Něco pro dlouhé (zkracující se ) zimní večery

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Něco pro dlouhé (zkracující se ) zimní večery

#1 Příspěvek od mi-ro »

..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od radioelectrum »

na to kdysi byla školní sada a v fyzice se to předvádělo jaký plyn svítí jakou barvou a intenzitou.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Ano, pamatuji si. Jestlipak to mají dnešní studenti možnost k vidění live? Nebo už jen na trubce?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Záleží na fyzikáři.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

My jsme ty plyny neměli v uzavřenejch ampulích přibližovanejch k tesláku, ale měli jsme něco podobnýho - asi tak pět kilo vážící (neboli slušnej macek) Ruhmkorfův induktor a ve stojánku z bukovejch latí ampule se zatavenýma elektrodama, v podstatě výbojky/doutnavky. Stačilo pak jen induktor napájet z labákovýho zdroje nějakýma 12-15V a přepichovat banánek k jednotlivým ampulím s plynem, daly se některý i zapojit do série. Teslák jsem ve škole v provozu nikdy neviděl ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

mi-ro píše:Ano, pamatuji si. Jestlipak to mají dnešní studenti možnost k vidění live? Nebo už jen na trubce?
Tohle se dalo vidět ve velkým u Petrovickýho na Zámostecký v Chlumci. Ale už asi neonový reklamy nedělá a je v penzi.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“