problém s fleškou usb

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

problém s fleškou usb

#1 Příspěvek od Krakis »

Ahoj, mám flešku Kingston HyperX Savage 64GB.Dosud fungovala bez problémů.Driver Booster 10 mě zaktualizoval ovladače USB a od té doby není vidět ve složce tento počítač.Přitom ve správci disků je.Odinstaloval jsem všechny usb ovladače a dal tam ty starý,ale ani to nepomohlo.Vše ostatní přes usb funguje.Mám na desce usb 2,3,3.1 i C a vše v pořádku.Jen tato fleška nejde.Koukal jsem i na stránky výrobce,jestli nemá svůj ovladač (blbost-tonoucí se i stébla chytá) a nic.Tady mám Win 10 Home/64bit a když jsem jí zkoušel na vedlejším compu Win 10/32bit tak jede bez problémů.Zkoušel jsem jí i naformátovat na NTFS nebo Fat 32 (teď je na exFat) ale žádná změna. Co s tím ?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Krakis píše:Driver Booster 10...
Tady mas vinika, mozna se poucis ze tyhle sracky do PC nepatri...
Ja bych to resil reinstalaci, jen pan buh vi co vsechno ti to rozmr_dalo...

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#3 Příspěvek od Krakis »

Tos mi pomohl ....

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Přesně tak. Pokud nechceš reinstal, tak ještě dva pokusy:
Pokud se vytvořil bod obnovení, zkus se vrátit na něj.
Zkus se podívat do adresáře windows/inf a v něm od nejvyššího čísla projdi oemXY.inf soubory a smaž ty, co se týkají USB (je to texťák, lze otevřít v notepadu). Pak ve správci zařízení odstraň vše, co se týká USB řadiče a rebootuj. Buď si to Windows nainstalují nyní správně po svém, nebo se reinstalu nevyhneš.
Nepoužívej tyhle hrůzy, stačí, že Windows samy páchají dost škody tím, že si drivery stahují z Windows update :-)

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#5 Příspěvek od piCZus »

Někdy může chybět jen přiřazené písmeno k disku (stává se to). Podívej se do Správy disků a pokud tam fleška bude, tak ji přiřaď písmeno disku.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PotPalo »

Skúsil by som správcu zariadení. Tam tú pripojenú flešku nájsť, a odinštalovať. Následne ju odpojiť, a o chvíľku znova pripojiť, nech si to znova nainštaluje ovládače.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

Krakis píše:Driver Booster 10
Co lidi vede k tomu, že si takový sráč nainstalují do PC a používají to?
--
Zkus - pravé tlačítko na "tento počítač", tam vyber spravovat a tam vlevo v tom menu správa disků. Je tam ta fleška vidět? Jak?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#8 Příspěvek od Krakis »

Co lidi vede k tomu, že si takový sráč nainstalují do PC a používají to?
Asi to , že nejsou všichni tak chytří jako ty.
--
Zkus - pravé tlačítko na "tento počítač", tam vyber spravovat a tam vlevo v tom menu správa disků. Je tam ta fleška vidět? Jak?
--
Už jsem psal-ve správci disků je vidět jako vyměnitelné medium nebo když jí naformátuji na NTFS jako normální disk.Ale v Tento počítač vidět není a nemůžu na ní nic kopírovat a nijak pracovat.Zkusil jsem odinstalovat veškeré ovladače USB a nechat tam jen základní z instalačky desky a nic-asi mě to posralo něco v registrech, ale to neumím-to bych asi posral úplně. Rozhodně se mi nechce přeinstalovávat celý OS, už jsem zkoušel i zálohy a bod obnovení a nic. Teď babo raď !

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#9 Příspěvek od nixdorf »

Ak flešku vidíš v správe diskov, ale nie v exploreri, znamená to, že nemá pridelené písmeno jednotky, alebo sa stratilo. Pravým tlačidlom myši na diskový oddiel flešky, zvoliť Pridať, v dialogu Priradiť písmeno jednotky a vybrať si:
Přílohy
Clipboard01.png
Naposledy upravil(a) nixdorf dne 30 pro 2022, 12:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od forbidden »

A ve správci disků má i písmeno? Přiřadit jsi jej kdyžtak zkoušel?
Alespoň máš poučení, co v žádným případě nikdy neinstalovat.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

Krakis píše:Zkusil jsem odinstalovat veškeré ovladače USB
Pozor, ono je rozdiel medzi ovládačmi USB zbernice, a USB diskov. Flash disk by mal byť v správcovi zariadení vidieť medzi diskami, odtiaľ ho skúsiť odobrať. Nieje to v sekcii USB, ale v samotnej sekcii.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#12 Příspěvek od adakar »

Než autor vlákna vyrieši, trocha odbočím: Flešku mám vsunutú vnútri v pc. Ak ju odhlásim a predsa len ešte potrebujem do nej vojsť, dá sa táto znovu prihlásiť aj bez reštartu pc?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od xsc »

Ano, dá. Ve správci zařízení dej vyhledat nový HW.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#14 Příspěvek od nixdorf »

... a ak by to náhodou nestačilo, vyber driver USB flešky v device manageri, zakáž ho a zase povoľ (alebo ho odinštaluj), a až potom daj vyhladať nový hardware.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

Jestli té věci nejde přiřadit písmeno, tak ti dost možná nic jiného než reinstal nezbyde. Respektive, bude to pravděpodobně méně časově náročné, než hledání chyby a její řešení.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“