Dálkový ovladač tv LED SONY

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

Dálkový ovladač tv LED SONY

#1 Příspěvek od hajeklubos »

Dnes se špatně identifikuje co vlastně ještě není šmejd. Na obrázku je mini tlačítko MUTE na dálkovém ovladači od LEDtelevize SONY. Původní obvyklé místo vedle vypínače je zaslepeno. U nás je to nejpoužívanější tlačítko. Vypadá to na to, že ten kdo to vymyslel měl hodně dobrej matroš, nebo je to příprava na to, že ta verbež nemá co používat MUTE, když probíhá pšm. Naštěstí soudruzi od SONY nezměnili kodování, tak na všechny běžné funkce funguje ovladač od 25let starého Trinitrona. Že to funguje mezi CRT SONY jsem věděl ještě z dob BetaMaxu ale, že i na Led jsem nečekal. Kdo to nevěděl, tak už to ví.
Tak přeju klidné Vánoce s tlačítkem MUTE.
Luboš
Přílohy
do sony.JPG

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Asi si soudruzi a designeři od Sonyho udělali průzkum a DO upravili. Kup si programovatelný univerzál pro seniory a tam si nahraj MUTE kam chceš. Třeba 10x. Třeba u nás se mute používá vyjímečně.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Možná to bude věkem , také mute používám . Ale na TV hledím hlavně v neděli od 20,00 na čt2 . No ale u toho mám puštěný poč a tak když musím něco přesněji řešit na PC tak s ovladačem v ruce od pc zvuk na chvíli vypnu . Numím si to bez MUTE představit . A právě knoflík vpravo nahoře mi vyhovuje , neb se na dálkáč nemusím dívat ....

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Tlačítko mute v horním řádku je spíš vyjímka, Samsung, LG, VESTEL, různé číny (sony je taky čína) mají mute přibližně ve stejném místě.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#5 Příspěvek od jardafiala »

Mute mám ze všech tlačítek nejraději. Jak začne TV hustit ty svoje reklamní kydy tak ho stisknu s je klid.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“