Kytarové kombo - oprava/šrot názor?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

Kytarové kombo - oprava/šrot názor?

#1 Příspěvek od kentan »

Dobrý den, měl bych dotaz, nevim si rady, ale ne z opravou, ale stím jestli má smysl opravovat...
Dostalo se mi k likvidaci tohle kombo. Oprava spočívá ve výměně koncových trandů, kdysi jsem tam dával náhradu TIP35C a TIP36C. O to by ale nešlo. Mě jako takové, je kombo k ničemu. Ale na druhou stranu je mi ho líto zlikvidovat. Je to domácí stavba, ale docela slušná.

Zesilovač je nějaký TEXAN - MiKr91.
A má dva vstupní předzesilovače.

Co myslíte? Komba jsem koukal moc nestojí. Má smysl ho opravovat? Nebo by ho dneska už nikdo nevyužil. Rozebrat a schovat repro?
Případně se omlouvam se za hloupý dotaz.
Přílohy
IMG_20221001_190706_copy_680x509.jpg
IMG_20221001_190634_copy_480x640.jpg
IMG_20221001_190645_copy_522x696.jpg
IMG_20221001_190656_copy_467x624.jpg

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#2 Příspěvek od JiriTom »

Je to šrot, schovat síťové trafo a reproduktory, zbytek rozebrat a uložit do krabice, bednu komba vyhodit.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

proč vyhazovat ?
dáš do toho BT modul za pár korun a budeš mít super pártybox na zahradu . . .
. . . mladí to určitě ocení.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#4 Příspěvek od ferdislav »

Na kytaru je tohle nesmysl, fakt jen rozebrat na díly a zbytek vyhodit

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od kulikus »

Nabídni to na aukru/bazoši mlaďochům - začínajícím muzikantům za pár stovek a dopravu. Maj hluboko do kapsy, budou nadšený a ty si doma uržíš pořádek a neztratíš čas s rozebíráním a odvozem bordelu.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#6 Příspěvek od ransom »

Do kytarového komba v první řadě patří kytarový reprák. Ne tahle parodie na hifi basák.

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#7 Příspěvek od kentan »

Chtěl jsem to nabídnout někomu, kdo by to ještě využil. Ale na aukro se mi to dávat nechce, musel bych to nejdřív spravit a mam obavy, že to koupí někdo jen kvůly tomu, aby z toho kuchnul a střelil repro. Nebo si ho nacpal do plata u feliny :-).

Párty box na zahradu mě teda nenapadl :-). Ale kdo by se stim tahal. Na to už mam bateriový BT repro.

Jelikož, jak zde bylo řečeno, se to ani na tu kytaru kloudně nehodilo. Tak to rozeberu...

Děkuju za názor.

BTW chtěl jsem si vždycky postavit reprobednu. Šel by z toho ARN 8608 udělat SUB k televizi? Nebo kinu? Nic na bourání zdí, ale aby šel od spodu třeba 35Hz.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#8 Příspěvek od JiriTom »

Ten ARN8608 je na sub vhodný, návod třeba zde:
http://repromania.net/projekty-hifi/sub ... n-8608.php

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

Repráky se hodí...sehnat druhej středeobas, z elipťáků budou vejškáče, kondík-výhybka
a maš low-end dvojpásma pro nenáročné :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#10 Příspěvek od ransom »

Arn8608 stojí jako basák za starou belu. Sub chodící od 35Hz se s ním neudělá ani náhodou. Má slabý magnet, měkká membrána je rozvinutelný kužel a při kmitání se deformuje, má špatně odvětraný kmitací systém a je vyhlášený protivnými pazvuky.
Na subwoofer se dá za rozumný peníz koupit nějaký moderní 10", který předvede nesrovnatelně víc.
Ten odkaz na Repromanii je letitý a ta konstrukce je i na tehdejší dobu bídná. Jak autor přišel na to, že to "chodí rovně od 35Hz", to ví jen Bůh (chodí to stěží od 50Hz). Už dávno Tam tyhle nesmysly neměly být. Ale není na to čas ani lidi.

Takto jsem pár těchhle zázraků prodával předloni:

https://aukro.cz/chovny-par-tesla-znalc ... 6961448840

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Pro 99,9% posluchačů je to supr basák , škoda likvidovat , jak ti radí OK , dej tam zes za pár šušňů a sousedi se ještě podělaj .

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#12 Příspěvek od mihal »

Tiež by som bol s tou kritikou opatrný. Je to kombo ku gitare a nie hifi sústava. Gitara (v tomto prípade ale nie basová) požaduje typický priebeh a táto kombinácia môže uchu lahodiť. To spracovanie je ale biedne, pri predaji by som kvôli elektrickej bezpečnosti asi nemal kľudné spania. Vyskúšal by som to s gitarou, kľudne s iným koncom alebo hlavou zapojeným do tej výhybky aký to má zvuk, podľa toho rozsah prerábky. Prinajhoršom ostane len kisňa, nejaký 50W gitarový eminence bude za 50€, k tomu postaviť slušnú hlavu s materiálom za 200€, pohrať sa s dizajnom a máš custom pre fajnšmekra, ktorý budeš rok predávať cez bazoš, aby si zistil že dnes je 100€ za kombo pýtať veľa a nejaký plastový orange z alíka za 30 drtivej väčšine stačí :(
Ak do toho predsa len pôjdeš tak to spáchaj v II.triede s trafom na bočnici trvale napájaným, vyhni sa ťahaniu siete po kovových paneloch. Ak treba vypínač tak na sekundár.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#13 Příspěvek od ransom »

Kytara, jak jsem psal, potřebuje kytarový reprák se specifickým zvukem. V principu jsou to větší širokopásma. Ne basáky. Kdyby v té bedně bylo deset těch eliptických ARE5604 či co to je, bylo by to na kytaru docela dobré. ARN8608 je na to zcela nevhodný. Nehodí se kvůli své blátivosti ani na baskytaru. Kdyby se hodil, hráli by na to všichni...

Repráky jsou třicet roků moje osobní specializace. Vím proč tohle píšu. I těch laciných zprasků pro chudé začátečníky jsem pár udělal. Muzikant, i nenáročný, z tohohle bude zklamaný.

Jako dunítko do garáže krmené telefonem, jak psal výše ok1hga, to snad vyhoví.

Jen pro vysvětlení: Já jsem všema deseti pro zachování jakéhokoli šrotu při životě! Je to zábava, je to sranda.
Mám tady slepenou kisnu? Potáhnu ji kobercem a našroubuju rohy. Mám tu kus ohnutýho plechu? Tak ho nalakuju a bude panel. Je tu elektronika? Tak ji oživím. Je v tom zdroj? Tak ho dodělám elektrikářsky, aby to nazabilo nebo nezapálilo. To je všecko OK!
Pouze varuju, co od toho rozhodně nečekat. Něco jiného je vědět, že to je šunt, něco jiného namlouvat si nesmysly.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Jinak věnovat začínajícím muzikantům? Dneska je jiná doba než ve které jsme žili my. Dnešní začínající muzikanti hrát neumí (a většina ani umět nebude) ale už mají Orange za 50k.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#15 Příspěvek od Cust »

My jsme hráli na JVC kazeťák - měl nahrávací vstup se vlezli dvě kytary. klávesy jely na své repráky. Ve sklepě na hromadě uhlí se nám to moc líbilo. :-D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“