Kody blikáni LED u LG 42LB700V

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

Kody blikáni LED u LG 42LB700V

#1 Příspěvek od Franc »

Může mi někdo poradit co signalizuje LED ve zdroji? Konkretně mi nejde podsvit, jiná napětí jdou a LED 5x problikne, pausa a zase 5x atd. Elyty ve zdroji zkontrolovány.Díky

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Pokud Ti jde na té televizi zvuk ale displej je tmavý tak to vypadá na vadný podsvit. Zkoušel jsi při zapnuté TV posvítit zboku na displej silným světlem zda jsou vidět náznaky obrazu?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Pokud stavová LED vyblikává nějaký chybový stav, tv prostě z nějakého důvodu nenabíhá. Popis od France "nejde mi podsvit" je zavádějící. MB prostě nenabootuje a tudíž nespustí ani podsvit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#4 Příspěvek od UDS114 »

Franc píše:Může mi někdo poradit co signalizuje LED ve zdroji? Konkretně mi nejde podsvit, jiná napětí jdou a LED 5x problikne, pausa a zase 5x atd. Elyty ve zdroji zkontrolovány.Díky
LG nemá diagnostiku vyblikávania, bliká to vždy pri štartovaní...
Ak teda obraz nevidíš lampou ako písal predchádzajúci prispievatel, tak buď je CPU blesku od HDMI po smrti alebo je havarovaný soft.

Keďže tieto MB nemajú prepäťovú ochranu na vstupoch HDMI, je to pomerne častá smrť týchto TV teda ak sa jedná o MB typu LC/LD/LE42B,42G EAX65384004(1.5) alebo EAX65384005(1.2) alebo EAX65384003(1.2) a im podobné.

Skontrolovať či je CPU po smrti cez HDMI je jednoduché, zmeráš multimetrom dátové páry na každom HDMI vstupe voči kostre na rozsahu ohmetra alebo prezváňacím rozsahom. Ak niektoré majú podozrivo malý odpor, je to jasné, treba vymeniť CPU LG1311.

Avšak aby to nebolo také jednoduché, tak výrobné číslo CPU je v vložené do algoritmu výpočtu výrobného čísla dosky, ktorý funkčný CPU prepočítava a ak mu nesedí, tak nejde CI slot, sw upgrade, netflix a značkové STB a herné konzoly cez HDMI nezobrazujú korektne. Je to sw ochrana od výroby.
TV sa teda s vymeneným CPU dá používať ale len s uvedenými obmedzeniami, keďže zatial neviem o nikom, kto vie číslo CPU znova prepočítať aby to sw akceptoval.

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#5 Příspěvek od UDS114 »

Možnože práve dnes už sú niektorí ludia aj pripravení čítať celú pravdu po x rokoch, čo o tom píšem.

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#6 Příspěvek od Franc »

omlouvám se že reaguji až nyní. Na svátky jsem TV prostě odložil. při silném světle vidím jen tenké linky shora dolu. TV pak nereaguje ani na tlačítko a nejde ji ani vypnout, musím ji vyndat ze sítě, takže asi teda ta deska CPU bude v háji a tím pádem se vypína i ten podsvit.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“