RCA Cinch

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

RCA Cinch

#1 Příspěvek od Celeron »

Čeká mě výroba asi 80 ks kabelů s těmahle RCA Cinch.
Zkoušel jsem čím nejlíp zamáčknout ten ozubenej držák kabelu na konci.
Zkusil jsem tyhle kleště na fástony. Na průřezu čelisti 4-6 to jakž takž jde ale není to ono. Nemůžu dohledat, zda je na to nějakej speciál.
A propo, ještě by se hodily ohebný vývodky na ochranu kabelu, co vylejzá z toho krytu Cinch. U toho zase nevím, pod jakým názvem hledat. Tisknout z flexa na tiskárně se mě to moc nechce, je toho moc. Díra v krytu je 6,6 mm, kabel je ovál 3x4,5mm.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

Něco takového ?

Ve filtru si nacvakej svoje rozměry.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Princip stejnej, ale tohle je na síťovou šňůru do panelu s hranatou dírou a ta koncová zarážka je příliš velká a taky čtvercová nebo obdélníková. Do cinche to musí být kulatý. Podobný vývodky ale trochu větší mají všechny celokovový signálový DIN konektory.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#4 Příspěvek od jenicek »

Já bych spíš zkusil kleště na krimpování BNC, ty lisujou do šesti nebo osmi úhelníku, velikostně RG58 by moh bejt dobrej první pokus. Já to vždycky zmáčknul kleštičkama, aby se hrot mírně zaryl do pláště kabelu.
Tady má něco Conrad, jen o jsem rychle kouknul:
https://www.conrad.cz/p/hellermanntyton ... m-EALw_wcB

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Kdybys koupil Neutrik/Rean, tak nemusíš řešit hloupé problémy.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#6 Příspěvek od Milan_F »

Mohu potvrdit! Já hlupák se do teď snažil pájet různou standardní čínskou bižuterii. Nedavno jsem zkusil Rean a mohu potvdit ten propastný rozdíl ve všem.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

máš nějaké crimpovací kleště ?
pořiď si tyto a k nim na výměnu se dají sehnat i jiné čelisti vhodné pro menší průměry kabelů . . .
a tyto ani nejsou drahé . . .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Standartní čínská bižu se pájí úplně lehce .

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Mikras »

Já u takových konektorů ty zobáčky přimáčknu ke kablíku plochýma kleštičkama a pak mám na kabelu připravenou smršťovačku s lepidlem, kterou navlíknu až k základně konektoru, takže zakryje i pájené kontakty a překryje pár mm i ty zajišťovací zobáčky. A zafouknu horkým vzduchem.
Některé konektory se dají koupit i s vývodkama, např. krimpovací BNC. Nepasovalo by do těch CINCHů něco z tohoto?
Jinak asi hledej vývodky flex.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Sendyx píše:Kdybys koupil Neutrik/Rean, tak nemusíš řešit hloupé problémy.
A kde u nich vidíš nějaký flexibilní vývodky? Flexibilní vývodka je u ohybem namáhanýho kabelu "hloupej problém"?
to Milan_F: Kdo tady psal něco o pájení? Ty moje cinch jsou podle testu u klenotníka opravdu zlacený a že by nešlo zlato pájet, to slyším prvně v životě. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

ok1hga píše: pořiď si tyto a k nim na výměnu se dají sehnat i jiné čelisti vhodné pro menší průměry kabelů .
Vláďo, na začátku jsem psal, že jsem to zkoušel fástonovkama, takže klestě mám a to několik s různejma čelistma, všechny jsou výměnný. Zajímalo mě, který kleště, nebo čelisti jsou nejvhodnější na cinch. RG58 mě přijdou dost velký. Zkusím si půjčit ty šestihrany na konektory. Možná by šly i čelisti na malý kabelový oka, ty taky mačkaj šestihran.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

jenicek píše:J
Tady má něco Conrad, jen o jsem rychle kouknul:
Díky za tip. Ta HV2228 je sice větší ale možná by do toho krytu cinche narvat šla. V technickým listu Hellermannů je ještě jedna vývodka trochu menšího průměru, nemá zářez ale jen osazení a to nebude ideální, protože by šla zatlačit do krytu a navíc ji Conrád nemá v nabídce.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#13 Příspěvek od ZVUK2000 »

Běžně nato používám obyčejné ploché kleště. Už v tom mám "grif" . Jde to zamáčknout krásné do oblouku. Jasně že ne na jedno zmáčknutí, ale postupně na 3x. Jednou jsem také dělal najednou několik desítek ks. Dělal jsem postupně. Prvně všechny kabely odizolovali, pak pocínoval, pak připájel konektor, zahnul ten plech do oblouku. Pak už jenom zbývalo zašroubovat kryty. Jenže všechny kryty zůstaly odložené v misce :evil:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Tady sis nevybral?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

Celeron píše: A kde u nich vidíš nějaký flexibilní vývodky? Flexibilní vývodka je u ohybem namáhanýho kabelu "hloupej problém"?
to Milan_F: Kdo tady psal něco o pájení? Ty moje cinch jsou podle testu u klenotníka opravdu zlacený a že by nešlo zlato pájet, to slyším prvně v životě. :roll:
Asi jsi to nikdy neměl v ruce, celá ta zadní část je pružná manžeta.

BTW, zlatník ví prd o tom, jestli se ten "echt gold" nebude trhat od podkladu a podobné radosti, které jsem potkal u některých "chájendů" :evil: .
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Odpovědět

Zpět na „Součástky“