Myčka Zanussi neukončí občas program.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

Myčka Zanussi neukončí občas program.

#1 Příspěvek od ondraN »

Ahoj,
mám vestavěnou myčku ZDN11002AX. Doteď fungovala bez problémů. Večer ji pouštíme na ECO program, který trvá cca 4hodiny. Poslední dobou se několikrát stalo, že se program neukončil a mycí část programu běžela vesele i ráno. MCu v jednotce nebyl vytuhlej, na volič a knoflíky normálně reagovala. Zatím jsem vyřešil použitím jiného, kratšího programu, kde zatím vše bylo ok.
Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Možná bude problém v kondech ve zdroji (je zapnutý nonstop). Deska s MCu a voliči vypadá OK, žádné ohnití nebo stopy po vodě. Taky nevím, jestli se ten program ukončuje jen po nějakém čase, nebo je k tomu potřeba i další podmínka z nějakého snímače. Čidlo teploty to asi nebude, protože voda byla po přerušení nekonečného cyklu horká správně (50st).
Helplo by mi, i kdybyste někdo věděl, kde je v myčce deska se silovou částí a zdrojem, ať nedělám zbytečnou rozborku.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od kodl1 »

Mě se jednou u myčky stalo, že byl slabší (roz)běhový kondenzátor na mycím motoru, myčka sice jela, ale na konci programu když se mělo vstříknout leštidlo, tak to už neutáhlo a motor se zastavil. Po opětovném rozběhnutí motoru se myčka pokusila o leštidlo, a tak pořád dokola..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#3 Příspěvek od ondraN »

Dík za tip, ale to asi nebude ono. Motor se nezastavuje. Blbý je, že to udělá jen občas. Takové závady nenávidím :evil:

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pocitujlasku »

takze nejaky zaseknuty sensor, a v programe neosetreny timeout.
Chcelo by to vysledovat co ma nasledovat po umyvani, a na zaklade toho hladat chybu. aj ked moj tip je, ze vlhkost, alebo studeny spoj.
u mna sa napr. nahodne vypina/zapina. ovladacie dosky suche, tlacidlo tiez. a robi to od kazdych par sekund po nie je problem niekolko mesiacov.
Inac, ja nie som zastanca tychto eco programov, lebo maju vyssiu spotrebu ako bezne. Len sa tam vyuziva to, ze by mali ist na nizky tarif, preto vysledna cena je nizsia. ale kto nema dvojtarif, alebo ma ako ja - 20 hod nizky, tak je mu vyhodnejsi klasicky program
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#5 Příspěvek od ondraN »

Tak začala blbnout i na tom nejkratším, 30min. Programu. Umývala hlidně hodinu, bez náznaku, že by to stačilo :(
Vytáhl jsem ji z linky a našel elektroniku. Je docela rozumně přístupná v zadní části a stačí vyšroubovat dva vruty, vyndat kovové víko a vyjmout plastový box s el. Po vytahání všech konektorů (výkonové jsou robustní, ostatní rovnou jako plošky na desce) jde deska snadno vyndat. Původně jsem podezříval kondy ve spínaném zdroji, ale po vyndání a přeměření byly lepší, než co jsem tam chtěl dát (Hitano, low ESR). Tak jsem se spokojil s propájením všech smd, které vypadaly, že jsou nějak teplotně zatížené a taky jsem propájel všechny diody ve zdroji. Po montáži zpět maká jako nová. Uvidíme, jestli jí to vydrží. Pokud ano, je jasné že ta zku...a bezolovnatá pájka je nové kurvítko.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Jak to čtu, tak jsi na to asi kápnul. Občas jde a občas ne je většinou závada spojů (studeňáky) a kontaktů. Tak ať funguje co nejdéle. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“