Gramofon Audio Technica AT-LP140XP - transformátor

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Gramofon Audio Technica AT-LP140XP - transformátor

#1 Příspěvek od wishmasterX »

Mám tenhle gramofon, kde transformátor má špatnou impregnaci a vibrace / hučení se přenášejí přes přenosku do signálu ...
Trafo má dva oddělené sekundáry, na napájení motoru jsem naměřil cca 22V AC
a 12V AC pro ovádání logiky motoru ...

Nechal bych vyrobit toroid, ale moc si nejsem jistý, co tam dát a na jaký výkon to nechat udělat ...

Na Vinylengine někdo sám uvádí, že je tam 12+22V AC, ale pár příspěvků níže tam napíše, že použil toroid 12+12V / 30VA ?!?!

:|

Uživatelský avatar
pesve
Příspěvky: 37
Registrován: 25 lis 2018, 01:00
Bydliště: kousek za Brnem

#2 Příspěvek od pesve »

Dej stávající trafo do ext. krabičky s vypínačem a tu propoj kablíkem (min.0,5m) s gramofonem.

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#3 Příspěvek od wishmasterX »

Na tom gramofonu je přes mikrospínač a relé spínaných 230V AC a já chci zachovat původní koncept gramofonu, pokud to bude možné ...

Nehledě na to, že je v záruce a pokud udělám jen záměnu traf, v případě nutnosti reklamace to prvně vrátím zase do původního stavu ...

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

A proč to nereklamuješ, když je to v záruce? Brum trafa je u gramofonu dost podstatná vada.

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#5 Příspěvek od VASEK_W »

Tu odrbanou Audiotechniku pro Dj si snad ani žádný soudný audiofil nemůže koupit. Zde je to dobře popsané, jak je to se zvukem:

https://www.youtube.com/watch?v=zgH2aj4DpUM

Také by mne zajímalo, jestli tam je kvůli větší hmotnosti toho plastového sráče stejně jako v typu 120 položený na dně kus plechu silného cca 2mm, který je vypálený na laseru. Vrčící trafo už jen uzavírá celé to kolečko ojebů.
Tohle už jsou snad i žalovatelné podvody na zákazníky.

Mám dost fotek z opravy té 120-ky, a je to fakt hnus :-(

Takže reklamovat, reklamovat, reklamovat a po třetí reklamaci si nechat vrátit peníze.

Nenajdete někdo na youtube servisní rozebrání toho gramce, aby bylo vidět co je opravdu uvnitř? Mě už se klížeji oči :-(

Vašek

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“