Fastony

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Fastony

#1 Příspěvek od mi-ro »

Tak mám někdy (dost často) pocit, že pan "Faston", když vymyslel ty svoje genitální jazýčkový konektory, umřel ve chvíli, kdy bylo třeba domyslet taky jejich demontáž. Když jich je na DPS nasázených těsně vedle sebe několik a potřebuješ je demontovat.... Jak to máte vy?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Kleště s kulatejma špičatejma čelistma přes hranolek vhodný výšky opřenej o plošák a nebo futrál vypínače, termostatu a pod.
Taky záleží jakej nástrk máš. Ten s jedním osovým jazýčkem a vystouplým kopečkem na jeho konci se tahá mnohem líp než typ, co má dvě proříznutí napříč.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Některý fastony nemají odemykací, demotážní plíšek ale jsou zachycené ve středovém otvoru jazyku. Tam někdy drží tak pevně že když zabereš, buď deformuješ faston nebo vytrhneš jazyk z DPS.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#4 Příspěvek od MiraSt »

Zrovna jsem tohle dneska řešil u vysavače jak odpojit vypínač z horního deklu když jsou krátké drátky. No akrobaticky pomohl špendlík do toho očka. :-(
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

faston ještě jde, ale takový ty ocelový napružený lamely na plastových čepech nebo na pouzdrech doutnavek...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“