Cena elektřiny

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Cena elektřiny

#1 Příspěvek od dvorak »

Může mi někdo prosím vysvětlit, proč jsou nové tarify elektřiny a především zálohy několika násobně vyšší , když cena elektřiny oficiálně stoupla "jen" o 68 %? Děkuji.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Proč se nezeptáš u svého dodavatele elektřiny, ale patrně jsi u něj nový bez historie, tak proto.
Mě se zálohy zvedly jen o pár stovek, ale taky jsem neměnil dodavatele jak ponožky.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#3 Příspěvek od jirkati »

Ptáš se na špatném místě. Ptej se svého dodavatele. Mně např. přišel minulý pátek nový ceník na příští rok a cena měsíčních záloh zůstala stejná a ještě mi vraceji docela významnou částku za minulý rok.

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#4 Příspěvek od HF_Tech »

Jestli seš u nějakých vykuků, tak se podívej jestli někde v tom rozúčtování záloh není info, že tě převedli na spotový tarif. Pak můžeš, pokud jim to včas neodmítneš, mít MWh i za 25 000Kč.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

jirkati píše:Mně např. přišel minulý pátek nový ceník na příští rok a cena měsíčních záloh zůstala stejná a ještě mi vraceji docela významnou částku za minulý rok.
Mně taky, nové zálohy dost snížili, ale raději jsem je přes internet upravil na původní, co kdyby náhodou atd. :wink:

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#6 Příspěvek od kbulda »

Minulý týden jsem dostal od ČEZu mail. Nevím jak vy, ale i po zastropování na 6,05 Kč za kWh si já moc nechrochtám.
ČEZ mail
Informace ke zvýšení ceny elektřiny a změně všeobecných obchodních podmínek
Dobrý den, pane xxxxxxx
vždy se snažíme, abychom pro naše zákazníky zajistili energie za co nejpříznivější ceny. I proto jsme celý rok 2022 cenu Vašeho současného produktu vůbec neměnili, a Vy jste tak měli velmi příznivou cenu. Současná situace na energetickém trhu je velmi nestálá a ceny elektřiny na velkoobchodních trzích se rekordně zvýšily. Mrzí nás to, ale k 1. 1. 2023 musíme přistoupit ke zvýšení cen elektřiny.
Dobrou zprávou ale je, že i pro Vás platí zastropování cen, které je významnou pomocí ze strany státu.
Svoji novou cenu, jakož i cenový strop stanovený nařízením vlády, najdete v ceníku níže. Od 1. 1. 2023 Vám budeme automaticky účtovat tu z cen, která je nižší. A to po celou dobu účinnosti nařízení, která je nyní stanovena na celý rok 2023. Z Vaší strany není potřeba nic podnikat.
Elektřina na dobu neurčitou

Vaše zálohy teď zůstávají stejné. O jejich nové výši, která zastropování cen zohlední, Vás budeme v nejbližší době informovat. Seznam svých odběrných míst, kterých se zvýšení ceny týká, najdete na konci e-mailu.
1. 1. 2023 dojde ke změně Všeobecných obchodních podmínek dodávky elektřiny. Z velké části jde o úpravy dané změnou legislativy zvyšující ochranu spotřebitelů, jako jsou práva při změně zákazníka v odběrném místě, a částečně pak i o úpravy v oblasti Vašich práv při změně obchodních podmínek nebo zvýšení ceny. Nové podmínky najdete na tomto odkaze. Pro lepší orientaci jsme upravené části barevně zvýraznili. Najdete je i na www.cez.cz/podminky/elektrina.

V případě, že se změnami nesouhlasíte, můžete svou stávající smlouvu bez postihu vypovědět nejpozději 22. 12. 2022. Výpověď pak bude účinná k 31. 12. 2022.
S pozdravem
ČEZ Prodej, a.s.
Zvýšení ceny k 1. 1. 2023 se týká těchto odběrných míst:
EAN 859xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

https://www.cez.cz/webpublic/file/edee/ ... rcitou.pdf
https://www.cez.cz/webpublic/file/edee/ ... mpaign=ele

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#7 Příspěvek od dvorak »

No já mám elektřinu i plynu zatím zafixovanou, ale ptám se proto, když vidím v TV to hrozné zdražování, jak to bude asi po fixaci. Jinak jsem stále u stejných dodavatelů, nic neměním - ČEZ, Inogy.
Ten průměr 68% je velice iluzorní, stejně jako průměrná inflace 18 %. Jelikož chodím denně na nákupy vím, že ceny se zvýšily ne o 18% - to by bylo bezva - ale o 50 - 100 %!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Inflace je to, co už bylo zdraženo na "určitém zákaznickém koši". To není nic, co jako teď bude s 18%, ale to co už bylo "upraveno" oproti minulému roku. Příští rok má sice inflace klesnout na asi 9-12% (asi už mají strach, aby to někdo kupoval), ale další rok budou zároveň ty stropy povoleny o 50% vyšší oproti stávajícím. :wink:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

p32 píše:další rok budou zároveň ty stropy povoleny o 50% vyšší oproti stávajícím. :wink:
Byl by zdroj?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Zatím JPP, ale já tomu už i věřím. Když to nebude, tak si vymyslej něco jiného, ale je to jak s tou menší inflací.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hubert_79 »

No uvidíme, obávám se, že tomu bude možno věřit. Já myslel jestli to někde nebylo; být to někde na papíře, tak to nemajitel vykřičí na idnes.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

No je to stejná JPP, co říkala, že 15% je fakt málo a bude víc. To víc ale mělo být 20% a zatím je jen 18% (inflace). Takže to taky není nic přesné.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hubert_79 »

Záleží jestli jsou příští rok nějaké volby kromě prezidentských. Jestli jo, tak se do toho nikomu nebude chtít. A kdyby to vyhlásili před těmi lednovými, tak by už mohl Babiš na oficiální portrétování... U Prchala by chumelilo dnem i nocí a kampaň by byla pěkný fičák.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

A ty bys chtěl takový dáreček o Ježíška? :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

Jako Bureše prezidentem? Ne, to tedy ne :) nebo jsi měl na mysli něco jiného?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“