AKAI CD 79 preskakovanie hudby

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladopp
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2022, 02:00
Bydliště: Poprad

AKAI CD 79 preskakovanie hudby

#1 Příspěvek od vladopp »

Pri prehravani mi ku koncu CD zacina hudba preskakovat. Laser som cistil a pomohlo to iba na chvilu. CD player mam z 1996 kupeny novy v obchode a je mi jasne, ze zivotnost laseru nie je nekonecna. Riesil niekto tento CD player alebo podobny model ? Da sa mu este pomoct ? Vsetko je v nom este povodne.
Přílohy
49ce_10.jpg
Akai CD 79 010.jpg
Akai CD 79 001.jpg

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

MOŽNÁ by mohlo pomoci lehce řídkým olejíčkem máznout vodicí tyčky, ono to podle popisu vypadá na mechanickou závadu. No a zjistit, co je tam za laser a kouknout co stojí, nebo (tak bych postupoval já) prohlédnout smetiště svých CD mechanik, přehrávačů a podobných a kouknout jestli nenajdu stejný...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#3 Příspěvek od ZVUK2000 »

Je tam laser SONY, a ten jde naštěstí stále levně sehnat.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

myslis jeho cinskou kopii? :o original kss210 uz asi tezko...

Uživatelský avatar
vladopp
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2022, 02:00
Bydliště: Poprad

#5 Příspěvek od vladopp »

jardafiala píše:MOŽNÁ by mohlo pomoci lehce řídkým olejíčkem máznout vodicí tyčky, ono to podle popisu vypadá na mechanickou závadu. No a zjistit, co je tam za laser a kouknout co stojí, nebo (tak bych postupoval já) prohlédnout smetiště svých CD mechanik, přehrávačů a podobných a kouknout jestli nenajdu stejný...
Som uplny amater - pls aku vodiacu tycku a akym olejom ? BTW cital som tu na fore podobny problem u CD Philips, ale tam bol vraj krivy unasac, takze problem bol mechanicky a nie laser. Takze ak by to bol problem mechanicky, tak to by bol asi ten lepsi pripad.
Naposledy upravil(a) vladopp dne 21 říj 2022, 09:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#6 Příspěvek od mihal »

Málo informácií. Vyber dokonalé CD a počúvaj zvuk serv. Podľa roho sa dá určiť hodne. Skreslenie tvaru lúča a jeho intenzita sú len časť príznakov starnutia, mechanika starne tiež ale tam príznaky kryje činnosť servosľučiek až do momentu keď sa regulácia dostane mimo rozsah.
Na doske serva je vidno aj nejaké elektrolyty, ktoré už môžu byť za horizontom a ich bývalá kapacita môže v jednotlivých stupňoch chýbať.
Pokiaľ nie je k dispozícii meracia technika, testovacie CD a kvalitné ND tak
doporučujem odborný servis, než sa to rozvŕta ladením na základe rôznych rád.

Uživatelský avatar
vladopp
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2022, 02:00
Bydliště: Poprad

#7 Příspěvek od vladopp »

mihal píše:Málo informácií. Vyber dokonalé CD a počúvaj zvuk serv. Podľa roho sa dá určiť hodne.
Takze dam dole vrchny kryt a pocuvam CD na zaciatku a na konci ? Co by som mal alebo nemal pocut ?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Asi ne nadarmo mne vyhodili s výměnou laseru ze servisu už před asi 7mi lety , neb to již nedělají a to i z důvodu , že prý každý druhý laser je šunt . Sám jsem to zkoušel též , a to jsem koupil v AME a nerozchodil jsem to . A to bylo v dobách , kdy se zde o tom tady čile diskutovalo . Najdi si stará vlákna . Ono stačí i vadný motor a to máš hned dva . Přidřené ložisko nebo vadné kartáče . Atd.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#9 Příspěvek od ZVUK2000 »

BOBOBO píše:Asi ne nadarmo mne vyhodili s výměnou laseru ze servisu už před asi 7mi lety
Bohužel to tak. Ty SONY jdou sehnat v kdejakém "jezevčíku" na sběrném ddoře. Nesehnatelný je PHILIPS.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#10 Příspěvek od mihal »

Najlepšie urobiť záznam a niekde uložiť. Ofoť aj tú pravú dosku detailne. Mala by mať označenie P2067A501A. Potrebuješ ďalej Test disk SONY TYPE3 a osciloskop. Bude treba merať v test režime 4 signály: E-F Bal, Focus servo gain, focus offset a tracking servo gain. Na základe výsledkov sa dá usúdiť čo ďalej. Alebo servis.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#11 Příspěvek od keemo »

ZVUK2000 píše:
BOBOBO píše:Asi ne nadarmo mne vyhodili s výměnou laseru ze servisu už před asi 7mi lety
Bohužel to tak. Ty SONY jdou sehnat v kdejakém "jezevčíku" na sběrném ddoře. Nesehnatelný je PHILIPS.
Jo, urco se budu hrabat na srotaku po dilech pochybneho stavu...20x rozebirat a skladat abych zjistil ze je to uplne k hovnu a nebo si jeste dojebat neco na jeste jakz takz fungujici mechanice...
To uz rovnou muze koupit pajc KSS210

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

Taky tu mám někde jeden Akai 79, optika na konci života.

Tady v tom případě by to mohl být ještě vadný spindl motor, dávám tomu tak 30%, ev. káblíky.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#13 Příspěvek od keemo »

na ten spindle a slide motor bych se urcite podival, pak uz jen zadirajici posuv nebo optika v cudu...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Je to jen a jen a jen ......

Uživatelský avatar
vladopp
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2022, 02:00
Bydliště: Poprad

#15 Příspěvek od vladopp »

mihal píše:Najlepšie urobiť záznam a niekde uložiť. Ofoť aj tú pravú dosku detailne. Mala by mať označenie P2067A501A. Potrebuješ ďalej Test disk SONY TYPE3 a osciloskop. Bude treba merať v test režime 4 signály: E-F Bal, Focus servo gain, focus offset a tracking servo gain. Na základe výsledkov sa dá usúdiť čo ďalej. Alebo servis.
mihal toto je pre mna spanielska dedina 8O

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“