UPS - jak výkonný

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

UPS - jak výkonný

#1 Příspěvek od Freedy »

Zdravím, potřeboval bych poradit jak výkonnou mám shanet UPS k automatickému kotli, když je tam motor větráku 65w- běží stále pokud kotel dotápí, oběhové čerpadlo 25w, jednotka 10w a motor podavače 120w- běží 8 s a pak 50 s pauza, celkem tedy 220w. Zkoušel jsem tam dát UPS, která má trvalé utáhnou 500w, ale pokaždé spadne když sepne motor podavače, potřeboval bych tedy vědět jak silnou UPC mám shánět? Děkuji.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

Možná by bylo lepší použít k motoru podavače softstart, pak by ti 500W UPS mělo vyhovět.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Běžné UPS k PC mají problém s indukční zátěží a starty elektromotorů... tady těžko radit.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#4 Příspěvek od HF_Tech »

Měl by to dát REGULUS PG 600 S s 44Ah nebo větším akumulátorem. Bez záruky.
Na něco podobného mám vyzkoušený Meanwell 1000VA sinus zdroj, ale ten nefunguje jako UPS.
UPS s trapézem nechce moc fungovat na 1f motory s rozběhovým kondenzátorem - i když to běží, tak hrozí, že se zakouří z UPS nebo z kondenzátoru.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Kolega zálohuje kotel a čerpadla u soláru tímto a je spokojen.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Tak , potřebuješ sinus . Takže jakoukoliv UPS , kde je psán sinus . Pod těch 500W bych nešel . Je to jen číslo vrcholného výkonu za určitých podmínek . Pokud je tam údaj trvalého zatížení , je o dost nižší . U UPS se může udávat doba fce , např. 5min.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#7 Příspěvek od samec »

Freedy píše:motor podavače 120w
čiže indukčný motor s cca 8x vyšším rozbehovým prúdom... Ostatné elektromotory, čerpadlá a výveva, majú konštrukčne odber v podstate rovnaký pri štarte aj v chode.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#8 Příspěvek od Olchor »

Taky by stálo za úvahu ten podavač v případě výpadku bloknout a nechat kotel dohořet. Jinak by jsi mohl mít problém- když dojde baterka, chcípne všechno a kotel se může přehřát.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Olchor píše:Jinak by jsi mohl mít problém- když dojde baterka, chcípne všechno a kotel se může přehřát.
Máš tam vychlazovačku?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od Freedy »

Děkuju za radu, zkusím se po něčem takovém podívat. Chladící smyčku tam mám, připojenou přímo na řád. Oběhové čerpadlo bych nechal zapojené na stávající zálohu, která s tím dokáže jet několk hodin.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“