TL081 vs OPA196ID

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
IDKFA2022
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 93
Registrován: 26 pro 2022, 01:00

TL081 vs OPA196ID

#1 Příspěvek od IDKFA2022 »

Kód: Vybrat vše

https://cz.mouser.com/c/?q=TL081 (originál)  https://cz.mouser.com/ProductDetail/Texas-Instruments/OPA196ID?qs=EU6FO9ffTwfPyNTYmr2tmA%3D%3D  (náhrada)
Zdravím, na jednom fóru mi byla doporučena tato náhrada.

Je to správně?

Uživatelský avatar
IDKFA2022
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 93
Registrován: 26 pro 2022, 01:00

#2 Příspěvek od IDKFA2022 »

Abych svůj problém rozvedl:
Mám originální zapojení - kde je mimo jiné U1/2/3 T081, které program nenabízí v základní knihovně. Jak ze zapojení poznat, jaké pouzdro je u T081 použito? Osobně si myslím, že SOIC-8, ale jist si nejsem.

Další problém - jako náhrada mi bylo doporučeno OPA196. Je to správně?

TL081.

K tomu patří další problém - jak z datasheetu poznat číslo výstupů pro V+ a V-?

A v Altiu se mi zobrazují schematické značky patrně obráceně - podle čísla OUT. Doufám, že to tak má být...


https://ibb.co/6Jtmn4j
https://ibb.co/m80qZzS

Nauč se taky zkracovat (a)nebo skrývat odkazy, ať nám tu nerozjebáváš grafiku stránek. Podle toho, co tu předvádíš za vyděšení, bys měl napřed začít úplnými základy práce s počítačem už od textu a vkládání odkazů, než sáhneš na nějaký sofistikovaný program.
Nebo se aspoň před odesláním příspěvku podívej na náhled, abys viděl, co děláš blbě.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

IDKFA2022 píše:Abych svůj problém rozvedl:
Mám [blábláblá] - kde je mimo jiné U1/2/3 T081, které program nenabízí v základní knihovně. Jak ze zapojení poznat, jaké pouzdro je u T081 použito? Osobně si myslím, že SOIC-8, ale jist si nejsem.
...
A ty hňupe blbej to nevidíš na fotce, že na plošňáku máš operáky v DIP-8 = THD futrále? Co tam furt sereš nějaký SMD futrály, když je ani neumíš sám rozpoznat a rozpoznat jejich pinout?? Do prdele nauč se nejdřív jak se SPRÁVNĚ kreslí schéma, jak se označujou integrovaný obvody A JAK SE U NICH ČÍSLUJOU VÝVODY a pak se teprve ser do nějakýho "dýzajnu" - bez toho, aby ses naučil ty základy to zase stejně posereš a budeš z toho mít akorát prd na druhou!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Musíš to do té školy kreslit v Altiu, nebo je to tvé rozhodnutí.
K tomu dotazu, to pouzdro SOT23 nemá vyvedeny vývody pro offset a v tomto zapojení tedy nemusí být ani ten trimr. Problém je ten, že neznáš ani součástky, které tam máš použity.
Bez základních znalostí to prostě nejde. Za tu dobu, co to na obou fórech a určitě ještě i jinde řešíš, jsi se funkci jednotlivých součástek mohl dávno naučit.

Uživatelský avatar
IDKFA2022
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 93
Registrován: 26 pro 2022, 01:00

#5 Příspěvek od IDKFA2022 »

EKKAR - no, hňupe blbej, a proto se tu ptám na vysvětlení, co dělam blbě :wink:

Jezevec - je to úkol. A hlavně TL081 je použito v té předloze, zatímco já tam musím cpát náhrady. Což je další problém, jako bonus. :?

Jak z toho teda ven?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Jít dělat něco, u čeho se nebudeš muset nejdřív půl roku ptát, abys nakonec zjistil, že je ti to celý k hojnu. Třeba zametat na nádraží peróny, tam ti fasujou takový úžasný oranžový vesty a na zimu vatovaný kabáty a kalhoty s odrazkovýma pruhama, to bys čuměl, člověče ... a ani zima v tom není a zakouřit si můžeš za každým rohem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#7 Příspěvek od ransom »

Človíčku. Ty by ses měl vykašlat na kreslení plošňáků a nejmíň tři roky zhusta šrotovat fyziku, základy elektrotechniky, elektroniku, RLC obvody, polovodiče, funkci součástek, vzorce, vysokofrekvenci, logický obvody. A teprve až budeš mít aspoň malinko ánung o tom, jak ty věci vůbec fungují, tak si zkusit nakteslit první plošňák na blikátko. Tím myslím až tomu začneš rozumět, ne jen že něco odříkáš.
Pokud to po tobě chtějí ve škole, tak tě to kurwa mají v tý škole učit. To nemůže suplovat fórum pro kutily.
Zatím mi připomínáš někoho, kdo chce hned teď dělat ty nejnáročnější skoky na krosce, a přitom se neumí ani rozjet na kole s balančníma kolečkama, myslí si že spojka je něco se šroubem a autu říká Tu-tu.

Uživatelský avatar
IDKFA2022
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 93
Registrován: 26 pro 2022, 01:00

#8 Příspěvek od IDKFA2022 »

EKKAR - to by věci nijak neprospělo

ramson - je to prostě součástí předmětu. To se mám na učitele vrhnout s mačetou, jak ten blb v Praze? :?

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#9 Příspěvek od Mahoney »

IDKFA2022 píše:se tu ptám na vysvětlení, co dělam blbě
Nejvíc blbě je na tom to, že se snažíš dělat "jen na sílu" něco, na co nemáš vlohu. Můžeš to tak dělat, jen úsilím, ale postup bude pomalý a časem tě to stejně přestane bavit, nic moc ti to nepřinese… jen trápíš sám sebe.
ransom píše:tak tě to kurwa mají v tý škole učit
Tohle je mi právě divný od začátku, a evidentně nejenom mě. Navíc by mě zajímalo, proč šel zrovna na tohle a nedělá něco, co by ho bavilo…

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#10 Příspěvek od Kvicala_r »

Silně pochybuju, že by tam nebyla žádná návaznost a v takovém případě po vás chtěli realizaci. To se mi nezdá ani v našich končinách.
Něco jiného by bylo ukázat návrh desky a ohodnotit. Diametrálně odlišné je pak návrh desky i když ověřeného schématu s výrobou desky a hlavně realizací.
Co to je za školu/obor a ve kterém jsi roce?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jezevec »

IDKFA2022 píše: ...Jezevec - je to úkol....
Nějak se mi nechce věřit, že dělat to v Altiu je povinné pro celou třídu. To by tady bylo plno dotazů alespoň od některých spolužáků.

Uživatelský avatar
IDKFA2022
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 93
Registrován: 26 pro 2022, 01:00

#12 Příspěvek od IDKFA2022 »

Tak tenhle web neni kdovíjak známej...

Navíc, já to chci neopsat, ale fakt pochopit, oco jde. :?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

ransom píše:Človíčku. Ty by ses měl vykašlat na kreslení plošňáků a nejmíň tři roky zhusta šrotovat fyziku, základy elektrotechniky, elektroniku, RLC obvody, polovodiče, funkci součástek, vzorce, vysokofrekvenci, logický obvody. A teprve až budeš mít aspoň malinko ánung o tom, jak ty věci vůbec fungují, tak si zkusit nakteslit první plošňák na blikátko. Tím myslím až tomu začneš rozumět, ne jen že něco odříkáš.
Pokud to po tobě chtějí ve škole, tak tě to kurwa mají v tý škole učit. To nemůže suplovat fórum pro kutily.
Zatím mi připomínáš někoho, kdo chce hned teď dělat ty nejnáročnější skoky na krosce, a přitom se neumí ani rozjet na kole s balančníma kolečkama, myslí si že spojka je něco se šroubem a autu říká Tu-tu.
Ten člověk má půl roku do konce školy, celý 3,5 roku na téma kašlal jak tuberák na zeď a teď mu hrozí reálný riziko, že ho od závěrečný zkoušky vyrazej jak špunt ze sudu bez jakýhokoliv papíru, že nějakou školu absolvoval.Pochybuju, že by nějaká škola byla natolik inteligenčně zpozdilá, aby nechala svý adepty bez základních vědomostí dělat tohle - protože proti tomuhle je hození neplavce doprostřed slapský přehrady hejčkáním. Je naprostej nesmysl, že by to dostal za úkol ofiko bez možnosti získat nejdřív nějakou povědomost o tématu - jenomže on se na ni vystolicoval jako na placák a teď nám tady vyklofává díry do hlav svým tvrzením jakej není bůhvíjakej chudinka, kterýho ve škole šikanujou takovým zadáním. A jestli to nemá do školy, ale nastoupil na elektrikářskej post do nějaký firmy, kde mu předhodili Altium, ať ukáže co skutečně umí, tak mu to teprv patří nechat vyžrat, protože kdyby měl to, čemu se říká odpovídající vědomosti na takový místo, učunil by to aspoň tou ceruzou na bumágu a neptal by se nás tady, jaký že má pouzdro TL081 - kurwa dyť to je jako by živočichář na farmě nepoznal, kde má kráva kterej konec !!!!
IDKFA2022 píše:Tak tenhle web neni kdovíjak známej......
Tak tohle vykládej holubům - Bastlírna je první nebo nanejvejš jeden z prvních tří webů, který ti vyběhnou z Ghůůgghla, když zadáš nějakej odbornější dotaz na elektroniku a plošný spoje - teď nemyslím reklamy podplacený majitelůema firem, ale skutečný fóra.
IDKFA2022 dál píše:...
Navíc, já to chci neopsat, ale fakt pochopit, oco jde. :?
Tak jsi neměl srát na školu, ale učit se to dřív, než došlo na průtlaky tlustýho skrz tenký. Teď už to nedoženeš, na tohle je potřeba minimálně 3-4 roky poctivý práce kolem hledání a sbírání vědomostí, to se za tejden naučit nedá.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jezevec »

IDKFA2022 píše:Tak tenhle web neni kdovíjak známej...

Navíc, já to chci neopsat, ale fakt pochopit, oco jde. :?
Odkud to opsali spolužáci? A vyučující to nepoznal?
Žvásty, nemá to cenu.

Uživatelský avatar
IDKFA2022
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 93
Registrován: 26 pro 2022, 01:00

#15 Příspěvek od IDKFA2022 »

Jsem v druháku.

A to schema mám překreslit, ne vymyslet.

A máme na to všichni stejně času, takže uvidíme, kdo co opsal a kdo co pochopil.

Tak to celé je. :wink:

Zamčeno

Zpět na „Hvjezdná pjechota“