Nastavenie (oblbnutie) pohybového čidla

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

Nastavenie (oblbnutie) pohybového čidla

#1 Příspěvek od xmurgi »

Zdravím komunitu.. ;-) .

Najprv krátky popis situácie. V rámci revitalizácie paneláku sa okrem iných činností vymenil výťah (namiesto starej TOV250 nová TOV450 z výtahy PCE s krídlovými presklenými šachtovými dverami) a urobila rekonštrukcia spoločnej elektroinštalácie. Namiesto schodišťového automatu boli inštalované svietidlá s integrovaným pohybovým senzorom (okrúhle "stropnice"). Na svetle sú tri nastaviteľné parametre... čas, citlivosť a blokovacia intenzita svetla.

Problém je, že pohyb kabíny-aj prázdnej (prípadne protiváhy) v uzavretej šachte vyťahu (priezor tvorí len 20cm sklenená štrbina v šachtových dverách) spoľahlivo vybavia všetky svetlá na poschodiach. Skúšal som stiahnuť citlivosť na minimum ale bez úspechu... kabínu zaregistruje aj za rohom. Existuje nejaký spôsob ako tomu pomôcť aby to výťah ignorovalo a registrovalo len osobu na poschodí? Cieľom mala byť úspora, ale funguje to ako so starým schodišťákom...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#2 Příspěvek od tomasjedno »

A na lidi v bytech, poblíž vchodových dveří, to reaguje taky?

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od xmurgi »

To nie... pohyb klietky vo výťahu to spúšťa.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#4 Příspěvek od ransom »

Jedině použít infrapasivní čidla místo mikrovlnných.
Mikrovlna reaguje na pohyb čehokoli v dosahu, i za překážkou.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Před několika lety jsem řešil podobnej problém. Bochník s mikrovlnou na zdi nad vratama garáže. Původní bochník s PIRem reagoval na déšť a pokud se stáhla citlivost, zase nereagoval na přijíždějicí auto.
Zjistil jsem, že má charakteristiku jen do stran a né dopředu. Prostě je to stropní svítidlo na chodbu s vodorovným dosahem. Jenže to nikde nepíšou. A já potřeboval aby to reagovalo dopředu na auto na cestě ke garáži... Navíc ten hajzlík taky reaguje na déšť. Myslel jsem že je reakce hlavně na velký kapky z atiky ale nepomohl ani měděný kšilt. Tak jsem ho nakonec stáhnul na minimální citlivost a reaguje na sklopný vrata co se asi v polovině zdvihu vyklání ven z otvoru pro vrata. Vrata jsou na dálkáč a tak otvírání rozsvítí světlo. Na déšť to reaguje minimálně.
Kde más ten bochník? Na stropě nebo na zdi? Jestli má boční charakteristiku jako ten můj, tak by na zdi proti výtahu nemusel brát výtah ale lidi do boku jo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Reklamovat a nechat vymenit svietidla za vhodny typ.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#7 Příspěvek od xmurgi »

Umiestnené je to prakticky oproti výťahovým dverám na stene..

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#8 Příspěvek od Nagant »

Máme výtah TOV420 a dvojici nějakých takovýchto světel s čidly
https://svitidla.heureka.cz/kanlux-18120/#prehled/
na stěně naproti výtahu.
A rozsvícený výtah to světlo neaktivuje.

Doplňuji: Světla jsou ve výšce asi 240 cm.
Naposledy upravil(a) Nagant dne 22 říj 2022, 19:12, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#9 Příspěvek od MiraSt »

>>>>Jestli má boční charakteristiku jako ten můj,...<<<
Možná by stačilo svítidlo natočit o 90°. Ale jak je namontované nyní? Pokud je ta charakteristika vodorovná a dá se to zjistit tak to natočení by mohlo pomoct.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Nepomůže, to mý je kruhová charakteristika do všech stran.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#11 Příspěvek od Lukar »

Sklo ve výtahových dveří je čiré. Zkusit experimentovat s tmavou fólií na tuning aut?

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#12 Příspěvek od jirkati »

Zkusil jsi si spočítat spotřebu těch žárovek před výtahem?
Jen orientačně:
Před každými výtahovými dveřmi LED žárovka 3 W, interval 30 sec. Při 120 "zbytečných" rozsvíceních za 24 hod. je to 1 hodina svícení. Ta LED žárovka tedy na spotřebování 1 kWh musí svítit 333 hodin, to je skoro rok. Má pak smysl investovat do nějaké úspory v porovnání s ostatními náklady na elektrické systémy v paneláku?

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“