Lithium AAA članek Eta Premium, nízká výdrž ?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Lithium AAA članek Eta Premium, nízká výdrž ?

#1 Příspěvek od robo »

Dobrý den, mám wifi bazmek na měření venkovní teploty. Kontola přes apku v mobilu. Je to na 2 AAA baterie. Přes léto to nějaký rozumný čás funguje ale v tomto ročním období je funkčnost v řádu několika dnů, podle značky výrobce. Na zkoušku jsem koupil Lithium Eta články, prý funkční až do -40°C Nějak se mě ten udaj nezdá, bychspíše řekl že mráz takovým článkum spíše vadí. Dvě baterie za nějakých 120kč, fuj a hnus a výdrž na úrovní klasiky alkalické AAA baterie čí ještě horší. Zařízení zkusím napájet přes AA články a ty umístím do nějaké polystyrenové krabky. AAA baterie, wifi a mráz nejdou moc dohromady. Ale zpátky k lithium bateriim. Máte někdo zkušenost s takovým typem AAA baterii. Nemohl to být výrobní ETA zmetek? Díky

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Články které wifi bazmek prohlásí za vybité mají při změření doma kolik? Napětí a Ri. Wifi bazmek má jaký odběr? není na závadu spíš přechoďák někde na držáku?
Obecně napájet wifi zařízení trvale ve funkci z AAA článků se mírně řečeno nejeví rozumné.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Hádej, odkud pochází všechny výrobky značky ETA?

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#4 Příspěvek od doktor365 »

Osvědčily se mi alkalické modré varty, ty vydržely celou sezonu. Červené už tolik ne. Teď používám všude dobíjecí a to je tak na dva-tři měsíce.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Otazne je, ci tam vobec nejake lithium bolo... Skus Energizer lithium.

Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#6 Příspěvek od mojza »

Z ETA je tady doma jen značka ETA, veškeré její zboží je z PRC! Tak se tedy nediv!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Co se týče kontaktů tak ty jsou naprosto v pořádku. Zařízení hlasí 3 stavy baterii a pak šlus a wifi teploměr chcípne. Volbu druhu napájení jsem sviňsky podcenil, to byla chyba. Vím co je Eta ale nějak jsem uvěřil hodnocení na heuréce a taky dostupnost. Měření bude nasledovat.
U meteostanice z lídlu jede venkovní jednotka rok, dva. Fakt dlouiho. Dva AA články. .

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#8 Příspěvek od HF_Tech »

Za 120Kč můžeš mít balení 10ks VARTA Industrial. Ty vydrží minimálně rok...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »

Změř odběr, jestli není moc velký (viz vlákno o svodu v kondíku kousek vedle) a pokud ti to nevadí, dej na dráty jednu CR123, Energizer v TME koupíš za 55,-Kč. Jakékoli polystyrenování je zhola zbytečné, baterka v izolaci má minimální tepelnou kapacitu a i když by izolace měla slušný tepelný odpor, časová konstanta je kvůli té malé tepelné kapacitě o ničem.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jjilek »

Používám 15 roků venku na balkoně 1,5V AAA baterie Varta. Podle druhu vydrží 6 - 12 měsíců mráz nemráz. Je to nějaká asi čínská "meteostanice"
Závada bude asi v tom výrobci. Tak to Etě vrať a kup si zkusmo něco jiného.
(Sám z česko-čínských výrobců používám set top EMOS. Zatímco jeden typ jede ve dvou exemplářích perfektně, jiný novější typ po zahřátí vysadí a hotovo.)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

je to jednotka, o něco málo vetší než ty dva AAA články. Bez displeje, jen ledka. teploměr a vlhkoměr. Data jdou přes cloud a zobrazní teploty se děje v apce. Nastaveno mám odeslat teplotu co 60 minut, max je 75 minut a vlhkost každých 120minut. Nakoupeno z Aliexpress.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#12 Příspěvek od doktor365 »

robo píše:je to jednotka, o něco málo vetší než ty dva AAA články. Bez displeje, jen ledka. teploměr a vlhkoměr. Data jdou přes cloud a zobrazní teploty se děje v apce. Nastaveno mám odeslat teplotu co 60 minut, max je 75 minut a vlhkost každých 120minut. Nakoupeno z Aliexpress.
Teď jsem si pořídil takovéto senzory, měří to teda průběžně stále.
https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 1084900408

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#13 Příspěvek od passion »

Nabudúce v linku všetko sa otáznikom zmaž. Aj s tým otáznikom.

https://www.aliexpress.com/item/1005005047250521.html

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#14 Příspěvek od doktor365 »

passion píše:Nabudúce v linku všetko sa otáznikom zmaž. Aj s tým otáznikom.
Dík ,vím že to nějak jde ,ale nevěděl jsem jak. :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

HF_Tech píše:Za 120Kč můžeš mít balení 10ks VARTA Industrial. Ty vydrží minimálně rok...
Já je používám taky. Dvě jsou v teploměru, tlakoměru a aneometru a další dvě v srážkoměru. Posledně vydržely od dubna rok a v listopadu následující rok přestal jít srážkoměr a tak jsem je vyměnil na zimu v obojím.
Ale kupodivu, ty samý baterky ve vnitřní jednotce vydrží kratší dobu. Když se mění, tak se musí nejdříve vyměnit jeden "sloupek" tří kusů, potom druhej, pak nedojde ke ztrátě uložených dat. Bohužel koncový kontaktry "sloupku" nejsou přístupný a už se mi stalo, že jsem nejdřív vyměnil "sloupek" s vyšším napětím a ten druhej byl horší a data byly fuč.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“