FM radio v mobilu nelze zapnout.

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

FM radio v mobilu nelze zapnout.

#1 Příspěvek od Brozicek »

Mám rok starý mobil Xiaomi Redmi Note 10. Android verze 12, MIUI Global 13.0.7.
Snažil jsem se oživit FM rádio. Bohužel po spuštění přes ikonu FM Rádio se zobrazí jen nějaká základní obrazovka. Pod tlačítkem vypínače je text "FM Rádio je vypnuto". Na stisk toto tlačítko nereaguje. Sluchátka jsou samozřejmě zasunutá. Verze FM rádia je 1.0.497.
Nemohu přijít na to, co blokuje to zapnutí. Jdu na operaci kolene a rád bych si zpříjemnil pobyt v nemocnici rádiem nezávislým na internetu.

Napadne někoho důvod, proč mi to nehraje ? Dík za rady.
Přílohy
Základní nefunkční panel FM rádia.JPEG

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od xsc »

Já když k telefonu Xiaomi 9 připojím sluchátka, tak se mi na horní stavové liště vedle času zobrazí jejich symbol. Tady nic nevidím. Nemá to blbý kontakt nebo impedanci, že je nedetekuje? Zvuky telefonu z nich hrajou?
Na druhou stranu ten telefon nemá problém to rádio zapnout i bez sluchátek, jen se klikne na tu ikonu zapnutí/vypnutí. Akorát bez zasunutých sluchátek nechce ladit, zůstává na poslední stanici.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#3 Příspěvek od Brozicek »

Symbol sluchátek se mi při jejich zasunutí zobrazuje a sluchátka bez problémů přehrávají hudbu uloženou v telefonu. Když jsem snímal ten náhled obrazovky, asi jsem je neměl právě zasunuté. Při zasunutí a vysunutí sluchátek se na té základní obrazovce zobrazí upozornění na nutnost zasunutí sluchátek pro dostupnost všech funkcí rádia.
Zkusil jsem tu aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat ve stejné verzi. Nic se nezměnilo. Mám nějaký vnitřní pocit, že pro moji verzi Androidu a MIUI by měla být nainstalována jiná verze FM Rádia. Ideální by bylo, pokud má někdo stejný telefon a funkční rádio, aby napsal verzi té fungující aplikace.
Hledal jsem na Obchod Play nějakou jinou aplikaci pro FM Rádio, ale všechny vyzkoušené z mnoha nalezených přehrávají rádio z internetu. Já chci rádio z pozemního vysílání.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

Redmi Note 7 . . .
bez problémů
Přílohy
Screenshot_2022-12-10-13-50-33-567_com.miui.fm.png
Screenshot_2022-12-10-13-51-00-935_com.miui.fm.png

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

Tovarni nastaveni telefonu, pokud nepomuze tak muze byt hw chyba->reklamace.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Brozicek píše:Mám rok starý mobil Xiaomi Redmi Note 10. Android verze 12, MIUI Global 13.0.7.
Snažil jsem se oživit FM rádio.
Kolikrát to to už šlo? Asi vůbec, že? Jaká sluchátka jsi tam připojoval? Normální s třemi kontakty na džeku nebo s těmi čtyřmi, kde je jeden kontakt a drát ještě jako anténa pro rádio? Bez těch se čtyřmi kontakty mi to nikdy nikde nešlo.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#7 Příspěvek od monterjirka »

Redmi Note 9
OS MIUI Global 12.0.10

Je jedno jestli mají sluchátka 3 nebo 4 piny, aplikace FM Rádio funguje OK

Ale citlivost nic moc...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

p32 píše: Bez těch se čtyřmi kontakty mi to nikdy nikde nešlo.
mě to funguje s čímkoliv,
4pin jack i 3pin jack 3,5mm úplně stejně . . .

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#9 Příspěvek od pepik9 »

Redmi 10, 13.0.2. - Před měsícem jsem to zapnul a hrálo to bez sluchátek. Teď jsem zkusil na jiném místě, sluchátka tu nemám. Zapnout to šlo, po chvíli tlapkání začalo ladit, našlo 3 stanice, ale jen šum.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

p32 píše:Normální s tøemi kontakty na džeku nebo s tìmi ètyømi, kde je jeden kontakt a drát ještì jako anténa pro rádio?
Vidim, ze "znalec" sa zase prejavil... Ten 4. drot je na mikrofon.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#11 Příspěvek od matahari »

Péčko exceluje jako vždy. Mě to funguje i s jehlou, chytilo to něco blízkého.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#12 Příspěvek od Nagant »

Tady jsou nějaké tipy:
https://www.carlcare.com/global/tips-de ... g-android/
Ale možná jsi už vše zkoušel.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

p32 píše:
Brozicek píše:Mám rok starý mobil Xiaomi Redmi Note 10. Android verze 12, MIUI Global 13.0.7.
Snažil jsem se oživit FM rádio.
Kolikrát to to už šlo? Asi vůbec, že? Jaká sluchátka jsi tam připojoval? Normální s třemi kontakty na džeku nebo s těmi čtyřmi, kde je jeden kontakt a drát ještě jako anténa pro rádio? Bez těch se čtyřmi kontakty mi to nikdy nikde nešlo.
To je blbost, jako anténa slouží standardně normální trojdrátový vedení sluchátek, který je na společným konci "uzemněný" na společnej pól napájení a aktivní konce = výstupy koncovejch stupňů nf zešilovače jsou LC článkem rozbočený/sloučený tak, že nf jde ze zesilovačů přes tlemifky s relativně vysokou vf imprdelancí do měničů sluchátek a opačným směrem vf(UHF) jde přes kondíky s malou kapacitou do vf vstupu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Není to blbost. Je ale možné, že někomu to jde na normální sluchátka a že to tak funguje. Teď jsem ale hledal v každém sluchátku mikrofon a on tam fakt není. :lol:
Mimochodem stejné 4 kontaktní džeky mám i u sluchátek ke kapesnímu rádiu a někdo jim tam zapomněl říct, kam našroubovat do rádia ten mikrofon a s telefonem to funguje taky. :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

matahari píše:Péčko exceluje jako vždy. Mě to funguje i s jehlou, chytilo to něco blízkého.
Jo, jsi odborník, tak si tu jehlu vraž do ucha, aby to nebránilo sluchátkům. :lol: To je ta jehla, kterou máš v TV misto antény? Ta je fakt dobrá, jenom nechápu, proč na příjem rádia používáš dva mobily?

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“