuard Abblocker (vše z jeho menu => Doplňky).

Lze i třeba používat prohlížeč Brave, ten má různé filtry vestavěné.

Je ale otázka, zda ve founu od čínských soudruhů má všechno tohle smysl...

Odpovědět

Zpět na „Software“