Maly koaxialni konektor.

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

Maly koaxialni konektor.

#1 Příspěvek od termit256 »

Jaky zvolit koaxialni konektor 50Ω pro frekvence v oblasti KV (nizke desitky MHz) co nejmensich rozmeru (cca 2x2mm a mensi). Vykon se tim bude prenaset minimalni. Neni problem si neco u velkych distributoru koupit, ale chtel bych poradit nejaky rozsireny standart, abych nekoupil exotiku na kterou za rok nesezenu kabel na SMA. V tomto oboru naprosto nemam prehled, oznaceni tech desitek typu mi nic nerika.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Klidně bych vzal něco vyšších pásem - třeba Wifi, To je dost malý a rozšířený že seženeš i hotový pigtail. UFL, MMCX
Z karet toho můžeš sundat hrst. je to zlacený, takže nezoxiduje.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

UFL i MMCX jsou moc velke, ja jsem hodne limitovan rozmery. Osobne mi je jedno, jestli je to primarne urceno pro wifi ci cokoliv jineho, mi jde hlavne o to aby to bylo neco vseobecne rozsireneho, zadne specialitky, abych ten pigtail koupil i za par let v kazde drogerii.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Co MHF4? To je na notebookovych wifi kartach.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Asi IPEX, co jsou na wifi modulech v notebookách, to je standard už spoustu let.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Dik za info, to uz vypada pouzitelneji.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od petula »

:arrow: termit256 jde o to, jak často se bude používatr, tedy vytahovat z něj a zasouvat do něj protikus. Dále, zda oba mají být na kabel, nebo jeden do DPS a druhý na kabel. Ty malé konektory, třeba MCX, MMCX nebývají moc odolné a musí se s nimi zacházet velmi obezřetně. MMCX je opravdu miniaturní, mám jich dost, můžu poslat vzorek (do DPS).

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od petula »

Zaky píše:Asi IPEX, co jsou na wifi modulech v notebookách, to je standard už spoustu let.
IPEX má smysl pro GHz pásma, ale pro KV, pro pár desítek MHz je zbytečností. Není to konektor, na vícero nasazování a odpojovaní, spíše tak na max. několik použití.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

MMCX je pro muj ucel opravdu hodne velky, ja potrebuji neco kolem max. cca 2x2mm. O tom ze to vydrzi jen par cyklu vim, ale to nebude na zavadu. Ma to slouzit vicemene jen ke kontrole, mereni pri nastavovani apod, pripadne k propojeni desek. Pokud vsechno pujde podle planu, v produkcni verzi snad ani nebude osazeny.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“