notebook TOSHIBA Portege R500 a ovládač pre modem

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

notebook TOSHIBA Portege R500 a ovládač pre modem

#1 Příspěvek od PotPalo »

Notebook TOSHIBA Portege R500 - PPR50E-06W00UCZ.
Kde stiahnuť ovládač pre mobilný (3G) modem? Podľa popisu na internete to má:

Síťová podpora : UMTS/HSDPA na frekvenci 2100 MHz a GPRS/EDGE - čtyři pásma na frekvenci 850/900/1800/1900 MHz
Bezdrátová technologie : Širokopásmová síť WWAN 3G (3,6 Mb/s)

V správcovi zariadení je 4 krát USB\VID_0930&PID_1302... čo by malo byť
Wireless Broadband (3G HSDPA) SM-Bus Minicard Status Port. Nikde sa mi na to nedarí nájsť ovládače, ani na Windows Vistu ktorá tam bola pôvodne podľa nálepky, ani na Windows 7. Všade nachádzam namiesto ovládača samé smetie, až hrôza na čo sa premenil internet. Už sa s tým babrem celý večer. Stiahol som toto:
Toshiba Portege R500 Novatel MobiLink driver v.2.02.18 for Windows Vista (mobli-20071115155119.zip) ale po nainštalovaní na Windows 7 to nenainštaluje žiadne ovládače, iba aplikáciu ktorá pripomína mobil, a tá samozrejme nevidí mobilný modem.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PotPalo »

Vyzerá že je to ono. V správcovi zariadení je čisto, a tá aplikácia už píše že nieje SIM karta. Má pravdu, zatiaľ som tam žiadnu nedával. Takže to vyzerá byť funkčné. Ako si to našiel? Celá tá ich stránka je divná, pri ručnom výbere Portege R série to ponúka iba dva modely. Tiež nechápem prečo ten MobiLink nazvali driver, keď je to iba software. Teda pokiaľ to nieje software a driver v jednom, akurát driver na niečo iné.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hubert_79 »

U vás ještě 3G funguje? V ČR už to vypli. Buď chytíš 2G (tedy Edge), nebo LTE a 5G.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PotPalo »

Ono to nieje spätne kompatibilné? 5G by snáď mala vedieť všetky pomalšie režimy pripojenia. Ale v dnešnej dobe by som sa ani nedivil keby vedela guľové... :? Pravda je že naposledy som skúšal 3G modem pred rokmi. Ale dal sa rozchodiť aj pekne starý modem ktorý vedel akurát WDCA a navyše konfigurácia sa musela zadať ručne. Niekde mám poznačené... pripájalo sa tuším cez číslo *99#...
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

Jak myslíš zpětně? Jestli je modem jen 3G, tak smolík, pokud už je vypnuté. Jestli umí 3G a starší, tak by se mohl připojit přes EDGE.
Obvykle to tak je, že když něco umí 5G, tak to bude umět i starší, tedy LTE, 3G, EDGE a základ GSM na volání. Třeba ale v takové Jižní Koreji si bez 3G a víc ani nezavoláš, známá tam byla a měla nějaký diluviální telefon a ani prd. Pak tam jela za rok, půjčoval jsem ji nějaký "lepší" Sony Ericsson a fungovala.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Mam 3G modem k netbooku, ale pouzivam ho len obcas. Naposledy to este fungovalo (a podla farby LED na 3G).

3G modemy podporuju aj starsie protokoly.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak je možné, že to u vás ještě jede. U nás to všichni operátoři svorně vypli. Míval jsem na mobilu (Lumia 950 s Win 10) písmenko H nebo H+ (což je 3G, subjektivně to o moc pomaleji než LTE neběhalo), teď už jen L a když není signál (někde v tramtárii v lese) jen E a někdy ani to ne.
Mám ještě Lumii 928, což je US verze pro Verizon, to má LTE, ale právě blokované na ten Verizon. Takže na tom už běhá (no, během bych to moc nenazýval, ale budiž) jen EDGE.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

U nas sa 3G vypinalo hlavne na vidieku, aby sa tie frekvencie uvolnili pre LTE s dalekym dosahom. Museli sme kvoli tomu menit niekolko stoviek 3G routerov za 4G...

Myslim, ze v mestach sa pouzivaju pre LTE vyssie frekvencie. Zajtra skusim, ci to este bezi. Kazdopadne to pojde aspon ako EDGE.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Vytiahol som netbook s 3G modemom a normalne to funguje. LED svieti svetlomodrou farbou, co znamena 3G a stahuje to rychlostou asi 500-800 KB/s.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PotPalo »

Až teraz som sa dostal k skúšaniu so SIM kartou. A hlásim že menší problém. SIM kartu to rozozná, ale píše že Radio Off. Prepínač na boku notebooku je na na On, a klávesová skratka Fn+F8 nefunguje. Dočítal som sa, že aby fungovalo Fn+F8, mám mať nainštalované:
Common Module (ako prvé!),
Hotkey utilities for display devices,
hotkey utilities and wireless.

Idem hľadať kde to všetko nájdem. Začína ma bolieť hlava. Kedysi som inštaloval nejakú Toshibu, a pre každú klávesovú skratku mala vlastnú inštalačku, ma išlo z toho jebnúť. Malo to snáď 30 ovládačov.

Zatiaľ som ale rozchodil 3G WWAN na ThinkPade. Internet nešiel, iba to presmerovávalo na akože aktivačnú stránku o2odpojeno-sk, ktorá neexistovala. Po dlhšom hľadaní kde v čerte sa nastavuje APN a číslo (malo by byť tuším *99#), som čo-to zistil. Namiesto APN je to pomenované ako Názov prístupového bodu. Treba tam nastaviť "internet". Kde sa nastavuje číslo som nezistil, ale nakoľko toto je zrejme uložené na SIM karte, tak ani nieje treba. Prikladám obrázok.
Přílohy
Nastavenie APN vo Windows 7
Nastavenie APN vo Windows 7
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PotPalo »

Stiahol som čosi ako TOSHIBA Components Common Driver-V2.0.0.0_x64. Podľa textu v inf súbore by to malo byť aj 32 bitové. Ale ako to nainštalovať? Sú tam tri súbory: inf, cat, a sys. Nikde vo Windows 7 neviem nájsť inštaláciu ovládača ručne, s tlačítkom "Z diskety..." ako to mali staršie Windows. Pravý klik na inf a vybrať Inštalovať zahlási že to nieje podporované.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od pocitujlasku »

ved APN sa roky preklada vsade ako nazov pristupoveho bodu.
Staci zadat ako nazov internet a to je vsetko, to *99 som naposledy zadaval pred vyse 10timi rokmi a aj to bolo len pre wap. Novsie zariadenia si to vedia sami stiahnut zo siete, takze sa nemusi nastavovat vobec nic.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

Toshibu s 3G modemem má taky, ale tuhle konektivitu jsem nevyužil nikdy. Ovladače jsem k tomu sháněl a instaloval jen kvůli tomu, že v tom modemu je implementována i GPS, která jde využít i bez SIM

Odpovědět

Zpět na „Software“