Ruzné kleště, ale od koho?

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Ruzné kleště, ale od koho?

#1 Příspěvek od hafca »

Rozhlížem se po nových kleštích, kombinačky, stranové štípačky a další na takové to domácí použití. Chtěl bych nějakou slušnou kvalitu. Tak říkajíc ani top, ani úplné dno. Nejlépe ke koupi tady v tuzemsku.
Má někdo nějaké tipy?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Poradil bych ti Knipex, aby se o něj tví dědicové poprali (mám stranové štípačky koupené v roce 1976 v Chlumci v železářství za hříšných Kčs 27, slouží dodnes, a musí, i když jim asi po 40 letech používání a sem tam nějakého pádu na zem začala praskat izolace rukojetí, protože stejné nové asi nekoupím: jsou ve slevě kolem 850 Kč)
Velmi slušná a za, řekl bych rozumné, ceny je Extol Premium.
Sázkou na loterii doby použitelnosti resp. životnosti už je třeba Extol Craft. Udělá sice stejnou službu, ale může v hobby režimu vydržet dvacet let, jako jen dva roky.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaZ »

Taky radím Knipex.

Obecně dobrou kvalitu vždycky mělo třeba i Bahco, ale "moderní doba" s sebou nese např. i to, že nejmenovaný velký obchod pro elektroniky sídlící v Polsku mi před časem prodal štípačky této značky, u kterých se "nepotkávaly" břity...

Ke cti jim budiž fakt, že reklamaci vyřídili promptně a ani nechtěli ten zmetek vrátit.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hape »

Na domácí použití by mohla stačit klasická česká Zbirovia. Knipex je kvalita, ale taky si za ní nechá zaplatit.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Za Zbirovii bych hlasoval taky, používáme je v údržbě v práci a drží si vlastnosti i při nepříliš opatrném zacházení.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

Sikovky mám Knipex, ale ostatní kleště mám (i v práci) z Lidlu. Snad mě neukřižujete. Za ty peníze jsou (na občasnou práci) naprosto vyhovující.


PF

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#7 Příspěvek od milosak »

Já mám roky málé štípačky na slabší lankové vodiče Wiha vypadají skoro jako Knipexy
a slouží super .

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#8 Příspěvek od passion »

Kúpil som si Wiha 43661 za vyše 30€ na odporučenie Jirkovho YT kanála a úplna katastrofa. Vôľa na čape, čeľuste sa rozchádzajú až tak, že pod 1mm2 to nestrihá, ale mliaga ako tá lacná čína vo videu. Tak som ich reklamoval a poslali druhé a boli tiež rovnako nahovno. Vôľa málinko menšia, ale tiež tam je a strihajú zle. Naproti tomu LAOA za 10€ čo mi došli z ali strihajú aj cigaretový papierik. Tak si teraz vyber. Neviem či nejaká vadná séria, ale s wihou už experimentovať nejdem. To už radšej pár eur doplatiť a vziať osvedčené knipexy.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#9 Příspěvek od milosak »

Mám je více jak 10 let, ale časy se mění :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Male stipacky z Taiwanu funguju dobre, nieco ako predava GME za necele 3 eura (Pro's Kit).

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od MartyAA »

Po zkušenostech se vším možným používám jen Knipex a to i "na doma". Lidl se dá, ale není to žádný zázrak.
MaRtY

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od kodl1 »

Já mám zkušenost s Knipexem, na Cobra kleště od nich nedám dopustit.
Popřípadě Rothenberger..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
czmajsner
Příspěvky: 1
Registrován: 20 lis 2022, 01:00

#13 Příspěvek od czmajsner »

Taky se přikláním ke Knipexu. Už nic jiného nekupuji, to je nářadí na celý život. Jen velmi důrazně doporučuji před koupí kouknout na internet, některé obchody vč. Bauhausu je mají naprosto nehorázně předražené. Za rozumnou cenu jsou třeba na Alfavarii (chodím do lokální prodejny) nebo u Boukala. Oproti těmto dvěma obchodům je Bauhaus zpravidla +30%.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#14 Příspěvek od Hydrawerk »

Od Knipexu mám různé štípačky, některé koupené, některé získané kdysi jako vyřazené po opotřebení ve firmě. Taky vyřazené kombinačky. Dále jsem zakoupil od Knipexu výborné siko kleště s tlačítkem a odizolovávací kleště. Doporučuji pochromovanou verzi.
Na štípačkách bych obecně nešetřil.
Mám taky různé kleště od Zbirovie, ale asi koupené někdy v 80. letech. V práci mám i kombinačky a půlkulaté kleště od Pros'Kit z GME. Dá se s nimi pracovat při lehčím použití.
Wiha může být taky dobrá, ale mám od ní jenom jedny základní štípačky v jiném bytě. Na měděné dráty jsou dobré. Ale čelisti asi nějak úžasně tvrzené nejsou.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#15 Příspěvek od Hydrawerk »

Hill píše: Velmi slušná a za, řekl bych rozumné, ceny je Extol Premium.
Hmm, klidně to zkus. Snad je to nějaká lepší Čína. https://www.extol.cz/kleste-stipaci-bocni-power-190mm
https://www.extol.cz/stipaci-kleste/
Uvidíš, jestli je rukojeť nějak pohodlná. Je škoda, že výrobce neuvádí tvrdost čelistí a pro jak tlustý drát jsou vhodné.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“