Jaký el. kávomlýnek?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

Jaký el. kávomlýnek?

#1 Příspěvek od dobrman »

Zdravím,
rád bych si pořídil nějaký slušnější el. kávomlýnek. samozřejmě jde i o cenu (tak do 2000Kč). Bylo by fajn, aby šlo nastavit nejen hrubost, ale i množství.
Na netu jsem jich našel docela dost, ale který vybrat?
Máte s nějakým dobrou zkušenost?
Dík za info... :wink:
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

A skutečně ho potřebuješ? denně? zrno melu v marketu, zdarma, nikdo se
do mě nesere, nic nenamítá. Jo, doma mám Elmax suite typ 820, nepoužit
15-20 let. A tak si tu stoji...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

No on asi potřebuje mlýnek k pákovýmu kávovaru na espresso, když chce mít i možnost nastavit množství. Tam se nedává v samošce namletá vymetená podlaha ze skladu. Rád bych pomohl, ale v této cenové kategorii se nepohybuju, to se nespravuje. Koukni třeba sem. Ale budeš muset zvýšit limit.
Na druhou stranu ale musím říct, že i mlýnky za desítku mají plastový převody, který se umí hezky oholit. Popravdě ty dobře udělaný, který vydrží a hned se nerozpadnou, jsou třeba ty Fiorenzato za 22000,- ale to má na doma málokdo, to je spíš do kavárny. Levný a kvalitní jsem ještě neviděl.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Koupil jsem jako darek ten co je na forbiddenove linku na te reklamni fotce s rukou. Osoba blizka si ho pochvaluje, ja nedokazu posoudit, hnedou kejdu nepiju.

Pry ma presne davkovani a velice jednoduse se mleci kameny vyndavaji a cisti. Neni to mixer s nozi. Jen cena byla vyssi nez mas limit, takze typ se mi hledat nechce. Doporucil mi ho typek co si kavu prazi a micha doma, tak mi prislo ze vi o cem mluvi.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#5 Příspěvek od PCmaniac99 »

Do 2tis to moc kvalitní mlýnek nebude. Pákovej sage s integrovaným mlýnkem stojí od 15ti tis, Delonghi automat je cca od 10tis.

nabídka Nordbeans mlýnky

EDIT: Nový mlýnek do mého automatu delonghi je za více než 2500,-

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#6 Příspěvek od nixdorf »

tu nechcem vyznieť arogantne, ale okolo 2K možno OZAP z bazošu - ten vyzerá, že zomele všetko, čo má tú smolu mu padnúť do trachtára...

Nie, bez srandy - ako už kolegovia radili, našetriť a kúpiť kvalitnejší DeLonghi ap.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , je to tak . Jedině průmyslový . Také jsem si chodil mlet kávu do krámu , kde starý bolševický kus stroje mele asi 40 let . Když už má dát dvacku , tak si může pořídit hned celý kávovar .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#8 Příspěvek od kejki »

Do dvou tisíc se dá koupit na bazoši. Ale riskuje, že dá 1000,- za nabroušení kamenů.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#9 Příspěvek od josef_novak »

Jestli jde o espresso, kde kilo dobrého kafe stojí 1/4 zamýšleného rozpočtu na mlýnek, tak jde o divný požadavek.

Pokud by šlo např. o moka konvičku, french press, překapávanou nebo filtrovanou kávu, tak u toho je to jedno, hlavně když to nebude tříštivý mlýnek.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Kde brousí kameny do mlýnku ? Máš adres ?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

Trochu "civilizovaný" bazmek Zelmer, širší nabídka a za různé ceny...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Zas meles z hladu?
Zelmer je nejlevnejsi polsky smejd, kdyz ho po ceste z polske trznice hodis rovnou do elektroodpadu, usetris si cestu. "Sirsi vyber" znamena 2 typy a navic to nejsou mlynky ale mixery ktere kavu rozsekavaji plechovymi noziky.
Zopakuj si znovu - mlceti zlato.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#13 Příspěvek od konosuke »

Víš kolego pane, Tvoje invektivy to už není recese, to je paranoje, psychická porucha vleklého rázu
jak tvůj příspěvek obohacuje diskuzi na téma? dals nějaký konkrétní návrh?
zamysli se někdy nad sebou, nejlépe před zrcadlem v koupelně...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Jo, nesnasim placaly co musi za kazdou cenu neco placat at uz je to kravina sebevetsi.

Tazatel si z toho veme to, ze ty jsi placal a nebude se (doufejme) ridit tvymi doporucenimi na koupi polskeho elektroodpadu. Ale to uz mu nejspis doslo kdyz jsi mu doporucoval at si chodi namlit kavu do kauflandu nebo kde. :-)

Slusny mlynek na kavu se do 2k poridit ani vzdalene neda, proto jsem mu nic nedoporucoval.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#15 Příspěvek od kejki »

BOBOBO píše:Kde brousí kameny do mlýnku ?
Nemůžu to najít, ale dělali to na cnc mašinách a cena byla 750,- , někde severní Morava. To už je možná za stejnou cenu koupit nové kameny https://coffeesource.eu/products/mleci- ... robce-f-m/
Možná to byl p.ther@seznam.cz (Nový Jičín), 602 772 391

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“