P: podomácku stavěný zesilovač, odhadem 2x250 W

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

P: podomácku stavěný zesilovač, odhadem 2x250 W

#1 Příspěvek od eleferner »

Zdravim vsechny, znamy duchodoveho veku za mnou prisel, jestli by nekdo nemel zajem o podomacku postaveny stereo zesilovac, nekdy z konce 90. let. Zadnou dokumentaci k nemu nema, ale koncove stupne maji trojice tranzistoru 2SA1943 a 2SC5200, ktere jsou buzeny z LME49810. Odhaduji to na 2x250 W, zrejme to bude nejaka varianta tohoto:

https://www.flickr.com/photos/photosbystan/21707780742
https://www.elcircuit.com/2016/10/high- ... 49810.html

Zdroj je spolecny pro oba kanaly, dava +-78 V. Zesilovac obsahuje omezovac proudove spicky po zapnuti, opozdene pripojeni zateze a zrejme i nejake dalsi ochrany, ale moc jsem to nezkoumal. Vstupy jsou XLR, vystupy Speakony a zlacene sroubove svorky. Vsechny elektrolyty jsou Jamicony. Plosne spoje jsou z FR4, oboustranne ale neprokovene, asi taky domaci vyroba. Rozmery samotneho zesilovace jsou 360x280x130 mm, vcetne celniho panelu a madel ma 480x340x135 mm. Chladice maji 280x125x30 mm, trafo ma prumer 160 mm a vysku 80 mm. Levy kanal je spaleny, takze zesilovac nabizime za cenu trafa a chladicu, rekneme 1500 Kc. Nicmene myslim, ze zdejsi matadori nebudou mit problem ho opravit. Preferuji osobni predani v Brne-Kralove poli, ale pokud to bude nutne, tak bychom (ja i zesilovac) snad prezili i Ceskou postu (210 Kc).

Tady jsou fotky v plnem rozliseni:

https://mega.nz/file/9rATzS5L#ElxoEQ7P5 ... Ek4PxQeGho
Přílohy
IMG_9075_mensi.jpg
IMG_9073_mensi.jpg
IMG_9071_mensi.jpg
IMG_9068_mensi.jpg
IMG_9067_mensi.jpg

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od eleferner »

Dalsi fotky...
Přílohy
IMG_9079_mensi.jpg
IMG_9078_mensi.jpg
IMG_9076_mensi.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Celkem pěkně udělaný. Před pár lety bych možná zájem měl, nyní už ne.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#4 Příspěvek od kybl »

Já bych ho vzal,ale bojím se té pošty.Brno mám trošku z ruky.
Roman

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hubert_79 »

Když se to dobře zabalí - do nejméně dvou vrstev opravdu pevného kartonu a pořádně všemi směry převáže silným špagátem, aby to někde nevyhřezlo, tak to přežije.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#6 Příspěvek od kybl »

Jj jasný,ale to musí být tak jak říkáš.
Roman

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Hejnicek »

Tohle je v pohode.
Chodi mi mnohem choulostivejsi veci.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Habesan »

On taky existoval předpis ČP, podle kterého si odesilatel zodpovídá za to, že věci uvnitř balíku se nepoškodí při tvrdém dopadu z jednoho metru.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#9 Příspěvek od samec »

Až by si náhodou mal niekde problém s iskrením, tak sa skús zamysleť na tým zelenožltým vodičom pripojeným na skrutku v strede transformátora. ;)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#10 Příspěvek od Cust »

Já vedle takového drátu vedu klidně i fázová vodič a to i v jednom kabelu nebo navolno v rozvaděči. Proč by měl jiskřit?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

samec píše:Až by si náhodou mal niekde problém s iskrením, tak sa skús zamysleť na tým zelenožltým vodičom pripojeným na skrutku v strede transformátora. ;)
To je tester pro zemní smyčky :D
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Habesan píše:On taky existoval předpis ČP, podle kterého si odesilatel zodpovídá za to, že věci uvnitř balíku se nepoškodí při tvrdém dopadu z jednoho metru.
Jo. V roce 1990 jsem podle tohohle předpisu zabalil keramickou formu na velikonočního beránka a poslal ji ze Žatce do Český Třebový. Byla celkem ve 3 škatulích, tělo a víčko od sebe oddělený 2cm plátem molitanu, mezi škatulema nacpanej a rukou upěchovanej starej papír, takže obal byl vnější škatule, vrstva papírový mačkaniny, druhá škatule, druhá vrstva mačkaniny, v ní třetí škatule a v ní v plátu molitanu ta forma. Zvenku červený nálepky "KŘEHKÉ!" - a co myslíš? No jasně, přišly střepy. Přes obal i s cedulkama byl otisk nějaký větší pneumatiky ... A nedostali jsme z pýčty ani vorla, prej to bylo nedostatečně zabalený. Kurwa, v takovým obalu by to muselo přežít snad i pád z oběžný dráhy a ne z metru - a stejně to ty mrdky 🤐 dokázaly roztřískat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od Zaky »

Nedávno jsem si nechal poslat skleněnou zapékací mísu, přišla celá a v minulosti dokonce Číňan strčil pouze do obálky brusný kotouč do brusky na řetězy, což je plochý slabý kotouč jak do flexy, ale z brusiva a dokonce i ten přišel nezlomený, což jsem žasl. Takže zesilovač by transport přežít mohl.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#14 Příspěvek od samec »

Cust píše:Proč by měl jiskřit?
Videl som zosilňovač podobnej konštrukcie, ale nižší, kde sa vrchný plech dotýkal hentej skrutky v strede trafa. Pri odkrytovávaní a zakrytovávani v zapnutom stave to iskrilo všade, kde sa vrchný plech doýkal ostatných plechov. V pevne zoskrutkovanom stave to samozrejme neiskrilo, len hrialo, že ten vrchný plech bol vypečený, až z neho zliezla farba.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Bernard »

On ten středový sloupek a plechy okolo mohou tvořit jeden sekundární závit do zkratu, napětí malé a proud větší. Ten ochranný vodič s tím nemá nic.

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“