Jak sloučit víc signálu do tv rozvodu?

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak sloučit víc signálu do tv rozvodu?

#1 Příspěvek od TeslaPC »

Ahoj, řeším takový problém, bydlím v rodinném domku, a máme tady udělaný tv rozvod že v každé místnosti je jedna tv zásuvka, a všechno je to svedené na jedno místo kde kouká ze zdi 8 koaxiálů. Na střeše mám satelit, a anténu na pozemní vysílání, a ještě tu mám sestavený systém na převadění DVB-T2 do analogu na živení starých a starších tv. Do všech zásuvek chci sloučit DVB-T2 signál z antény a analog (10 kanálů), + do 1 z rozvodu ještě k tomu satelit. Sloučit pozemní vysílaný signál nebo analog se satelitem jsem zkoušel a není to problém, ale problém nastává když chci sloučit DVB-T2 z antény a analog, mám tam přivedený koaxiál z antény který vede do zesilovače, a ze zesilovače se s tím pracuje dál, zkusil jsem udělat to že jsem vzal obyčejný slučovač a tím jsem sloučil signál z antény a analog, a tento sloučený signál jsem přivedl do slučovače tv sat, satelit i dvb-t2 funguje ale analog ne, analog to skoro úplně zaruší, když jsem zkoumal čím to je zjistilo jsem že ten analog tam z nějakého důvodu řuší ten připojený zesilovač ze kterého teče dvb-t2, ale ten zesilovač pryč dát nemůžu, protože tady máme docela slabý signál, a když dám nějaký rozbočovač před zesilovač tak se ten signál z antény stane nepoužitelný. Neví někdo jak by se to dalo vyřešit?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od xsc »

Je to potřeba sloučit selektivně, ne širokopásmově. Nevím, kde máš ty DVB-T2, ale musíš je pustit do společného rozvodu přes propust. Stejně tak zase analog. Kanálově to určitě dělat nechceš. Asi bych nacpal analog do VHF, DVB-T2 je v UHF a obojí spojil přes VHF/UHF slučovač. Jen některé staré TV uplně nemilují mít signál na kanálech vedle sebe. Případně můžeš část analogu dát od 50. kanálu výš, ale pozor na rušení LTE.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#3 Příspěvek od scorpions-cz »

Do jakýho pásma máš převeden ten analog?

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od TeslaPC »

Právě že s analogem moc už hýbat nemůžu, ty čínský modulátory nejsou nic moc, a těch kanálů je hodně, a dost jsem bojoval s tím že se to rušilo mezi sebou, protože jsem nastavil modulátor např. na 25 kanál, on vypouštěl na 25 kanálu ale slabě i třeba na 30 a 35, takže se mi to rušilo mezi sebou, než se mi konečně podařilo to seštelovat tak že to nějak funguje a nijak se to neruší. Dalsím problémem je to že ty modulátory sice umí modulovat signál do 69 kanálu, ale nad 45 kanálem už je to nesledovatelné, to už ty modulátory moc nezvládají. Kanály mám v pásmu VHF i UHF, konktétně to jsou kanály VHF: 2,3,5,7, UHF: 21,23,26,30,34,45
Plus tam ještě mám 2 kanály v DVB-T jeden na 50 kanálu a druhý na 55 kanálu

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

No zrovna tyhle kanály nejsou moc použitelný na mix s digitálem. Já mám v rozvodu jeden analog a jsem rád, že to není rušený.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Z anteny ti okrem DVB-T2 lezie zosilneny sirokopasmovy bordel, ktory ti spolahlivo zlikviduje analogove kanaly. Takze pred zlucenim musi byt filter, ktory prepusti len od kanalu 50 hore.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#7 Příspěvek od scorpions-cz »

Když jsem to takto poloamatérsky kdysi dávno dělal na jednom paneláku ( né DVBT2 ale jen DVBT do analogu) tak jsem používal i E-čkový kanály. Taky záleží kolik do toho chceš investovat. Inteligentní řešení by asi bylo použít programovatelnej tří vstupej zesík. jedním vstupem DVBT2 druhým analog UHF a třetím analog VHF.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#8 Příspěvek od xsc »

A kde ti vysílá to DVB-T2? Většina těch analogových kanálů v UHF pásmu je pro něj běžně používána.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#9 Příspěvek od RadekB »

Musis to poslucovat selektivne, pak nebude problem to provozovat ob-kanál.
Moznosti je nekolik
- nechat si udelat slucovac s patricnym poctem vstupu
- programovatelny zesilovac byl jiz spomenut
- kanalove vlozky ALCAD (je jich ted vsude za par penez tri prdele)
- kanalove vlozky ALCAD VHF s menicem ALCAD (super profi reseni, analog do VHF, T2 v UHF a ty dva DVB-T kanaly nekde na vrchu pasma, kde se nyni jiz nevysila.
Pak nebudou problemy, co popisujes

A jen tak na okraj - ty mas akcie CEZu ? Ja jen ze ta spotreba nebude nejmensi :)

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od TeslaPC »

Jsem na blbém příjmovém místě, chytám něco ze Žižkova, a něco z Ústí nad Labem, a už bych do toho chtěl investovat co nejmín, protože už jsem do toho dal dost peněž něco okolo 10K, takže pokud by to šlo tak bych rád využil ty kanálové propusti, ale nevím jaké, protože přesně nevím jaké kanály od kud příjmám takže nevím jaké kanály by to mělo propouštět, a + ještě z anténý jedou rádia, takže potřebuju aby to propouštělo pásmo od 88 do 108Mhz. Jinak jestli to k něčemu je, tak za tím zesilovačem signálu z antény mám LTE filtr.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#11 Příspěvek od RadekB »

ty kanály, co máš z těch analogových modulátorů

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“