Topná deka na pár použití

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Topná deka na pár použití

#1 Příspěvek od Crifodo »

Dostal jsem na opravu, zemi původu asi nemusím ani uvádět.
Dečka byla patřičně cool, vybavená animovaným displejem, procesorem, čtyřmi tlačítky, modře podsvíceno, takže apologeti moderních řešení můžou ustříkávat.
Bohužel po krátké době přerušená tepelná pojistka v cool regulátoru, která snímá teplotu dvou cca jednowattových odporů. Kouří se z odporu který je jako bočník k NTC snímání. Neřešil někdo tento úžasný zprasek?
https://www.czc.cz/truelife-heatblanket ... 80/produkt

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#2 Příspěvek od barnodaj »

Podobná topná dečka, přerušená tepelná pojistka - jako ochranný obvod, funkční pouze v případě spojení (zkratu) mezi topnými dráty někde uvnitř dečky je diodová matice, asi pět diod 1n4007. Jedna z nich po roce používání se začala chovat jako zenerka a pustila při napětí vyšším než cca 150V proud do odporů, co ohřívají tepelnou pojistku. Blbá závada, proto že při měření diod ohmmetrem se nic neprojevilo.
Navíc dečka měla na regulaci přepínač a závada se projevovala pouze v poloze dvě.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Yarda1 »

Než bych se případně pustil do opravy, tak bych se zajímal, jestli to ještě není v záruce.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#4 Příspěvek od barnodaj »

Při ceně deky 400 nebo 500 (tehdy) a když je mi zima, tak než čekat třeba měsíc na vyřízení záruky je jednodušší si deku opravit sám a nebo koupit novou.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Tak tohle je pokrokovější, místo primitivního přepínače je tam triak a zvýšená inteligence v podobě digitálního regulátoru a timeru. Aby se to vyrovnalo, tak je na druhou stranu zkrácená životnost na úplné minimum samotnou zprasenou dečkou. Do hadru vedou tři dráty, topný meandr a pak drát značený NTC a ten je asi švihlý někde na trase mezi N a L. Ona se tedy celá dečka chová jako NTC, protože proud po zapnutí klesá až se ustálí někde na 70% počátečního.

Je zajímavé že 🤐 mají tu tepelnou pojistku osazenou tak, jako by čekali na tuto závadu. Každopádně s vadným topným elementem je to šmytec, používat to nelze. Když už se někdo teda balí do drátů připojených na 50 Hz 230.
Na záruku jsem se ptal na samém začátku, doklad dávno zahodili.
A takhle se tady produkuje odpad. Hallelujah konzum.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#6 Příspěvek od ransom »

Hele, to je ještě dobrý. Kolegovi taková nějaká dečka chytla plamenem v době, kdy na ní chrápaly čtyři značkový štěnata. Ze štěňat škvarky, v podlaze díra.
Taková věc má podle mě bejt hlídaná úplně stejně jako zdravotnické přístroje. Chrániče, SELV, kontrola izolace etc. Když někdo vleze do vany s telefonem připojeným k nabíječce, jeho blbost. Tohle je ale určené přímo na tělo.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#7 Příspěvek od Ivan_01 »

najčastejšie sa to zlomí na vývode z deky. Tiež mi jeden kutil domáci doniesol takú dečku, tesne pri deke bakelitová čokoláda a z nej dvojvodičová šnúra. Tak som zobral kliešte, cvikol som to pri deke a pri vidlici a bez slova som mu to dal do ruky. mali ste vidieť ten jeho pohľad :) Ale chodí za mnou dodnes, tak ho to predsalen nezabilo.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

tady je plastový třípinový (2+1) konektor, šňůra je tedy odpojitelná a dečka se podle návodu může prát. Spotřebič má značku dvojité izolace.
Nějaké národní zkušební laboratoře, metrologie, to je asi jen pro smích.
Přílohy
bez obav.jpg

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#9 Příspěvek od Ivan_01 »

v nejakom animáku bola samovražedná búdka, tu máš samovražednú dečku

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#10 Příspěvek od barnodaj »

Chlapci moc to prožíváte, těch deček se prodá desetitisíce, jinak by je Číňan nevyráběl, a nevím o nikom koho by zabila. Mám problémy s krevním oběhem a něco bude i věkem, je mi pořád zima. Tuhle dečku s mechanickým třípolohovým regulátorem používám už šest let. V akci je od září do června, tak třikrát za rok se vypere a pořád slouží i když od příští sezony chci vytáhnout novou.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

barnodaj píše:... je mi pořád zima.
To bude dělat málo nebo žádná slivovice po večeři. Jinak ano, ta dečka se prodává hrozně mockrát a naše ČOI o ničem zatím nepsala. Ale já bych do toho i tak nelezl - mám dva svetry. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

A kolik fuseklí doporučuješ na nohy? :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#13 Příspěvek od Pikofarad »

barnodaj píše:Chlapci moc to prožíváte, těch deček se prodá desetitisíce, jinak by je Číňan nevyráběl, a nevím o nikom koho by zabila.
Takový risk byly i brumící přepínatelné adaptery od rakosek .Primár zařezaný do sekundáru,ale čínský lak to ustál :lol:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Crifodo »

barnodaj píše:moc to prožíváte, těch deček se prodá desetitisíce
spíš miliony.
A pak končí na skládce. Nejde ani tak o prožívání, ale když mi to přinesou na opravu, s klidným svědomím to jako opravené vrátit nejde. O to tady (mně) jde.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Celeron píše:A kolik fuseklí doporučuješ na nohy? :)
Dvoje určitě, ale pomohou i troje. :lol: Mělo by to stačit na uzemnění.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“