Jak rozchodit DVB-T2 HEVC ve Windows xp?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak rozchodit DVB-T2 HEVC ve Windows xp?

#1 Příspěvek od TeslaPC »

Zdravím, od kamaráda jsem dostal USB DVB-T2 tuner Tesla, používám ho občas ve stolním pc s win.7 nebo na některých noteboocích také s win.7 a vše funguje jak má, ale můj hlavní notebook který na vše používám a všude ho sebou nosím má na sobě nainstalované win. XP, předem říkám že vím jaké win. XP obnáší rizika, a notebook ani systém měnit nechci. Můj problém nastal při rozchozování nějakého televizního softwaru pro sledování televize, ovladač pro tuner jsem nainstaloval bez problému, výrobce ovladače win. XP podporuje, nainstaloval jsem několik softwarů pro sledování tv, ale ani jeden na DVB-T2 nefunguje zjistil jsem si že software ani windows nemá potřebný HEVC kodek aby to fungovalo, problém nastal když jsem HEVC kodek chtěl nainstalovat, kodek se tomu brání a nechce se bavit s XPčkama. Nevěděl by někdo jak to vyřešit, popřípadě kde sehnat nebo jak do toho notebooku nějak dotáhnout funkční HEVC kodek?
Díky za rady

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pocitujlasku »

otazka je, ci hevc dokaze vobec ten procesor a grafika dekodovat. Napr. na mojom starom notase s c2d procesorom uz bol problem s h264.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Hejnicek »

Na mem PC v trucovne s Core2Duo a W7 to bylo spis Slideshow. CPU na 100%

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Spousta těch kodeků využívá DXVA2, hlavně kvůli akceleraci, což je k dispozici až od Visty. Pro přehrávání používám LAV kodeky https://www.videohelp.com/software/LAV-Filters
ale h.265 pod XP jsem se ani nesnažil rozchodit - CPU to dá jen v SD, v HD toho i C2Q 9550 mělo plné zuby. Chodit by ty kodeky měly i pod 32b systémy s Directshow, takže pod XP je možné to zkusit. SD s malým datovým tokem, jako má naše DVB-T2 mimo ČT, by mělo zvládnout i C2D.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Ano, pod XP to půjde, ale je to zároveň pěkná blbost. Je na to opravdu potřeba lepší CPU a větší rychlost FSB. Proto je lepší sestava s XP nesmysl a každý na tu lepší sestavu použije spíše W7 i kvůli jinému SW a tam potom h256 i 4K jede bez problémů.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od TeslaPC »

Hned jak přijdu domů vyzkouším tam nainstalovat tyhle LAV kodeky, můj hlavní pc má v sobě Core 2 duo, a jede na tom Windows 7, mám ttam nainstalované LAV kodeky, a funguje to dobře i ČT v HD hraje dobře, ale jediný software který se mi osvědčil že opravdu funguje a neseka se to a procesor nejede na 100% je DVBWiewer

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od TeslaPC »

Tak to opět nefunguje, ty LAV kodeky po otevření intalátoru řvou že mám nepodporovaný windows a nehne se to dál.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak to vypadá, že tudy cesta nepovede. Možná v nějakém linuxu...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Ale hne se to jen s tím, že tam stejně H265 není.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

TeslaPC píše:Tak to opět nefunguje, ty LAV kodeky po otevření intalátoru řvou že mám nepodporovaný windows a nehne se to dál.
Zkus stáhnout starší verzi. h.265 se objevila už před asi 7 lety, tehdy by to ještě podporu XP být mohlo.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od RayeR »

Dekodovanim h264/265 a akceleraci na XP jsem se zabyval tady:
http://rayer.g6.cz/hardware/gtx670.htm#VIDEO_ACCEL
V podstate s GTX 9xx by mela fungovat i naka akcelerace, tu mam bohuzel zatim nefunkcni, ale i na GTX 670 mi to stiha v pohode 4k. Akorat nemam zadny DVB T2 tuner abych to mohl zkouset na nem. Muzes kdyztak poslat odkaz na ten svuj tuner? Dal bych aspon odkaz na stranky, kdyby se to nekomu hodilo, kdyz ma ty ovladace, ja uz na TV prakticky nekoukam...

Este pridavam posledni funkcni verze pro XP:
MPC-HC (Media Player Classic Home Cinema) skončil s XPčkama s poslední verzí 1.7.13
http://www.videohelp.com/download/MPC-HC.1.7.13.x86.exe

kodeky LAV Filters verzí 0.70.2
http://github.com/Nevcairiel/LAVFilters ... tag/0.70.2

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#12 Příspěvek od matahari »

Měl jsem NB s mobilním i5-4200U s mobilní GTX740M (s vlastní 4GB DDR3). Nějak částečně se GPU do akcelerace H265/HEVC zapojila, ale CPU se pod 70% nedostal a někdy ten NB spadl (modrá smrt) nebo se akcelerace vytratila a musel aplikaci nahodit znovu. To ovšem bylo na Win7. Co si pamatuji, tak se plná akcelerace H265/HEVC objevila v GPU od roku 2016.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od TeslaPC »

Kodeky co byly v odkazu jsem nainstaloval, Media player taky, ale pořád se moc nedaří, hledal jsem na internetu jak se v tom mediaplayeru ladí televize, a v možnostech v kolonce záznam tv karta je svítí tam Digital tv a když tuner odpojím tak to zmizí, ale když dám poté v kolonce soubor otevřít zařízení tak to na mě vyhodí že k tuneru se nepodařilo připojit a dál to nejde. Na návod na té stránce jsem koukal, ale moc jsem z toho nepobral, skoro všechno co tam je vyžaduje min. win.7, a s tím dekodérem v grafické kartě mi to taky toho moc neřeklo, podle správce zařízení a softwaru driveru mám grafuku Intel (dole přikládám obrázek co je to přesně zač).
Jinak stránky odkud jsem stáhl driver jsou zde, stránky které byly v manuálu už nefungují, na Tesla podpoře to píše že produkt neexistuje, ale stáhnul jsem drivery odsud, jsou také na stránkách Tesly takže předpokládám že je to originál od výrobce: https://eshop.tesla-electronics.eu/prod ... usb-tuner/
Přílohy
bandicam 2022-11-23 19-51-09-234.jpg

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#14 Příspěvek od matahari »

Vyzkoušej DVBDream, ProgDVB nebo DVBViewer. ProgDVB by mohl být freeware a zbylé dva snad půjdou spustit jako shareware, ale nemám tuchu, jestli budou fungovat v XPéčkách.

Edit: V těch ovladačích od Tesly máš TotalTVPlayer, tak ho zkus taky. Každopádně tvé GPU ani CPU dekódování HEVC stejně nezvládnou.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od RayeR »

Tak jesi mas jen inteli integrovanou mr.dku, tak tam s zadnou akceleraci nepocitej, to pude vsechno pres cpucko a core duo nejspis neda h265 ani FHD. Ten media player sem posilal jen k dobru na prehravani video souboru, tuner sem s nim nikdy neladil, na to sem pouzival nakou dedikovanou tv aplikaci. Mam jen ten stary dvbt1 tuner, ktery pouzivam jako SDR a tv uz na to nechytim, tak nemuzu pokusovat...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“