Bosch GML 50

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Bosch GML 50

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím všechny přítomné. Soused mi donesl toto "stavební" rádio že mu nejde USB vstup. Když připojí nabíječku tak že mu to nabíjí přes toto USB ale když připojí flešku tak mu nepřehrává co na ní má uložené. Měl to údajně v servise na záruční reklamaci ale tam si s tím nevěděli rady a tak mu nabízeli vrácení peněz (asi nejrychlejší způsob). On ale peníze odmítnul s tím že už takové rádio nelze sehnat. No nevím jak to myslel neboť se normálně prodává.
Mám jej teda doma a pokouším se k němu nalézt nějakou servisní dokumentaci kde by byla schéma zapojení. Nalezl jsem zatím pouze tento montážní plánek. Na polské elektrodě někdo také marně hledal servisní dokumentaci, také měl problém s USB vstupem ale nic nenalezl.
Pokud by někdo měl větší štěstí s hledáním a nebo má s tímto zkušenost byl bych nesmírně rád za každou informaci.
Přílohy
1675010866932 – kopie.jpg
1675009641757 – kopie.jpg
1675009782728 – kopie.jpg

Uživatelský avatar
jojo4
Příspěvky: 233
Registrován: 20 říj 2011, 02:00
Bydliště: Novohrad

#2 Příspěvek od jojo4 »

sused bude s prepáčením debxl. Neopravitelné .

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#3 Příspěvek od passion »

Skús flešku naformátovať postupne na všetky možné súborové systémy.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Radio funguje? Premeraj diodovym testom proti zemi D+ a D-, ci to nie je prerusene alebo skratovane.

P.S. Pochybujem, ze to podporuje iny filesystem ako FAT(32).

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Rádio normálně funguje, hraje, ladí stanice.

Proměřil jsem ten konektor, nemá zkrat na zem. Když připojím - (mínus) na zem a + (plus) na jednotlivé kontakty D+ a D- tak diodový test ukáže 1120 na obou stejně. Při opačném připojení ukáže 650.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Mikras »

Ten diodový test bude asi v pořádku, při přepólování to naměří přechod paralelní ochranné diody proti přepólování. Tipoval bych sice, že mínus bude spojený se společnou zemí, ale nemusí to tak být. Spíš mě napadá, když je to rádio na stavbu, že se s tím nebude asi zacházet jako v rukavičkách, ale spíš jako v rukavicích a jestli není ten USB konektor trochu vyviklaný a nemá přechoďáky na datových pinech. Takže bych zkusil konektor opatrně propájet. A případně zkontroloval desku, někdy povolí měď na desce a odloupne se nebo přeruší.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#7 Příspěvek od hajeklubos »

Udělal jsi základní test flešky? Použij "pomalou flešku" do 8G USB2. Také pozor na uložené formáty skladeb. Psal jsem to zde na EB. Např moje autoradio Kenwood "rychlé" flešky" USB2/USB3 nevidí! (hraju FAT32- xxx.wav)
Těžké uvěřit.
Luboš

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#8 Příspěvek od josef_novak »

Někde píšou kapacitu USB 4GB, jinde 2GB, samozřejmě FAT a MP3 pouze 128kbps CBR.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#9 Příspěvek od Ruprecht »

V manuálu píšou mp3 a WMA. Taky píšou, že to má slot na SD karty, tak pokud funguje, můžeš mu vysvětlit "vylepšení" - USB bude používat jen pro nabíjení USB věcí a přehrávat bude z SD :wink:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“