Uchycení umyvadla - potřebuju otvory do keramiky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

Uchycení umyvadla - potřebuju otvory do keramiky

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdravím
mám v koupelně malé umyvadlo které drží na dvou 10 šroubovicích které nelze vyměnit. Chtěl bych dát větší umyvadlo, to má ale rozteč otvorů pro uchycení větší, nepokoušel se někdo o něco podobného, tedy vyvrtat nové otvory pro uchycení (průměr tak 12mm)?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Vezmes vrtacku a vidiakem vyvrtas. Zadny problem. Jen nedavej priklep dokud neprovrtas kachli.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#3 Příspěvek od Ivan_01 »

to chceš vŕtať nové diery do obkladačiek alebo do umývadla ?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

Nechci nové díry do zdi, chci provrtat umyvadlo. Vysvětlit proč je na dlouho...

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#5 Příspěvek od Olchor »

Nebo se taky prodávají diamantové vykružovací vrtáky do keramiky. Je to v podstatě trubka s hranou posypanou diamant. práškem. Já mám teda prm 8mm, ale určo se dělají i větší. Ani nebyl moc drahý. Akorát to chce trochu grif při vrtání, pokud vrtáš z ruky.
Naposledy upravil(a) Olchor dne 12 říj 2022, 18:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#6 Příspěvek od Ivan_01 »

vrták (diamantový korunkový malého priemeru) bez príklepu, malý tlak a veľa chladiť. Ideálne vyrezať vodným lúčom.
Přílohy
R04922.jpeg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Dá se to udržet v ruce když to nemá středovou špičku?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#8 Příspěvek od JirkaZ »

Umyvadlo je z docela tvrdé keramiky, nebude to nejsnazší. Kromě toho si myslím, že se materiál okolo takto zhotoveného otvoru může "načít" a nevyloučil bych pozdější prasknutí (zejména při zatížení).

Prostě bych se snažil celou věc vyřešit jinak, a to i s ohledem na budoucí další výměnu (opět nutnost vrtání otvorů do umyvadla).

Kdybych přece jen uvažoval o vrtání, asi bych volil "kopinatý" tvrdokovový vrták do skla (existují i čtyřbřité varianty). Každopádně pomalu, moc netlačit a chladit tekoucí vodou. Nehorší bude konec otvoru - bude tam tendence k "zakousnutí".

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

jardafiala píše:Nechci nové díry do zdi, chci provrtat umyvadlo. Vysvětlit proč je na dlouho...
Víš o tom, že umyvadla jsou dutý? Pokud provrtáš zadní plochou stranu, která dosedá na zeď, tak se asi nechytneš za tou dutinou, protože pohledová strana má nějakej úhel.
Jednou jsem viděl malý umyvadlo, který mělo na zadní straně hrušky pro šrouby aby se za ně dalo zavěsit a spára zalepit silikonem. Ale určitě to mělo kolem hrušek zesílení nebo nějaký výztuhy.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#10 Příspěvek od JirkaZ »

Jo a vlastně no jo, okolo otvorů určených výrobcem je v naprosté většině zesílená konstrukce....

Takže další důvod, proč je nedělat jinde.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#11 Příspěvek od Ivan_01 »

ak to nieje veľké umývadlo a obkladačky držia fest tak použi lepidlo vyhynutý chlupatý slon. Neviem v akej si kondícii, ale sex na ňom potom určite neprevádzkuj :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Ak neodpadne hned, tak az po naplneni vodou.

Ten korunkovy vrtak v ruke neudrzis a s inym ti umyvadlo praskne.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#13 Příspěvek od Ivan_01 »

tak máš aj malé 30 cm umývadlá, také na WC na opláchnutie rúk, také mamut udrží, mám ho tak prilepené a osilikonované, už asi 8 rokov. Ale možno drží len na sifóne, neskúmal som... A umývadlo zozadu nieje glazované, tam sa ten korunkový vrták pekne chytí
Naposledy upravil(a) Ivan_01 dne 13 říj 2022, 08:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

No on chce dat vacsie, tak si predstavujem upgrade zo 60 na 80.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#15 Příspěvek od Olchor »

Tím korunkovým vrtákem 8 jsem z ruky vrtal víc děr, blbě se to drží. Tak jsem vymyslel fintu - malým vrtákem 3 předvrtám díru. Do trubkobého vrt. vložím váleček, ze kterého vyčnívá 3mm trn. Ten zapadne do předvrtané díry a velký vrták krásně vede.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“