Převodník DVD-scart na HDMI do televize.

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

Převodník DVD-scart na HDMI do televize.

#1 Příspěvek od hajeklubos »

Chtěl bych důrazně varovat před nákupem převodníku na obrázku.
Nečekal jsem žádnou hitparádu ale obraz mě poslal do kolen. 4kopie VHS byla proti tomu luxus. Jak jsem starej,tak jsem ... to se dalo očekávat. No 4kila v no tam. Již nikdy žádný převodník Digi/analog/digi.
Luboš
Přílohy
převodník.JPG

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#2 Příspěvek od JirkaZ »

No, jestli ono to nebude principem...

Jak tam chceš ta chybějící obrazová data (nižší -> vyšší rozlišení) dostat jinak, než interpolací?

Nota bene je dále možné, že výstupní rozlišení nesouhlasí s nativním rozlišením monitoru, který používáš. Takže další přepočty, interpolace a zaokrouhlování...

Prostě stačí si uvědomit fyzikální a matematickou realitu.

No a pokud je vše tak, jak píšu, tak to nepatří do čínských šmejdů.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

Asi tak, mam doma nejaky prevodnik z cinchu na hdmi a z pripojeneho vhs do 4k tv logicky necekam zadnou hyper kvalitu obrazu-z principu to nejde

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#4 Příspěvek od matahari »

Tohle je převodník za 14 dolarů (což je podobná cena) a funguje to v rámci kvality VHS https://www.youtube.com/watch?v=DtzCLfrOr-E

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#5 Příspěvek od ransom »

Tam není na vině převodník ale televize.
Bez velmi složitých a náročných přepočtů se nedá VHS video korektně zobrazit na jiné než CRT televizi. A současné televize mají tenhle proces zpravidla ošizený, protože to skoro nikdo nepotřebuje.
Na to narazil každej, kdo se pokusil připojit video k full HD LCD. Ty LCD navic dělají na málo bohatých barevných přechodech brutální fleky a kostky. Což je zase vlastnost VHS.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od radioelectrum »

ransom píše:Tam není na vině převodník ale televize.
Bez velmi složitých a náročných přepočtů se nedá VHS video korektně zobrazit na jiné než CRT televizi.
To musím potvrdit. Spousty lidí jsou sklamaní jak špatně mají zdigitalizovaný záznamy z jejich VHS-C či 8 kamer. Na analogovým monitoru (studiový od SONY s obrazovkou Trinitron) to vypadá dobře.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#7 Příspěvek od hajeklubos »

Na VHS jsem to nezkoušel, to jsem vzdal a videorecorder definitivně vyřadil.
Bohužel jsem trochu zdeformovanej z laděním dekoderů PAL Secam a zesilovačů RBG televizorů. Ty chyby v barevném podání a nedržení černé okamžitě vidím.
Na obrázku je dekoder, který jsem vyřadil. Je patrně stejný jako ten za dolary.
Konečně jsem se smířil s tím, že převod z principu nemůže dopadnout dobře.
Vzkaz pro Danhard
Dane jestli si chceš zabastlit s VHS ozvi se. Zachráníš Panasonic a cca50kazet před popelnicí. Nějak to loni vyšumělo. Omlovám se.
Luboš
Přílohy
SCART_HDMI.JPG

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#8 Příspěvek od matahari »

Ten převodník bude stejný jako v tom videu, i když se někdy používá jeden obal pro různé střeva. Zásadní asi opravdu bude použitý řetězec. Vyzkoušej to na jiné TV nebo monitoru.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

Ja jsem koupil tohle: https://www.hadex.cz/d334d-konvertor-ci ... dio--hdmi/
Obcas ma tendence pri slabsim signalu vypadavat nebo plapola obraz...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

Nejde čekat zázraky, když poloprofi řešení stojí to samé, ale v USD a profiřešení by se člověk nedoplatil :-)
Příklad poloprofi konvertoru, ale VHS by se mu asi kvůli synchronizaci stejně moc nelíbila. Studiový Betacam SP převádí dobře. A nemá scaler, to by byl ještě dražší, takže jaké rozlišení jde v analogu dovnitř, to vypadne v SDI ven. Natož grabber :-)
https://www.blackmagicdesign.com/produc ... /W-CONM-00
Univerzální scaler:
https://www.blackmagicdesign.com/produc ... /W-CONM-28

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Jojo, za málo peněz málo muziky. Signál z DVD nebo herní konzole zvládne každý převodník, tedy i ten za dvě stovky v korunách. Jenže, pokud televize očekává na HDMI vstupu, že na něj přijde skutečně HD sígnál, lepší to nebude. Prostě ten převodník nedodá informace, které v původním obrazu nebyly.
Je ale zajímavé, že televize s analogovým vstupem (CVBS jako Hyundai FLP225T100 či Samsung 40UE6205, který má navíc i YUV vstupy) to zvládají s naprostým přehledem, obraz synchronizuje i v třetí kopii, neplápolá, fleky polotónů neruší, i když by měly z principu být opravdu velké (jistě, když zapauzuji, zůstanou na místě a vidět jsou), obraz naopak subjektivně vypadá, jako by měl znatelně vyšší rozlišení, než měl na CRT. Ještě, kdyby přes ty televize šel analog přesypat na flešku, to by byla věc...
Přes externí převodník CVBS -> HDMI vypadá na LCD monitoru obraz, jako kdysi na C110ST s nezkrácenou časovou konstantou synchronizace (pozdější modely už měly zvenčí přepínatelnou, odpadlo tím plápolání obrazu), spíše je o něco horší.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

Me ted napadla prasarna-zkusim tu televizi a vcr propojit antennim koaxem, jak moc to bude horsi...

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od pocitujlasku »

To je prevodnik na rozne konzoly a retro zariadenia, ktore si pozeras na telke odpovedajucej velkosti. Nemozes cakat, ze tento maly zazrak ti urobi spickovy 4K obraz.
Hill píše:Je ale zajímavé, že televize s analogovým vstupem (CVBS jako Hyundai FLP225T100 či Samsung 40UE6205, který má navíc i YUV vstupy) to zvládají s naprostým přehledem
Lebo tie tv maju v sebe ine prevodniky a procesory, ktore dokazu ovela lepsie pracovat s analogom. Je ine upravovat priamo analog, kde mas v podstate takmer vsetky data, a vies si to pekne vycistit a tak spracovat, ako ked dostanes zmrsene digital data, kde vela veci uz chyba.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

Tak, resume: obraz srovnatelny s prevodnikem, mozna trochu stabilnejsi ale... Zvuk z modulatoru pouze mono...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Ani se nedalo čekat nic jiného, jen se do cesty signálu připletl navíc modulátor videa a analogový tuner televize.
Modulátory byly určené jen k nouzovému propojení videa a televize, když nebyla jiná možnost, proto stačil monofonní zvukový doprovod.

A tím koukatelnějším převodem v televizi, než v lecjakém externím převodníku, souhlasím. Rozdíl je místy až neuvěřitelný.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“