Oprava konektoru SATA...

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

Oprava konektoru SATA...

#1 Příspěvek od padik »

Zdravím.
Ulomil se mi na HDD boční vymezující plast , takže kablík SATA není stranově přesně definován. Dotáhl jsem to po hodině trápení do stavu, kdy lze z HDD číst, nelze ale zapisovat. Předpokládám, že tedy asi pin zápisu nemá kontakt. Je to 1 Giga, škoda ho zahodit. Troufli byste si napájet kablík SATA rovnou na HDD kontakty? Děkuji.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Odhadl bych to odlomený vývod pod konektorem na HDD . To by si se musel dostat až za něj .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Normalne ten kablik pripajej na desku. To rozhrani zadny "pin pro zapis" nema, jsou tam jen dva diferencialni pary, pro kazdy smer komunikace jeden a GND, takze ty 4 draty pripajis snadno. Nezda se mi, ze by tvuj problem byl zpusoben prave timto. Ale mozne je vsechno.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od RayeR »

Muzes poslat fotku jak je to vylomeny? Bych zkusil chybejici cast plastu treba odlit z epoxidu. Jak bylo psano vyse, read-only rezim s tim uplne nesouvisi, na SATA je Rx a Tx par a bez funkcnosti obou by se ti disk ani nenadetekoval - PC musi poslat ATA prikaz, disk musi poslat odpoved. Pripajet to samo muzes taky...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“