Tiskárna Canon nejde zapnout

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
AlGiavarno
Příspěvky: 4
Registrován: 23 lis 2022, 01:00

Tiskárna Canon nejde zapnout

#1 Příspěvek od AlGiavarno »

Dobrý den,
nevím jestli to sem patří, ale řekl jsem si že to zkusím.
Mám tiskárnu Canon TS9150 a nejde zapnout, zdroj je v pořádku, tak to bude jinde.
Uvažuju jestli není vyběhané tlačítko, jestli něco na motherboardu a nebo zda to není zkrat od inkoustu.
Blbě se do toho leze, tak se radši zeptám, jestli se s tím někdo nesetkal a jak to řešil.

Děkuji

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Nemuzu nastartovat auto, benzin v nadrzi je. Jaky nahradni dil koupit a kam ho prisroubovat aby zas jelo...

Uživatelský avatar
AlGiavarno
Příspěvky: 4
Registrován: 23 lis 2022, 01:00

#3 Příspěvek od AlGiavarno »

Tak je to blbá otázka :D ale říkal jsem si že jestli to není provar typu B200 nebo E27 :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Ne zrovna tento model, ale opravoval jsem tiskárnu Canon s frikulínským displejem s přiblblými animacemi. Je tam plochý vodič pro displej i pro matici tlačítek a ten byl zlomený (panel je "elegantně" výklopný).
Vyřešeno zkrácením plochého kabelu, ale bylo to o fous jen tak tak.
Dneska bych to řešil odhozením elegantním obloukem, Canon degeneroval na firmu plodící strašný, neuvěřitelný sračky hlavně co se týče fw.
Přílohy
canon.jpg

Uživatelský avatar
AlGiavarno
Příspěvky: 4
Registrován: 23 lis 2022, 01:00

#5 Příspěvek od AlGiavarno »

Crifodo píše:Ne zrovna tento model, ale opravoval jsem tiskárnu Canon s frikulínským displejem s přiblblými animacemi. Je tam plochý vodič pro displej i pro matici tlačítek a ten byl zlomený (panel je "elegantně" výklopný).
Vyřešeno zkrácením plochého kabelu, ale bylo to o fous jen tak tak.
Dneska bych to řešil odhozením elegantním obloukem, Canon degeneroval na firmu plodící strašný, neuvěřitelný sračky hlavně co se týče fw.
O děkuji Pane, byla to jedna z teorií, taky má výklopný lcd.
To zkusím. Děkuji :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Tak hodně úspěchů. Na konci na tebe trpělivě bude čekat error B200 a nebo nutnost solit za věčně vydojování inkoustu v "čištění".

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#7 Příspěvek od mluno »

Ale než B200 nastane, tak ta tiskárna může sloužit. (Je potřeba s tím počítat a nedělat si třeba zásoby inkoustu.) Mě třeba šokovala pixma, když jsem ji zapnul po minimálně roce (spíš to bylo 2.5) a ona normálně tiskla, žádné zachlé trysky.
Ono to bylo tak, že jsem chtěl zkusit potisk DVD, tak jsem k nákupu DVD přihodil tiskárnu asi za 1500. To jsem vyzkoušel, a byl jsem s kvalitou spokojený (předtím jsem používal lightscribe, to byla hrůza a média stávala 3x tolik, tady jsou ceny zhruba stejné), ale pak jsem neměl čas se tím zabývat, tak tiskárna ležela. Po dlouhé době jsem ji vyáhnul a několik desítek médií potiskla, ještě možná něco, a chystal se dojít modrý inkoust. Už jsem skoro měl odeslanou objednávku a do toho přišla chyba B200. Tak ak byly v manuálu všechny chyby popsané co a jak, u B200 bylo jen odneste do servisu. Mohlo to být horší, mohl jsem zbytečně koupit náplň (cena náplní dohromady přesahovala cenu tiskárny). Tak jsem koupil Epson L805 a ta zatím nějak funguje a je to už minimálně 5 let.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

B200 = vymena hlavy. Niektore typy sa daju kupit v Cine (recyklovane).

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

mluno píše:Ale než B200 nastane, tak ta tiskárna může sloužit. Mě třeba šokovala pixma, když jsem ji zapnul po minimálně roce (spíš to bylo 2.5) a ona normálně tiskla
Ani ta "služba" tzv. funkční tiskárny Canon není něco, o co by člověk stál.
Mě třeba šokovala Pixma, když jsem viděl jak dlouho to trvá a kolik nesmyslných úkonů proběhne po zapnutí, než vůbec začne tisknout.
Šest minut pojíždění, klapání, plýtvání inkoustu, tato canoní zhovadilost jde tak daleko, že když jsou tři barvy na 30% a jedna dochází, otevřeš víko abys zásobník vyměnil, tiskárna po pár minutách zajede s vozíkem do doku a spustí opět "čištění", po mnoha minutách, než stačíš vyměnit původní jednu prázdnou kazetu, tak můžeš měnit třeba další dvě.
Jindy naopak tiskárna této zkretenštělé firmy po půl roce nečinnosti zahlásí po zapnutí všechny plné kazety, ačkoliv po uložení v horku dávno vyschly. Stav inkoustu je odvozován od počtu pojezdů hlavy/aktivací trysek. Inkoustovku od Canonu ani kdyby za to platili.

Uživatelský avatar
AlGiavarno
Příspěvky: 4
Registrován: 23 lis 2022, 01:00

#10 Příspěvek od AlGiavarno »

B200 se taky naštěstí dá řešit, já ho odstraňuju na Pixma MG5550.
1. Vypnu tiskárnu.
2. Zmáčknu stop a držím dvě vteřiny
3. Po dvou vteřinách stisknu i power a souběžně držím dvě vteřiny
4. Držím a 5x zmáčknu stop
5. Vše pustím
6. Myslím že tak 15min nechávám odstát, měl by probíhat start, ale myslím že ani po půl hodině nenaběhla, tak ji po té době tlačítkem vypnu.
7. Po startu hodí chybu napájení a jede dál :)

Nevím jestli to tady někomu k něčemu bude a jestli se to dá použít u novějších, ale když se to zmínilo že B200 se řeší výměnou hlavy tak proč ne.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

U některých modelů to nefungovalo, protože po zjištění neoriginální náplně to fyzicky poškodilo termistor v hlavě nebo podobnou neplechu. Výměna hlavy je ekonomicky nesmysl.
Nesmyslný je u této řady i samotný "bezporuchový" provoz kvůli neskutečným procedurám s "čištěním" které je defacto vylejvání inkoustu.
Pokud ještě inkoust, tak leda do prastarých modelů bez hlídání expirace, počtu cyklů, ID náplně atd. Můj názor.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Mozno mas nejaky problem s napajanim, ktory sa vyhodnoti ako B200.
Moje zistenia k B200:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=95930

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“