Trouba Mora - nedrží otevřená dvířka

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

Trouba Mora - nedrží otevřená dvířka

#1 Příspěvek od witt »

U trouby Mora VT 548 MW (EVP241-424E) mi nedrží dveře v otevřené poloze. Pružiny to táhnou zpět.

Troubu mám z druhé ruky, takže neznám její historii a netuším, jestli jsou tam přesně ty díly. které tam být mají.

Dveře touby nelze sklopit do zcela vodorovné polohy - mechanismus pantů to nedovoluje - je to u tohoto typu trouby normální?

Pokud to normální je, tak už zbývají jen příliš silné pružiny, případně ve dveřích chybí nějaká zátěž - pod sklem v horní části dvířek nic není - nemá tam něco být? Případně jiný tip?

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#2 Příspěvek od sr71 »

Vìtšinou bývá opaèný problém, že dvíøka blbì dovírají. Napadá mì, nechybí ti tøeba jedno sklo v tìch dvíøkách (nìkdy tam bývají i tøi)? Vím že pokud napø. kvùli èištìní meziskelního prostoru vyndám vnitøní sklo (u nìkterých trub to lze jednoduše) tak pak odlehèená dvíøka otevøená nedrží. Nasazeny snad budou správnì, pokud by nebyly tak by asi nešly ani zavøít. Že by byly pøíliš silné pružiny mi nepøijde pravdìpodobné, pokud to nìkdy fungovalo normálnì a jsou tam panty které tam mají být.
A kolik ti chybí do vodorovné polohy pøi otevøení? Normálnì se dvíøka otevøou témìø do vodorovna, ale ne úplnì. V zavøené poloze vypadají dvíøka normálnì?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

jak píše sr , 100%ně máš dvířka po zásahu . Ony totiž ty pružiny jsou blbě přístupné a tak někdo raději přitáhl . Za mne je lepší na otevřené dveře dát prkénko , než být i zvláště v dnešní době n a s rán , že dvířka mají mezeru , nejenom energeticky , ale pečené více vysychá .

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od stefan31 »

Tieto závesy sú tiež do rúr- troub MORA, ale èi sú v tej Tvojej rovnaké .... :roll:

Stefan31
Přílohy
MORA
MORA

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#5 Příspěvek od sr71 »

to je k nìjaké hodnì historické troubì, Witt tam bude mít nìco takového:
Přílohy
závìs.jpg

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#6 Příspěvek od vasekpetr1 »

sr71 píše:Většinou bývá opačný problém, že dvířka blbě dovírají.
To znám z našeho sporáku Mory - na levém pantu občas "povyskočí" ta blokovací zarážka, která drží dvířka v pootevřené poloze a žena je z toho na prášky. Pravá strana to nedělá, jen levá. Zkoušel jsem ji různě zaaretovat, ale nepomáhá, po čase to trouba udělá zase :( .

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#7 Příspěvek od witt »

sr71 to zřejmě trefil. Podle informací z netu mají být dvířka opravdu se třemi skly a mám jen dvě - prostřední sklo chybí. Není mi ale jasné, jak tam bylo připevněné. Dole na dvířkách nějaké zářezy jsou, kam se další sklo dalo vsadit, ale nahoře nic takového není.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

koukni sem
Přílohy
dveøe.png

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#9 Příspěvek od witt »

Dík, snad vše potřebné objednáno. Tak uvidíme, jestli to bylo jen tím.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PotPalo »

vasekpetr1 píše:...blokovací zarážka, která drží dvířka v pootevřené poloze...
Veľa ľudí si myslí, že tie posuvné veci pri pántoch sú tam ako aretácia, aby dvierka držali pootvorené, ale to je omyl. Tým sa dávajú dvierka dolu. Skrátka sa pri otvorení zaaretujú na oboch stranách, dvierka sa privrú, a zdvihnutím hore sa odvesia.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#11 Příspěvek od witt »

jedno sklo + dva gumový camprdlíky a už to funguje :D

Jen jsem zjistil, že skla by se dovnitř dala dát dvě, respektive, že jsou na ně dvě pozice.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“