extrakce kodu LQFP64 MCU R5F100LEA

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
evlo
trapný slaměný panák
Příspěvky: 126
Registrován: 25 kvě 2009, 02:00

extrakce kodu LQFP64 MCU R5F100LEA

#1 Příspěvek od evlo »

Koupil jsem si klimy/tč loni, bohužel od profi firmy instalace, kvuliva d57d a jedna byla vadná, vyměnili v tom desku za desku z 2017, která neumí stejný komunikační protokol jako ostatní jednotky. Klasický východoevropský ojeb, no.

Umíte někdo vytáhnout kod/program z R5F100LEA a nahrát do jinýho? ideálně asi rovnou ten čip vyměnit a původní nechat.

Moc jsem to neřešil když kWh stála 2kč, tak jsem nic moc řídit nepotřeboval a nechal to běžet 24/7.
Naposledy upravil(a) evlo dne 18 říj 2022, 17:06, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Máš to v záruce, tak si to nenech líbit. Procesor bude s největší pravděpodobností stejně zamčený proti čtení.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#3 Příspěvek od voitano »

Jestli se nepletu, tak Renesasy neumějí číst pamět, pouze programovat a verifikovat

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#4 Příspěvek od mihal »

R5F flash je možné čítať cez Consecutive read mode, ale má viacero ochrán a tento spôsob ide len keď sú všetky neaktívne.
Bežne sa nastaví len ochrana kódom alebo lock bit. Je teda spôsob cez boot area protection, ak je náhodou neaktívna. Napíš si krátky kód, umiestni ho niekam na voľný blok (na koniec flash) a uprav vektor štartu naň. Flash vyčítaš po sériovej linke. Musíš ale následne prenastaviť ten štart, býva obyčajne na prvých blokoch (chce to disasm) pokiaľ autor nebol paranoik.

Pokiaľ to nejde reklamovať, tak si kúp novú klímu.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Nebo se podívej někde po Aliexpresu nebo Ebay a kup do toho novější desku.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
evlo
trapný slaměný panák
Příspěvky: 126
Registrován: 25 kvě 2009, 02:00

#6 Příspěvek od evlo »

Není a i kdyby, tak to ma ještě různé varianty podle toho jak má klima dělané motorky. A podle toho je v té desce nahraný program, fyzicky je vždy stejná.

To novější deska umí i te starší protokol, jen navíc umí ten novější. Ale opět je úplně stejná, jen jiný SW v MCU.

Uživatelský avatar
evlo
trapný slaměný panák
Příspěvky: 126
Registrován: 25 kvě 2009, 02:00

#7 Příspěvek od evlo »

navic ten ceskej dovozce se to v tom moc nevyzna, me pise, ze to treba nefunguje s tim novym protokolem, tak mu poslu screenshot ze to normalne funguje a on napise, ze to nefunguje s tim novym protokolem :D

Ale je pravda, ze kdy jsem prohodil tu novejsi desku do tyhle jednotky, tak jsem to nezkousel ovladat ani, protoze kdyz ne hejbala jen 1 z 2 smerovacih klapek, tak me to nejak nebavilo zkouset (jde nastavit proste at to fouka bud uplne dolu nebo uplne nahoru, nebo normalne, coz jeste stale spousta jednotek neumi foukat uplne dolu, teda v EU prodavanych, napr. EU sharp to neumi, Asijsky Sharp asi kazdy umi)

Je asi fakt ze nez to zacnu asertivne, tak bych to pehodit mel at vim, ze to fakt funguje, a je fakt, ze za dobu co tu o tom pisu bych to i prehodil :)

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“