QLED TV Samsung QE65Q70RAT

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

QLED TV Samsung QE65Q70RAT

#1 Příspěvek od fizby »

Zdraví a přeji vše nejlepší do roku 2023. Prosím o radu. Protože v problematice nový TV nejsem nijak zběhlý, žádám o pomoc zda by se problém, který mi poslal kamarád ( majitel TV ), dal řešit v amaterských podmínkách. Podotýkám, že až tak úplně nepolíbený elektronikou nejsem, ale znalost a určení závady v této TV je pro mne na pozici domněnek. Takto mi závadu popsal: Během sledování TV se na obrazovce náhle objevil pruh, po chvíli se sama vypnula a začala stále dokola restartovat, obrazovka byla černá, nejvýše se občas objevilo logo QLED. Po asi 10 dnech v odpojeném stavu se chování mírně změnilo, už se obvykle nerestartuje (jen občas) a naběhne. Na obrazovce je vlnící se obraz s pruhem, jinak je TV zřejmě funkční, ale koukat se na to samozřejmě nedá.
Pokud by mi někdo poradil na co se zaměřit, byl bych rád ( prý manipulace s TV není jednoduchá ohladně velikosti ). Říkal, že se ptal v servisu a tam mu zdělili, že je potřeba výměna panelu. Děkuji. Zbyněk
Přílohy
stitek.jpg
restarty.jpg

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

V servisu mají asi pravdu. A vzhledem k tomu, že nový display asi nesežene, =SD.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#3 Příspěvek od Ivan_01 »

je to prejav vady panelu, 65" displej zrejme nezoženie a keď, nový bude stáť asi tak ako dva nové TV

Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

#4 Příspěvek od fizby »

Děkuji. Kamarád se s tím pomalu smiřuje. Jen jsem mu navrhl, že se zde poptám a pokud by byla nějaká možnost jiné příčiny závady ( např. napájecí zd. ), pak se o to můžu pokusit. Ale jak to vypadá pojede na SD.

Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

#5 Příspěvek od fizby »

Mohl by mi někdo vysvětlit důvod závady? Děkuji.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#6 Příspěvek od Ivan_01 »

Displej je zapojený v princípe ako matica, X krát Y. Každý z týchto pixelov má vyvedené signály do obvodov, ktoré spracovávajú signál. Tie bývajú buď priamo v skle displeja, alebo vo forme COF (chip on film) na hrane displeja. Keďže tieto spoje sú len chemicky naparené, pri tepelnom namáhaní, pnutí skla displeja dôjde k prerušeniu niektorých "kontaktov". Podľa toho, kde nastane chyba, buď displej nejde vôbec, robí pásiky, alebo sa zdvojí obraz, alebo hocičo iné. V mizivom percente je oprava možná, vyguugli si zlaté vlasy, kedy prerušený spoj nahradíš externým prepojovacím vodičom. Vo väčšine prípadov, u moderných displejov v 100 percentách je ale oprava nereálna tak, aby sa to skutočne dalo považovať za opravené.

Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

#7 Příspěvek od fizby »

Děkuji.

Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

#8 Příspěvek od fizby »

Ještě bych se chtěl zeptat zda je tento typ závady běžný, jestli jiná značka není lepší? Kamarád by si chtěl zase koupit novou QLed TV, ale neví zda technologie výroby panelu nezpůsobuje stejné poruchy. Poradí někdo nějakou značku ( pokud Qtechnologii dělá i někdo jiný než Samsung )? Děkuji.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#9 Příspěvek od Ivan_01 »

nieje to o značke, ale o šťastí na čo natrafíš. Kúpiš kus čo pôjde 4 roky bez poruchy, kúpiš kus čo sa začne srať týždeň po kúpe. preštuduj iné vlákno o kúpe nového TV. Ale keďže TV je už z názvu spotrebná elektronika, treba sa vyhnúť dolnému ale aj hornému koncu finančného spektra, pretože keď po dvoch rokoch a dvoch dňoch nesieš na zberný dvor neopraviteľný TV za 400 éčiek, tak to nemrzí tak, ako pri TV za 1400 e. A áno, displeje bežne odchádzajú vo všetkých typoch TV.

Uživatelský avatar
zochar
Dočasný varovný BAN
Dočasný varovný BAN
Příspěvky: 11
Registrován: 03 led 2023, 01:00

#10 Příspěvek od zochar »

fizby píše:Ještě bych se chtěl zeptat zda je tento typ závady běžný, jestli jiná značka není lepší? Kamarád by si chtěl zase koupit novou QLed TV, ale neví zda technologie výroby panelu nezpůsobuje stejné poruchy. Poradí někdo nějakou značku ( pokud Qtechnologii dělá i někdo jiný než Samsung )? Děkuji.
je to bezné u všetkých samsung panelov made in china, číže od NU rady az myslim AU radu čož je súčasnost.. Riešenie je predĺžená záruka minimalne na 3 roky, teda ak nechce tvoj kamoš investovať 650€ za nový panel .. toľko totiž stojí nový panel do tejto telky

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#11 Příspěvek od Ivan_01 »

kde kúpiš NOVÝ ORIGINÁL 65" panel za 650E ? Daj adresu, kúpim rovno tri. mám aktuálny cenník Samsungu s cenou 769 Eur bez DPH

Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

#12 Příspěvek od fizby »

Děkuji, vyřídím.

Uživatelský avatar
zochar
Dočasný varovný BAN
Dočasný varovný BAN
Příspěvky: 11
Registrován: 03 led 2023, 01:00

#13 Příspěvek od zochar »

Ivan_01 píše:kde kúpiš NOVÝ ORIGINÁL 65" panel za 650E ? Daj adresu, kúpim rovno tri. mám aktuálny cenník Samsungu s cenou 769 Eur bez DPH
jasne ze na samsung stranke mas taku cenu, tam aj podelany stojan - jedna nozicka na M-kovu radu stoji 84 €
skus zavolat do TV-AV zilina.. na samsung 65Q80 panel ako pisem 650 €, problem ze ti ho nepredaju, ale musis tv doniest tam

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#14 Příspěvek od Ivan_01 »

Čítame s porozumením. ja mám prístup do cenníku servisných dielov, kde je cena ako píšem. V TV-AV ktoré je takisto autorizovaným servisným partnerom Samsungu musia mať takú istú cenu, ledaže by mali niečo lacnejšie na sklade. A bavíme sa o cene bez DPH a práce.

Uživatelský avatar
zochar
Dočasný varovný BAN
Dočasný varovný BAN
Příspěvky: 11
Registrován: 03 led 2023, 01:00

#15 Příspěvek od zochar »

nepreveroval som to ci je to bez dph a prace alebo ako.. je to info od zakaznika ze tolko mu tam povedali za vymenu vyssie uvedeneho typu.
panel siel nakoniec rozbehat prerusenim par spojov a vyrobenim prislusneho napata pre vadnu polku

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“